Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Значи другари...
вака стојат работите.
:toe:
Имаме две опции.
1.Да не ризикуваме многу-многу,пошто со ова хитлерјугендиве нема заебанции,и фино лепо да искочиме на гласање и да го поништиме гласачкото ливче (гласаш за две-три опции истовремено,допишуваш твој кандидат итн).
2.За сдсм-срце не ми дава да гласам.Јеби га,ќе треба да сечам рака после тоа...заеби.
Втора опција ми е на ден на гласање фино-лепо да си се напиеме со екипата и да чекаме резултати и унапред да пцуеме за мајка ако некој и нашите ливчиња (по грешка она,несакајќи) :pos: ги пополнил.

Како и да е,јас не мислам да гласам за да дадам фул контрола во Македонија на оваа клапа.Тоа е...опасно.
Пошто ако не дај Боже имаат 61 пратеник,така ќе се сменат и ќе покажат едно друго лице,многу окрутно и различно од ова басните што сега ги кажуваат.

И у тој случај јеби га,ќе треба да влегуваме со булдужер у собрание.
Чекај...:toe:
Зошто толку проблеми да си прави човек?
Просто нема да гласаме за нив,нека добијат избори со едно 50 пратеници...мирна глава.

Ma ti ke glasas za Rada, 100% :helou:


Tuku, od kaj ti e informacijata deka avtobusite na DPMNE bile plateni so drzavni pari? Toa e seriozno obvinuvanje i ako imas pravi informacii i dokazi, treba da gi dades do antikorupciska.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
Другар, читат другаров се, ич не се секирај.
Не тресам глупости од почетоков на кампањава, напрајв избор :)
Никој не ти спори за правото на избор..само добро би било кога нешто постуваш да биде во контекст со темата, а и да ни укажеш со факти, аргументи ете зошто баш така си се определил, ако знаеш нормално:.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Другар не мораш толку саркастички и метафорички да се обраќаш...Еве за колку да се вратиме кон темата, ајде кажете нешто за програмата на СДС, како тоа за 6 месеци во ЕУ, па НАТО...како бре, еднаш кажете?
Морам, пошо те гледам другарче како скокаш на глупости.

Иначе, ако мене си ми ја адресирал желбата да чуеш шо и како за 6 месеци, пукаш во матно. Фустанот на Рада нит ми е познат, нит сакам да ми е.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
Морам, пошо те гледам другарче како скокаш на глупости.

Иначе, ако мене си ми ја адресирал желбата да чуеш шо и како за 6 месеци, пукаш во матно. Фустанот на Рада нит ми е познат, нит сакам да ми е.
Па, добро нема проблем...патем ни тие самите не знаат како тоа...имаат секој ден прилика да го направат тоа, ама народот никако да слушне како ќе го направат тоа....патем одиме на победа со Полска, остај малку политиката да мирува... Напред Македонија!
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
MNogu sakam vakvi partiski vojnici kako Bitushanec. Kako gi butkaat neopredelenite nakaj SDSM pa toa e cudo.
Chiche Intel, na tvoite SDSMovski forumi koga nemas fakti i argumenti da me pobies, me baniras. Ovdeka nemas takva mok, pa izmisluvas deka sum partiski vojnik, sto e mnogu daleku od vistinata. No, ostanuva faktot deka ne mozes da me demantiras, zosto sum vo pravo. A neopredelenite kako Zajkovski ili Betonski, odsekogas bile butnati kaj SDSM, samo prikrieno.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Види, ко администратор на форумов (сликовито, Јани Макрадули во собрание сака да е админ; среќа шо само сака) си имам работа со технички а и суштински моменти шо ќе ги постира баш кој стигне. Така да не ми се беси за брада, дискутирај и понатака. Ама користи опција ИЗМЕНИ :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
офффффффффффтопик:

во колку е натпреварот?
 
N

n/a

Гостин
Ma ti ke glasas za Rada, 100% :helou:


Tuku, od kaj ti e informacijata deka avtobusite na DPMNE bile plateni so drzavni pari? Toa e seriozno obvinuvanje i ako imas pravi informacii i dokazi, treba da gi dades do antikorupciska.
Ako ми кењаш уште малку,било ти било Трнот или тоа малите кењци што се појавија на форумов пред избори,жими се и ќе гласам за Рада.
Све инат ради.

Зеко секогаш има добри информации.
Јас со мои очи видов 100.Али вчера имало 600 автобуси кои што долетаа во Скопје од внатрешноста.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
Оставете го народот да пишува она што мисли, колку и да е тоа болно за некои од нас...Срамота е со банови да се покажува сила, сепак на 1-ви сите имаме исто право, со гласање ќе си кажиме што мислиме...
Патем, мене ме баниравте од темата за Шеќеринска, а никој/а не знае зошто!
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ako ми кењаш уште малку,било ти било Трнот или тоа малите кењци што се појавија на форумов пред избори,жими се и ќе гласам за Рада.
Све инат ради.

Зеко секогаш има добри информации.
Јас со мои очи видов 100.Али вчера имало 600 автобуси кои што долетаа во Скопје од внатрешноста.

Mi se cini deka od zadovolstvo ke glasas za Rada, ne od inat.
Gleda, ti smetaat avtobusite i deseticite iljadi mitingasi na DPMNE, avtobusite, reklamite i se` sto e od DPMNE, no ne ti preci nisto SDSMovsko.

So SDSM na vlast ke imame promenet identitet, crkva, jazik, beda i siromastija vo Makedonija, no SDSM ke si bide na vlast, ''elitata'' nasa koja ja napravi Makedonija ova sto e sega:pos:
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Абе што има врска сега автобуси па дај да видиме на шекеринска гаките какви и се може купила некој скапи :pos:
Танга се, танга се, видено и проверено уште многу одамна, за тоа капа и симнувам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom