Dexter

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Јас неодамна ја изгледав првата сезона и премногу сум задоволна. Последните епизоди ми беа највпечатливи, посебно делот каде што го уби брат му. Искрено, не очекував. :(
Ми се допаѓаат серии од ваков тип, зошто пред се те тера на размислување, дали да се оправда Декстер или не, дали е негативец или позитивец...Ми се допаѓа и начинот на кој ги искажува чувствата и најтемните мисли. Да не забегувам многу, се на се, закон серија.
А да, и најавната шпица е многу моќна. Ама многу.
И да му се заблагоарам на дечко ми што ми ја откри серијава и што ја изгледа по втор пат со мене. :back:
Едвај чекам да почнам со гледање на втора сезона...
Кажи дека пишуваш спојлер сега се зезнав што читнав:jaj:
Иначе...чим третата сезона излегува во септември значи до тогаш ќе имам време и да си ги спуштам и да ги гледам..се надевам ќе вредат десетината гига спуштени...:)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
ХаХ Декстер добро цртанче е ..
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
На кој канал е овој серијал? Досега го немам сретнато.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78

Промо за трета сезона. Досега најдоброто промо за премиера оваа сезона.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
многу ја сакам серијава, една од омилените ми е.сега ја симнувам 10 епизода од 2ра сезона.и одам да ја гледам 9та.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
и јас едвај чекам да ја симне членов над мене па да ја глеам.
глеав само 1 епизода и ептен е добра.
lot to think about
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Odlicna serija, ne mi se ceka do 28.9 za 3ta sezona :(
Isto poglednete ja Californication, isto showtime produkcija, mnogu zakon serija, edna sezona ima do sea, na 15.9 pocinja vtora.
 
Член од
15 август 2008
Мислења
148
Поени од реакции
3
И јас ја изгледав само првата сезона и доста ми се допадна. Чекам сега втората да ми стигне да видам како наставува и се надоврзува причата. Иако на прв поглед изгледа малку по ниско буџетна од Prison Break, 24, CSI, Lost, Heroes и останати, сметам дека Dexter е серија која треба да се погледне за сите љубители на тој калибар на филмови и серии. За остали ги има шпанскиве и аргентинскиве по нашиве телевизии :)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Пред малце ја изгледав првата епизода од третата сезона на Декстер. Интересна епизода беше, немаше многу акција, имаше мало забегување од кодот и околу тоа се вртеше целата приказна. Премиерата уште не е покажана на ТВ, ова беше некое украдено ДВД рип. :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Пред малце ја изгледав првата епизода од третата сезона на Декстер. Интересна епизода беше, немаше многу акција, имаше мало забегување од кодот и околу тоа се вртеше целата приказна. Премиерата уште не е покажана на ТВ, ова беше некое украдено ДВД рип. :)
И јас ја изгледав, ама како што читав не е ваа официјалната верзија на првата епизода. Кога ќе испадне официјално ќе треба да ја гледаме пак :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
ги има некој сите сезони?
ја ги ијам првите 24епизоди(валда 2 сезони се тоа)ама ги сакам сите.
ако ги има некој нека пише пп
 
Ј

јовица11

Гостин
Магде , трета сезона сега излезе,значи никој ги нема сите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom