Dexter

I

Intex

Гостин
Кога ќе почне петта? Кога ќе почне петта? Кога ќе почне петта? :D
Не можам да издржам бе, едвај чекам да почне, да видам што ќе се случува понатаму.

П.С. Ех, шо не беше според книгите, ќе знаев однапред што како е. x)

П.П.С. Втора сезона најдобра? Осеќам некој акционен тип го кажа ова.
Мене прва и четврта ми беа најдобри, одлично ебење у мозок имаше. :P
 
T

Tetro

Гостин
Кога ќе почне петта? Кога ќе почне петта? Кога ќе почне петта? :D
ќе почне, ќе почне, ќе почне, ќе почне........ у септември на 26-ти :kez:

за тоа време, барај сенка некоја дебела да фатиш и гледај ѓи од почеток :wink:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Од сите серии што ги изгледав во изминатива година, Декстер е единствена серија од која не можам да одвојам која сезона ми е најдобра, стварно сите се перфектни. Се разликува од другите серии, напнатно е од почеток до крај. Секогаш кога ќе си помислев “ како ќе се извлече сега Декстер од ова, готов е“:) , јас се изненадував.....Стварно одлична серија, глумци и итн. итн. друго се сте кажале погоре .... :)
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Dexter ме испоремети, после секое гледање саат до два бев у делириум. Самите приказни многу маваат на психа, али, нема што, серијата е феноменалена.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Скоро ја изгледав првата сезона,сега ке почнам и со втората.Баш ми е интересна серијата иако имаше некои ситници што ме нервираат.
Сестра му на Декстер ми е антипатичен лик некако,не ми се свига како глуме.Ептен интересно излезе првата сезона стварно не очекував дека така ке биде.Се надевам и другите сезони се исто интересни :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
ЛОЛ сестра му на Декстер (Деби) е најкул лик во серијата! не си навикнат/a на неа. Понатака ќе смениш мислење веруј ми. Иначе втората сезона е најдобра уживај! :)
 
I

Intex

Гостин
СПОЈЛЕР

Showtime has renewed Dexter for a fifth season, which is set to premiere September 26, 2010. Julia Stiles will guest star in 10 episodes as a new woman in Dexter's life.[7] Shawn Hatosy will appear in a multiple episode arc as a "bad guy".[8] Maria Doyle Kennedy will also join the cast of Dexter in Season 5 as an Irish nanny. April Lee Hernandez has been called for a recurring role as a police officer, presumably working in Miami Metro’s homicide department. Jonny Lee Miller has been added to the cast, and will have something to do with Julia Stiles' character.[9]
On April 25, 2010, his wife, Jennifer Carpenter, announced that Hall was fully cured[16] and was set to get back to work for a new season of Dexter.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
И мене баш ме интересира како ќе се вклопат тие двајца во серијата....Како и да е, Декстер нема да разочара :)
 
T

Tetro

Гостин
Оваа е лош избор? о.О Ме зезаш, нели?
НЕ!

Погледај во какви филмови има глумено: драма, драма, драма, комедија, драма, драма, драма, романса, драма, драма, драма, комедија, драма, драма, драма, романса,.............. како ќе ја шминкаат да биде посериозна за крими-трилер. :P
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
П.П.С. Втора сезона најдобра? Осеќам некој акционен тип го кажа ова.
Не.

Dexter ме испоремети, после секое гледање саат до два бев у делириум. Самите приказни многу маваат на психа, али, нема што, серијата е феноменалена.
Се прашуваш што би ти се случило после гледањето на филмот Begotten.
 
I

Intex

Гостин
НЕ!

Погледај во какви филмови има глумено: драма, драма, драма, комедија, драма, драма, драма, романса, драма, драма, драма, комедија, драма, драма, драма, романса,.............. како ќе ја шминкаат да биде посериозна за крими-трилер. :P
Драмите не се доволно сериозни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom