Женски финти за манипулирање

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
или кога се дава комплименти, и она ке рече: УФФФФФ.
Као демек го слуша ова секој ден, и сака да каже дека си гола вода.:pos2::pos2::kesa:
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
curive raspolagaat so shirok dijapazon na finti, ili fori, od ostar do teatralen priod, za da go postignat sakanoto-toa im je prirodna osobina-poradi faktot deka fizichki se inferiorni i taka go nadopolnuvaat toj nedostatok vo sekoja vrska, toa im je oruzjeto-fintadziki se nema tuka sho-vikaat deka zena sho moze da naprai so smeenje-maz nemoze ni so plachenje, koja kako nekoja manje nekoja vishe, ali edno e sigurno a toa e deka
"zenata e veren chitatal, dok ne te prochita ubavo i vo eden zdiv-nema da te ostai na polica da fakash prashina"

...zatoa so finta protiv finta, nikad ne dozvoluvajte da ve prochitaat do kraj:smir:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
treba da ja ocenis, ako manipulira
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
на мажјакот му е уште полесно не си ласкајте толку:smir:



Воопшто не е ласкање.
И вие си имате подобри полиња у кои не зезнувате од старт.
Ама колку и да се тераме да ги мразиме генерализациите, оти тоа било слободоумно-ултра кул, за ова ние генерално имаме вродени предиспозиции, само како која ги користи.
:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Има сеуште вакви девојки кои на секој начин се трудат нешто да постигнат со тоа...секогаш сум барал директност од нив а не со задни некои намери или читај меѓу редови :tapp: што ти лежи на срце кажи си :toe:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Стално ова се дешава и ги игнорирам кога прават вака такви се женските разгалени кога нема да тргне нешто по нивно одма се лутат и се оддалечуваат или плачат.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Sve ova go pominav ja i toa u edna vrska , ama koa vikam sve mislam SVE. Nemoj da se zaebete jezda ponekad se vistinski solzite ama mn cesto se lazni. Od iskustvo zboram
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Sve ova go pominav ja i toa u edna vrska , ama koa vikam sve mislam SVE. Nemoj da se zaebete jezda ponekad se vistinski solzite ama mn cesto se lazni. Od iskustvo zboram
e pa taka ti e rabotata kaj devojkite,ama ne e nesto posebno tesko da se prepoznaat i iskoristat nivnite manipulacii za vasa korist.KLIN SO KLIN SE IZBIVA.samo e potrebno iskustvo i smirenost.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Манипулации ?
Лесно е да се пробијат ако ја сватите суштината на нејзиниот карактер. Ако веќе сака да манипулира со нас односно манипулативно е ориентирана дури и од надворешниот изглед можеме да генерализираме такви девојки.
Не е тешко да препознаеш кој е со вистински намери а кој користи „тактики“ за да стигне до нешто што сака ..
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе нешо ми се има десено од ова и бев КОЊ! Ама се подобруем ми иде памет и сеа кур ме боли... оставам они да трчаат по мене ако им требам... (се разбира не се понашам скроз незаинтересирано... не сакам да изгубам некоја шанса :))
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
жена ми манипулира со мене, ме тера да зеам кредит за реновирање за да спуштиме тавани и купатило посовремено притоа многу перфидно искажува позитивна енергија кон моите навики чорапите што ги фрлам досекаде по дома.
треба да и забранам да оди по гости и тамо да гледа какви им се купатилата )))))))
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
жена ми манипулира со мене, ме тера да зеам кредит за реновирање за да спуштиме тавани и купатило посовремено притоа многу перфидно искажува позитивна енергија кон моите навики чорапите што ги фрлам досекаде по дома.
треба да и забранам да оди по гости и тамо да гледа какви им се купатилата )))))))
a zasto ne zeme ona kredit?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom