60% од средношколците не ја положиле пробната матура

Член од
30 декември 2007
Мислења
766
Поени од реакции
303
Pa ako e negovo mislam na toj so go udre kazanceto sigurno nemase da go udri, ama bidejki e drzavno k** go boli deka tamu ke ucat i drugi generacii.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И ќе ги има ли резултатите на интернет или не?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Слушам дека среда ке има генерален штрајк дали е точно?ако може некој да потврди.

ВЕ МОЛАМ ТИЕ ШО НЕ СЕ МАТУРАНТИ НЕКА НЕ ГО ТУПАТ СО ТОА ДА НЕ БАРАМЕ ДА НИ ЈА УКИНАТ МАТУРАТА.тоа го исцрпивме веќе
абе остајте овие видеа...не заебавајте сеа...
ова било и ќе биде...кажете дали некаде се штрајкуваше денес и дали ќе се штрајкува некаде деновиве што јас лично сметам дека е залудно...

бтв...ако гледавте пирамида...ме изнервира весна бендевска од сдсм...кажува како тие го започнале овај прекрасен проект државна матура и се одело мед и млеко додека биле тие на власт а овие од вмро се усрале...
и вика јас ги поддржувам средношколците...да ви ебам скриените намери...
е на шо ќе гласам за вас:nenene::nenene::nenene:
Тешко дека ќе се организира некој штрајк,затоа што скоро сите мислат дека е подобро да идат на кафе одколку на протест.Со овој развој на настаните сигурно полагате
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Мислам дека треба да го укинат полагањето на матурата, ако остане, ќе пропадне државава
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Што се прави по школите наместо да се учи...?

Претпоставувам дека и ти си бил или си еден од таквите ученици, чим толку им се дивиш на ваквите постапки. И кој к*р ги мешаш бабите со жабите, кога немаш појма за ништо што се случува во врска со матурата, извини ама, смешно изгледаш од страна, и ти и сите оние кои пишуваат за да напишат нешто интересно кое ама баш нема врска со дискусијата, а на кое единственото место им е во чек дис аут.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Мислам дека треба да го укинат полагањето на матурата, ако остане, ќе пропадне државава
кој фактор е полагањето матура во пропаѓањето на државата? ПЛС објасни ми.
И не ми е јасно зошто не сакате да полагте матура на познати предмети и книги, туку приемни на факс од книги на висок стил кои не сте ги виделе до сега???
кога јас полагав приемен, молев да полагам матура само да не се чудам на високостилизираните зборови и книгите кои прв пат ги гледам.
Ако не сакате матура, бујрум приемни!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
кој фактор е полагањето матура во пропаѓањето на државата? ПЛС објасни ми.
И не ми е јасно зошто не сакате да полагте матура на познати предмети и книги, туку приемни на факс од книги на висок стил кои не сте ги виделе до сега???
кога јас полагав приемен, молев да полагам матура само да не се чудам на високостилизираните зборови и книгите кои прв пат ги гледам.
Ако не сакате матура, бујрум приемни!!!!!!!!!!!!!!
извини а кој книги ако може да знам, Македонски има една купа, литературите тие старите нашите мајки и татковци што учеле од нив, граматики. имам еден стручен ако ти се верува секои час ни диктираат нова лекција бидејки книгите се на српски, а не даваат на српски да се учи, биологија една тема ја учиме од учебникот за 4 година, друга од 2 година ама тие пред 10 години што се употребувале. хемија исто, и сега имам книги.
 
Член од
1 јануари 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
мамоооооооо ќе плачааааам од школо ми даваат да полагам матураааааааааааааааааааааааааааааа :( :( :(

државата пропаѓа све оди упм, апокапипса!

90% од постовиве беа вакви :D
 
Член од
1 јануари 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
иначе, го прочита некој она за тоа што факултетите бараат како испит за државна матура?

На мое и сечие очекување, за информатика секаде се бара математика напредно ниво. На многу факултети на пример ако се избере странски јазик може како дополнителен да се полага и математика, само доколку не е избран меѓу тие екстерните предмети! (пр. економски)

Приватните универзитети исто така ќе бараат положена дражавна матура. И тоа е тоа на кратко.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
И после се заебаваме со Америчките дебили, као да неаме веќе 60 посто глупа младина.

Моите лични сознанија се совпаѓаат со овие бројки.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Јас веќе почнав да се спремам за матурава. Математика - напредно ниво не е заебанција. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom