21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А ја се чудам кај ми отиде постот. Еве да ти појаснам. Зекерија Сичин во својата теорија за планетата Нибуру изложува дека при формирањето на Сончевиот систем таков каков што е денес Нибуру при навлегувањето во системот удира во планетата Тиамат и од тој судир Тиамат се дели на два дела - поголемиот ЗЕМЈА и пмалиот Месечина.
Колку јас знам темава е баш за тоа така да ај биди така љубезен и врати го постот назад.
Благодарам
Od Tiamat se sozdale Zemjata i Asteroidniot pojas.Mesecinata bila satelit na Tiamat,a posle na nashata planeta.
Не е точно. Зошто? Месечината е постара од сите тела во Соларниот систем. Што значи дошла од некаде. А не да биде резултат од поделбата на Тиамат во Земјата и Меселината/Астероидниот појас.

Нибуру е во парчиња кај Куперовот појас, а неговата месечина (Церона) е исто во парчиња и го претставува Астероидниот Појас.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Не е точно. Зошто? Месечината е постара од сите тела во Соларниот систем. Што значи дошла од некаде. А не да биде резултат од поделбата на Тиамат во Земјата и Меселината/Астероидниот појас.

Нибуру е во парчиња кај Куперовот појас, а неговата месечина (Церона) е исто во парчиња и го претставува Астероидниот Појас.
Не реков дека Месечината е парче од Тиамат,туку била негов сателит.Можеби дошла од некаде,да,но останала со Тиамат да и ’’служи’’ заедно со другите сателити пред Нибиру да ја уништи и нив ги расштрка низ вселената,а Месечината останала со Земјата до ден денес.

Не мислам дека Нибиру е во парчиња.Што е причината за таа да биде инуштена?Нити пак дека Астероидниот појас е од нејзиниот сателит.Астероидниот појас е од другата половина на Тиамат.Океј,се информираме од различни извори... ;)
 
Член од
20 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ах, ласерот е добар да загрее нешто, ама далеку од уништување...
И мене то ми е чудно ама никој појма немат шо имало тогаш.
И јас бев скептик ама после некако ме убедија нзн...
Веројатно си во право.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ах, ласерот е добар да загрее нешто, ама далеку од уништување...
Баш имав на матурата се сеќавам проект за ласери така да далеку е и за нас со уништување да го асоцираме ласерот, но не е невозможно. Само треба да се има добар извор на енергија.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Абе какво 2012,тоа се невидени глупости,како што рекоја во 2000, и во другите години на-назад,така ќе биде и во 2012..
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
32
Поени од реакции
0
како прво барам одговор за едно - Што се идиго деца?
како второ вистина сакам да знам се т.е. од точка до точка за античкиот свет , нозаклучив дека постои една лага за целиот наш живот дека ние ја напреднавне технологијата јас мислам дека ја уназадивме технологијата. Мислам дека луѓето од Европа ја упропастија цела човечка цивилизација. Мислам дека интичките луѓе биле многу поразвиени од денешните луѓе. исто сакам да прашам како е можно да се толкува оваа година(2012) како крај на ветот? А за третасветска војна вистина Третата светска војна вистина е , ако читаме меѓу редови ке прочитаме дека сме во време на студена војна америка нема пари и тие пари што и требаат на америка таа ке ги бара во оружјето што ке го продава за таа војна која ке ја добие продавајќи неисправно оружје .
за една та слика заклучив дека е минијатура на летало како што ги имаме ние нашите малечки количиња. затоа и реков дека античките цивилизации бие од 1ви степен а постојат 6 степени за мерна на цивилизациите. зишто нема луѓе на територијата на атлантида ? нема затоа што тие измислиле телепортал
брат p. overdrajv имам да ти искажам почит многу си се потрудил. јас работев на проект египет = атлантида само 1 седмица и скренав неможев повеќе а ти 1 година - вистина дека сакам да откријам многу за атлантида и да сум бил гејтс сите пари ке ги дадам само да ја најдам атлантида ни ти си посебен алал нека ти е

за да се надоврзам дека европјаните ја уништија цивилизацијата на луѓето можам да казам дека конквистадорите (шпанците) беа/биле пречекани како боови од инките а анките за возврата добија крај на нивната цивилизација.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
^За индиго децата читни малце по подфорумите има и тоа доста за тоа...

Незнам баш што сакаше да доловош со текстов..
Ама... можда еве Египќаните биле поразвиени од нас... ама ние не сме налседиле ништо од нив за жал па сме почнале од нула и сме стигнати до ОВДЕ... и зошто милсиш дека технологијата е уназадена????
Што има врска Атлантида со 2012?
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
32
Поени од реакции
0
^За индиго децата читни малце по подфорумите има и тоа доста за тоа...

Незнам баш што сакаше да доловош со текстов..
Ама... можда еве Египќаните биле поразвиени од нас... ама ние не сме налседиле ништо од нив за жал па сме почнале од нула и сме стигнати до ОВДЕ... и зошто милсиш дека технологијата е уназадена????
Што има врска Атлантида со 2012?
фала многу за идиго децата.
Прочитав во подолните постови кај некои членови кои кажаа нивни мислења за тоа што би се случило во 2012 и сакав да им објаснам некои работи од моја гледан точка. Не само египќаните туку и инките маите атлантиѓаните имале поразвиени технологии од денешните наши.како ние би можеле да направиме прамида која ке блеска се од египед до европа, коко би можеле ние да направиме калндар со почеток и крај ма времето. дали си се запрашала зошто ние ништо не сме наследиле од овие цивилизации?одговорот лежи во мојто погорен текс затоа и го напишав. И милсам дека технологијата е уназадена токму заради тоа што предходно наведените цивилизации имале подобра технологија од нас
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
фала многу за идиго децата.
Прочитав во подолните постови кај некои членови кои кажаа нивни мислења за тоа што би се случило во 2012 и сакав да им објаснам некои работи од моја гледан точка. Не само египќаните туку и инките маите атлантиѓаните имале поразвиени технологии од денешните наши.како ние би можеле да направиме прамида која ке блеска се од египед до европа, коко би можеле ние да направиме калндар со почеток и крај ма времето. дали си се запрашала зошто ние ништо не сме наследиле од овие цивилизации?одговорот лежи во мојто погорен текс затоа и го напишав. И милсам дека технологијата е уназадена токму заради тоа што предходно наведените цивилизации имале подобра технологија од нас
Неможеме да го направиме тоа што го направиле... да пишувам ќе забегам од темата така да...има таму теми...
и пак..која е поврзаноста со овие стари цивилизации со 2012????

Календар со почеток и крај на времето хахахаха ти веруваш дека навистина овој календар на маите го означува тоа?
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
како прво барам одговор за едно - Што се идиго деца?
како второ вистина сакам да знам се т.е. од точка до точка за античкиот свет , нозаклучив дека постои една лага за целиот наш живот дека ние ја напреднавне технологијата јас мислам дека ја уназадивме технологијата. Мислам дека луѓето од Европа ја упропастија цела човечка цивилизација. Мислам дека интичките луѓе биле многу поразвиени од денешните луѓе. исто сакам да прашам како е можно да се толкува оваа година(2012) како крај на ветот? А за третасветска војна вистина Третата светска војна вистина е , ако читаме меѓу редови ке прочитаме дека сме во време на студена војна америка нема пари и тие пари што и требаат на америка таа ке ги бара во оружјето што ке го продава за таа војна која ке ја добие продавајќи неисправно оружје .
за една та слика заклучив дека е минијатура на летало како што ги имаме ние нашите малечки количиња. затоа и реков дека античките цивилизации бие од 1ви степен а постојат 6 степени за мерна на цивилизациите. зишто нема луѓе на територијата на атлантида ? нема затоа што тие измислиле телепортал
брат p. overdrajv имам да ти искажам почит многу си се потрудил. јас работев на проект египет = атлантида само 1 седмица и скренав неможев повеќе а ти 1 година - вистина дека сакам да откријам многу за атлантида и да сум бил гејтс сите пари ке ги дадам само да ја најдам атлантида ни ти си посебен алал нека ти е

за да се надоврзам дека европјаните ја уништија цивилизацијата на луѓето можам да казам дека конквистадорите (шпанците) беа/биле пречекани како боови од инките а анките за возврата добија крај на нивната цивилизација.
Ја ке ти кажам просто и едноставно да не идеме многу офтопик(иако и ова е поврзано со 2012).
Индиго дете ти е дете што инкарнирало овде на земјава (у трет дензитет) а доаѓа од 4-ти или погорен , со цел да се подготви човештвото за квантен скок у поглед на вракање на човекот пак у "рајот" повисок дензитет од нашиот.
Времето е кратко а промената на лугето треба да биде во нивната свест.
Клучевите ги имаш кај повеке луге низ историјата на човекот.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ти го избришав па ти го вратив постот... ептем сте оф-топик со ова индиго децата, таман разјаснија ти пак за нив... ако ги спомнете пак - бришам.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
2012 GOD. Godina koga ke pomine temnata doba na covecanstvoto, godina koga svetot ke zapocne so fakelot na svetlinata,godina koga malite luge vo celiot svet ke gi pobedat golemite vlastodrsci,godina koga ke zapocne erata na malite luge 80 procenti koj rabotat za 20 procenti vo celiot svet.
 
S

smart ass

Гостин
Леле...колку нема никаква РЕАЛНА ОСНОВА вашето тврдење-кажете ве молам по кои индикатори,показатели....ТВРДИТЕ ЕКСПЛИЦИТНО ДЕКА ЗНАЕТЕ ШТО ќе се случи во 2012 Година???

Образложете ве молам.:smir:
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Сакаш некој да ти ја заврши работата што сам треба да си ја завршиш?
Жалам , тешко дека може па дури и некој друг да сака.
Тоа си е твоја потрага
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
179
Поени од реакции
100
2012 е голема измислица. Големи глупости. „Календарот на Маите завршувал тогаш...“. Па значи секоја година на 1ви 1ви има крај на светот? Крај на календарот значи нов круг. Само нивниот бил поголем, дека во главно се работело за ѕвездите. А за Нирбуру, тоа најверојатно бил поим за планетата Јупитер, не се сеќавам кај го прочитав тоа. Половата инверзија е малце поневозможно да се случи, но ако се случи тоа нема да значи крај на светот. Ќе има голем број на земјотреси во тој период.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom