ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Утре син му подобро нека бега од мене на школо :):):)
Јас би требало да дојдам, освен забов ако не ме стегне пак па едвај да си дојдам дома од школо како денес.
Како и да е, ако дојдам, ќе се видиме утре, ако не, мислам дека помогнав во ова, бидете поздравени и со среќа утре на плоштад.
Macedonia United!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А видете го Трендо педерот објавува вест кои земји го признале Косово, а за протестов едно мало банерче на кое пишува само „Вторник 18 ч. Плоштад МАКЕДОНИЈА“ и тоа е при крај на сајтот. Нека реагира некој што го знае - да ја објави веста - и да стои цело време на прва страна. Наместо линк до „K8tie“ нека напише за протестов.
Epa zaboraviv da mu ispratam nash BANER jbg! Toa li e pricina da vregjas?

Inace stoi opsirna informacija i zato ne mrci :wink:

On.net
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Нека се пријават луѓе доброволци кои ќе разделат утре каде можат, флаери!

И ве молам, транспарентите со моја координација за пораките.
Bratot se javuva na raport!
Ojdi mi na msn da se dogovirme podetalno!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Нека се пријават луѓе доброволци кои ќе разделат утре каде можат, флаери!

И ве молам, транспарентите со моја координација за пораките.
И јас се пријавувам. Слободна сум од 10 часот, па натака,и стојам на располагање целосно.

Чекам инструкции:)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Kaj janko isto taka kazaa za toa i janko isto taka potvrdi za protestot taka da ok e sve :) janko e zver samo neke da gubi od reputacija pred mediumite,utre site tamu pozdrav
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Шуш.

Занемарете се останато... Фокусирајте се на сами себе, и што утре :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Утре ПРОТЕСТ !!!!!! Со среќа и едно чудо народ да се собере.... јас за накај Ск тешко..... енивеј ПОЗДРАВ ЗА МАКЕДОНИЈА !!!!!
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Дечки поздрав и поддршка од мене за акцијава, редно време е да покажеме што мислиме за целата оваа ситуација!
Се гледаме на плоштад утре, а разгласив и кај што стигнав.


ПАРИ ДАВАМ!
ЗДРАВЈЕ ДАВАМ!
ЖИВОТ ДАВАМ!
ИМЕТО НЕ ГО ДАВАМ!!!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
nemoze nekoj tuku taka da ni menuva ime i istoria na drzava ,so novoto ime nemame veke istoria treba da ja gradime od ponovo,so novoto ime nema da imame shansi da ni se vrati delot od grcite,a voedno i toa e nivnata cel :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
nemoze nekoj tuku taka da ni menuva ime i istoria na drzava ,so novoto ime nemame veke istoria treba da ja gradime od ponovo,so novoto ime nema da imame shansi da ni se vrati delot od grcite,a voedno i toa e nivnata cel :)
Koe враќање на дел Химену, човече боже?

Ако си за "одиме на Солун" издркавање, ич не идај утре. Аман...

Едно знаме да се запали, една беља да се направи, се отиде јабана. ИМАЈТЕ на ум пред да ја "браните" Македонија со простотилак.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Koe враќање на дел Химену, човече боже?

Ако си за "одиме на Солун" издркавање, ич не идај утре. Аман...

Едно знаме да се запали, една беља да се направи, се отиде јабана. ИМАЈТЕ на ум пред да ја "браните" Македонија со простотилак.
Прости им Татко нови се...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ти па Пико најде на Химен од нов поредок да му кажуваш што да прави....абе човече ти незнаеш кој се они бе еј патриоти бе еј хард кор андерграунд скопје јоу јоу флоу флоу
Како и да е утре знамињата на грб пивото во рака а сељачизмот да се остави дома може
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Се согласувам со Серпико, утре треба многу внимателно да се однесуваат сите учесници на протестот затоа што ако има било какви инциденти може многу лесно циганиве да го употребат во своја корист, така да памет во глава и секој одговоно и достоинствено да си го изрази своето мислење. (носење знаме задолжително)

п.с. се пријавувам за делење флаери под услов некоја згодна кајганџијка (нематена) да ми прави друштво :pos:
не, шала на факс сум цел ден ама на протест доаѓам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom