Која ви е целта во животот?

H

^HITMAN^

Гостин
Моите најблиски да се живи,здрави и среќни тоа секогаш на прво место. На второ да бидам здрав и да бидам среќен во животот, да научам да се радувам на малите работи и да намалам со ароганцијата што тешко ми оди. Како трето, фирмата која ја имам да прерасне во лидер во земјава и регионот за развој на IT технологија. Другото ќе си дојде само по себе. Првите две работи не ми се поставени како цел, но се неизбежен дел од основната моја цел, да бидам среќен во текот на поголемиот дел од мојот живот.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Целта во животот?
Па...прилично скромна...
Да ми врви работата, да се сите живи и здрави и Господ да не чува.
 

SPAMS

Спејси нарко истражувач
Член од
25 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
5
Па да имам мир!
Да биде она тука!
И да станам супер херој и преку ден..
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Здравје, срека , успех. пари и то .. скромен сум :smir:
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Да имам убава иднина...среќа, здравје, како и за мене така и за оние кои најмногу ми значат. Исто така сакам да бидам корисна за другите а исто да бидам корисна и за себе.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Да спасам некоја принцеза најверојатно :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Aх..потајно се надевам дека еден ден ќе и мавтам на Земјата од вселената:pipi:
Но пред се семејство...
 
M

M del Mar

Гостин
Да идам во Јамајка,да поуживам, пред да умрам.
 

Светлана

Светлана
Член од
18 април 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Цел во животот би ми била да го завршам факултетот, да имам добра и пристојна работа, потоа да имам добар брак и неколку деца :icon_lol: и многу да патувам :)
 
М

Мартин`

Гостин
Живи и здрава да е мојата фамилија пред се, секако да имам едно 3-4 деца и да бидам среќно оженет. Исто така да го продолжам и проширам бизнисот со кој работи татко ми моментално, колку да имам за пристоен живот без да мислам месец за месец. А потајно сакам да станам политичар во Македонија, кој нема да биде „печалбар“ во државни институции .. :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom