ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Epa zaboraviv da mu ispratam nash BANER jbg! Toa li e pricina da vregjas?

Inace stoi opsirna informacija i zato ne mrci :wink:

On.net
Како прво, не бев единствен што го забележа ова. Како второ, гледаш ли кај се наоѓа банерот на сајтот? И што информација ти дава ако не си упатен за што станува збор. Ставил најгоре колку земји го признале Косово, а за нашиов протест скоро и да не се гледа ништо. Е тоа ме изнервира најмногу. И што па толку го навредив Трендо? Ама ајде не е ни време ни место да се расправаме за Трендо. Има поголема цел - протестот.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Abe taka ide zborot bre pogresno svakate vie,utre e miren protest ,ovdeka samo taka se zbori ali utre seljacizam ke pokazat 95% od lugeto tamu epa sega ti vide dali sum jas vo pravo,a neka go priznaat imeto i sosema druga rabota ke bide ,e tek togash seljackata
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Abe taka ide zborot bre pogresno svakate vie,utre e miren protest ,ovdeka samo taka se zbori ali utre seljacizam ke pokazat 95% od lugeto tamu epa sega ti vide dali sum jas vo pravo,a neka go priznaat imeto i sosema druga rabota ke bide ,e tek togash seljackata
другар ај олади малку и размисли што пишуваш пред да го напишеш. ајт!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
другар ај олади малку и размисли што пишуваш пред да го напишеш. ајт!
hmmm da ne zaboravash deka uste si na balkan nema EU seuste backo ,ke prajme muabet koga ke se srtedat rabotite na masa,ne e jas da bidam seljak ovdeka ili kako sto me pravish ti ,rabotata e sto zborime realnos kako ke ja bide ,ovde bajram na mozok nisto utre ke se vidime
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Еве ви пуштам 10тина Прилепчани,во мое име на протестот,јас сум оправдано спречен да присуствувам но сепак агитирам колку што можам во интерес на правото за употреба на нашето Македонско име.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Ти па Пико најде на Химен од нов поредок да му кажуваш што да прави....абе човече ти незнаеш кој се они бе еј патриоти бе еј хард кор андерграунд скопје јоу јоу флоу флоу
Како и да е утре знамињата на грб пивото во рака а сељачизмот да се остави дома може
utre ideme epten patriotski :) kako i cel zivot sto sum ,albancite sum gi mrzel sega mi se 5 pati po mili od grcite,duri i se druzam so niv,bez muzika utre ,ideme samo na derenje :)
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
hmmm da ne zaboravash deka uste si na balkan nema EU seuste backo ,ke prajme muabet koga ke se srtedat rabotite na masa,ne e jas da bidam seljak ovdeka ili kako sto me pravish ti ,rabotata e sto zborime realnos kako ke ja bide ,ovde bajram na mozok nisto utre ke se vidime
Абе ти се најде паметен да делиш совети овде?

А колку луѓе повика за на протест? И

Колку плакати залепи?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ако се прават утре некои глупи работи како паленње знамиња :) газење урлање или нешо слично,ова египќаниве одма ќе го искористат у нивна полза!!!
Тоа е 100%. Така да со тоа најголемите “патриоти“ ке заебат работа. Лисица е таа Бакојан(овска) :) Така да без никакви инциденти плиз.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Еве ви пуштам 10тина Прилепчани,во мое име на протестот,јас сум оправдано спречен да присуствувам но сепак агитирам колку што можам во интерес на правото за употреба на нашето Македонско име.
Признај дека ќе дојдеш:)

Шала. Одлично.


Екипа, се читаме сабајле. Ќе биде убав ден!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Абе ти се најде паметен да делиш совети овде?

А колку луѓе повика за на протест? И

Колку плакати залепи?
Haha a bre denes se registrirav ovde da vidam sto muabet se pravi ,nekako epten kulturni luge gledam ovde,
ali da ti kazam pravo ,sto ako si lepel plakati koga da svrtam vo malo krug ke soberam 5 pati poveke luge od tebe,i ideme za makedonia ne mi prerekuvaj na mene za toa kolku luge sum sobral ,treba da mislime zaedno ne da se karash so mene,ova e forum za pizuvanje i delenje mislenja,jas kazuvam od realna geldan tocka kako ke bide a ne samo drdoram na prazno
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Haha a bre denes se registrirav ovde da vidam sto muabet se pravi ,nekako epten kulturni luge gledam ovde,
ali da ti kazam pravo ,sto ako si lepel plakati koga da svrtam vo malo krug ke soberam 5 pati poveke luge od tebe,i ideme za makedonia ne mi prerekuvaj na mene za toa kolku luge sum sobral ,treba da mislime zaedno ne da se karash so mene,ova e forum za pizuvanje i delenje mislenja,jas kazuvam od realna geldan tocka kako ke bide a ne samo drdoram na prazno
Сакам да дремнам малку. Може? :)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
hmmm da ne zaboravash deka uste si na balkan nema EU seuste backo ,ke prajme muabet koga ke se srtedat rabotite na masa,ne e jas da bidam seljak ovdeka ili kako sto me pravish ti ,rabotata e sto zborime realnos kako ke ja bide ,ovde bajram na mozok nisto utre ke se vidime
Од ваквите песимисти, неверници и мрчатори како тебе државава не може да пркне. И немој да ми реплицираш зашто нема да добиеш одговор...:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom