Dexter

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Дај не зафркавај, параноични мајки има насекаде, и очекуваат сопствениците на телевизиите да им ја вршат работата. Наместо да им објаснат дека тоа е телевизија и бла бла бла, они сакаат телевизијата да ја нема за да зборуваат помалку со децата. Повекето од нив да можеа ке ги ставеа децата во тегла, да бидат на сигурно изолирани од гоwемиот лош сwет.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Затоа постои систем за рангирање на филмови, кој конечно почна и кај нас да се применува.
 
Член од
17 март 2008
Мислења
77
Поени од реакции
2
Serijata od sekogash mi bila Number 1 i site sezoni gi izgledav za ne cela nedela,sega mi fali:toe:
Ovde procitav deka kje ima 5 ta sezona i od sega i se raduvam:vozbud:
Dexter u sushtina e dlaboko,jak psiholoshki lik...verojatno i zatoa mi e najdobar :)
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Dexter е феноменална и одлично склопена серија..Нема да коментирам ништо друго, само дека вреди да се гледа и ќе вметнам еден коментар на мој пријател во врска серијава: Декстер не убива во името на законот, убива бидејќи е монструм и самиот си го кажува тоа, убиствата ги има и во Heroes, 24 и во секоја серија и филм дури и во Очајни Домаќинки. Поентата на серијата и на романот не е да прави сериски убијци или да ги оправдува, дава друг агол на раскажување на приказна, кадешто главниот лик е bad guy.
 
T

Tetro

Гостин
кој ѓи нема изгледано анимираните серијали, нека ѓи ѕирне тука
:helou:
 
I

Intex

Гостин
кој ѓи нема изгледано анимираните серијали, нека ѓи ѕирне тука
:helou:
Гледани уште кога излагаа.
Е ај да си кажам мислење за анимираните. Вака: во анимираните се прикажани убиства кои се дешавале пред да почне серијава, т.е. се прикажани три убиства, едно од 90-тите и две после 2000-та. Мање битно тоа. Во секое од нив е прикажано како еволуирал ликот на Декстер, т.е. од каде добил инспирација за бродот, од каде инспирација за трофеите (примероците крв) и третото е да најде животна сопатничка, за да биде маската комплетна. Жртвите се: пироман, снајперист (кој го спомнува во седмата епизода од прва сезона) и жена која си ги убива сопрузите. Ај, ај, доста е. : )
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Почнав да ја гледам и јас серијава после толку фалење. Стасан сум до 2ра сезона некаде 2-3 епизода. Дефинтиивно вреди серијава доста добри заплети и уште подобри психолошки ликови има. Само да е вака интересно и понатаму ќе биде супер:)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Почнав да ја гледам и јас серијава после толку фалење. Стасан сум до 2ра сезона некаде 2-3 епизода. Дефинтиивно вреди серијава доста добри заплети и уште подобри психолошки ликови има. Само да е вака интересно и понатаму ќе биде супер:)
Втората сезона ти е најдобра, уживај додека можеш.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Втората сезона ти е најдобра, уживај додека можеш.
Ауууу па дали вреди 2рава сезона. Денеска изгледав 5 епизоди, ама оти ми ја дава еден другар ја иам до осма епизода и до таму ми е изгледана. Утре морам да си ја земам понатаму:vozbud::vozbud:
 
T

Tetro

Гостин
Почнав да ја гледам и јас серијава после толку фалење. Стасан сум до 2ра сезона некаде 2-3 епизода. Дефинтиивно вреди серијава доста добри заплети и уште подобри психолошки ликови има. Само да е вака интересно и понатаму ќе биде супер:)
Втората сезона ти е најдобра, уживај додека можеш.
се работи за вкусови :wink:

мене 4-тата најдобра ми е:хехе:
 

Vejzz14

-Genin of Konohagakure-
Член од
15 мај 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Супер Серија само на крајот ми беше безвеза
.. Рита убиена во кадата .. тоа некако не ми се свиѓаше ич..

Ставај спојлери да не се расправаме.
 
T

Tetro

Гостин
спојлер:
Rita is dead?
забележа
дека
беше
користен
ефект?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Колегата негов Винс има убиствена насмевка.
 
T

Tetro

Гостин
:nesum: будала е, бе....

--- надополнето ---



ама нешто ми е матен тука...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom