Dexter

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Жална епизода, со сите мемории за Рита :(
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Серијава премногу ми ја фалеа и ги симнав првите две сезони и ги изгледав.
Сега сум пред морална дилема дали да продолжам да ја гледам серијава.
Декстер никако, ни во еден контекст, неможам да го ставам во позитивни личности а уште помалку нели да го гледам како некој вид на “херој“.
Малку е глупо да гледам серија во која не “навивам“ за главниот јунак. Секоја епизода “навивав“ за сестра му, сакајки да го фати и затвори, а нели повеќе од јасно е дека тоа нема да се случи. :)

Ме интересира дали освен фактот дека серијава е квалитетено сработена имате и друга причина за да ја гледате сријава???
Како го доживувате Декстер???
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Чудно и интересно... нешто досега невидено.

Инаку... тажна тажна епизода
 
T

Tetro

Гостин
Ме интересира дали освен фактот дека серијава е квалитетено сработена имате и друга причина за да ја гледате сријава???
Како го доживувате Декстер???
Реално, без чувство на вина после секое извршено убиство :vozbud:

--- надополнето ---

Ме интересира дали освен фактот дека серијава е квалитетено сработена имате и друга причина за да ја гледате сријава???
Како го доживувате Декстер???
Реално, без чувство на вина после секое извршено убиство :vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Серијава премногу ми ја фалеа и ги симнав првите две сезони и ги изгледав.
Сега сум пред морална дилема дали да продолжам да ја гледам серијава.
Декстер никако, ни во еден контекст, неможам да го ставам во позитивни личности а уште помалку нели да го гледам како некој вид на “херој“.
Малку е глупо да гледам серија во која не “навивам“ за главниот јунак. Секоја епизода “навивав“ за сестра му, сакајки да го фати и затвори, а нели повеќе од јасно е дека тоа нема да се случи. :)

Ме интересира дали освен фактот дека серијава е квалитетено сработена имате и друга причина за да ја гледате сријава???
Како го доживувате Декстер???
Декстер е посебен лик. Нешто друго, едноставно е таков лик кој иако е можеби "лошиот" во приказнава, те тера да размислуваш за некои работи, да почнеш да ги гледаш работите од некој друг агол. Ама според мене ако Мајкл Хол не го играше Декстер немаше да биде тоа што е. Му дава еден посебен шмек. Плус и немора да чувствува вина после секое убиство оти реално гледано он убива за да ги спаси другите. Не е баш некој херој ама не ни некој негативец.

А епизодава доста тажна ама ок се очекуваше овакво нешто во првава епизода.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Браво за почетокот на петта сезона. Не знаев веќе како да се чувствувам. И онака се соживувам со филмови. Крајот на епизодава, како и секој крај до сега, ја одбележа максимално. Заклучокот на Декстер посебно.
Ќе видиме што ќе биде понатаму.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Супер, вчера ја изгледав епизодата, ме воодушеви како што и очекував. Се согласувам со Гладиус во врска со крајот на епизодата - изненади како и секогаш :pipi:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
I'm somewhat disappointed. Ок беше до некаде али катастрофално одглуми Астор(ќерката на Рита) и многу исфорсирано ми беше тоа нејзиното "i hate you, you should have died instead of my mother, this wouldn't have happened if we haven't met you" итн.

Али свака част за Дебра, FBI? Fucking bunch of idiots :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
I'm somewhat disappointed. Ок беше до некаде али катастрофално одглуми Астор(ќерката на Рита) и многу исфорсирано ми беше тоа нејзиното "i hate you, you should have died instead of my mother, this wouldn't have happened if we haven't met you" итн.

Али свака част за Дебра, FBI? Fucking bunch of idiots :D
Дебра ја спoредувам со Џеси од Брејкинг Бед, толку ми е интересна и екстремно cool! :)

Воедно ја додавам во листата на подценети актерки!!


<<<<

:pos: :pos:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Одличен старт на петтата сезона. Го гледаме Декстер во сосема поинакво светло. Премногу тажна епизода во која најмногу ме погоди говорот на Декстер :(
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Are u trying to fuck her or to set on fire :D
Во првата епизода од 5 сезона. влага у станот и ја гледа дебелата како си игра со детето и вика,

Who the fuck are you?

What....?

WHO. THE. FUCK. ARE. YOU!?

ROFL! :pos2:
 
T

Tetro

Гостин
When it's my wife in the body bag, everybody's looking and it's the neighbor crying, not me.
______________________________________

Debra: Dex, what are you doing?
Dexter: I was just thinking about Rita and how much...
Debra: ...you miss her?
Dexter: (voice) ...how much I lied to her from the very beginning.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
епа mettalhammer гледаш, има нешто human во Декстер :) знае што треба да чувствува, ама не е тој крив што не е така :toe: :)
А Дебра мислам е легенда..нема тука двоумење, без нејзиниот лик серијата не би била целосна :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom