Dexter

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
uf uf, vcera ja gledav S04E01, epten jako, bas mi se sviga kako ja pocnaa ovaa sezona, zaedno so lundy so se vrati ke bide jako.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Последнава епизода (4х04) беше најзакон до сега. Цела 4та сезона е одлична до сега, дефинитивно најдобрата сезона.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Последнава епизода (4х04) беше најзакон до сега. Цела 4та сезона е одлична до сега, дефинитивно најдобрата сезона.
Епизодиве од 4та сезона имаат оценки по 9.8-9.9 што го немам видено кај ниедна друга серија. И да, како што почна оваа сезона најдобра ќе биде.
Декстер е единствена серија што го задржи квалитетот, за разлика од некои што скроз ги расипаа.
Дефинитвно едно од најубавите, ако не и најубаво тв-шоу!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Последнава епизода ЛОМ. Најубава серија дефинитивно.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Се откажав од серијава, досадна ми стана со Декстер како семеен човек.
Станува поинтересна натака? Да ја симнам афтер ол huh? :D
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Се откажав од серијава, досадна ми стана со Декстер како семеен човек.
Станува поинтересна натака? Да ја симнам афтер ол huh? :D
Последната епизода беше феноменална 9-та. Подобро нешто не сум гледал одамна, можеш да ја погледнеш нема да зажалиш.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Се откажав од серијава, досадна ми стана со Декстер како семеен човек.
Станува поинтересна натака? Да ја симнам афтер ол huh? :D
Семеен човек/сериски убиец vs лош семеен човек/сериски убиец повеќе од 30 години. Ова е повеќе од причина. :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Нешто има во емисијава во кое верувам дека сите се пронаоѓаме, толку вешто се преставени ликовите, нивните проблеми шо дури станувам зависен од серијава(демек до сеа не бев гледајќи 4 сезони :) ).
Декстер и неговата психа ми е вистинска енигма, борбата за превласт со најтемната личност во него, борбата со самиот себе да не стане како Тринити е повеќе од интересна. Дефинитивно best show ever!!!
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Последниве епизоди која од која подобра. Има уште 2 епизоди до финалето, само не знам какво финале, дали на сезоната или на есенскиот дел од серијата. Би требало да продолжи во февруари/март...
 
I

Intex

Гостин
Последниве епизоди која од која подобра. Има уште 2 епизоди до финалето, само не знам какво финале, дали на сезоната или на есенскиот дел од серијата. Би требало да продолжи во февруари/март...
Декстер секогаш завршува при крајот на годината (пред нова година). Никогаш нема втор дел од сезоната. За 2 епизоди имаме season final. : )
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
DEXTER RULEEEEEEES

оваа епизода 10 не беше нешто посебно ама беше добра, ама наредната ќе биде како мачка и глушец по трејлерот на крај се виде дека ќе биде јако. Многу е добар крајот на сезонава. Многу напнат.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
И дефинитивно Декстер е најмоќна серија
Убава е во континуитет сите 4 сезони, не ја тупат како другите серии. Многу награди ќе земат Декстер и Michael C. Hall годинава.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Dexter e во супер формат, 12 епизоди по 50мин, така да нема многу простор за bullshit епизоди.
Showtime имаат доста добри и несекојдневни серии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom