21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
интересно видео , за тие што не го гледале:)
Какви се глуперди заработуваат пари ширејќи глупости, дезинформации и бабини деветини.
Прво беше Ал Гор со фамозното глобално затоплување, сеа овие типци продаваат книги и ДВД филмови и изиграваат алхемичари.
А глуп народ нема со што да се занимава повеќе ма им веруваат на овие таленти.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Какви се глуперди заработуваат пари ширејќи глупости, дезинформации и бабини деветини.
Прво беше Ал Гор со фамозното глобално затоплување, сеа овие типци продаваат книги и ДВД филмови и изиграваат алхемичари.
А глуп народ нема со што да се занимава повеќе ма им веруваат на овие таленти.
Ја би го рекол истото и за професорите по школите и факултетите.
Една книга сум ја плаќал по 1500 денари.
Кажи сега кој кого краде?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ја би го рекол истото и за професорите по школите и факултетите.
Една книга сум ја плаќал по 1500 денари.
Кажи сега кој кого краде?
Не викам дека не е така и на факултетите, но на факултет и немаш голем избор.
А кој ги тера луѓено да му присуствуваат на апокалиптички семинари на оној?
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Не викам дека не е така и на факултетите, но на факултет и немаш голем избор.
А кој ги тера луѓено да му присуствуваат на апокалиптички семинари на оној?
Прво можам да заклучам дека не си го гледал.
А второ не е апокалиптички.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.019
Поени од реакции
631
Зарем ( хипотетички зборам) ако Нибиру би имала некаков контакт со земјата во 2012, не би се гледала уште од сега?.
 
Член од
22 август 2010
Мислења
27
Поени од реакции
5
Да Stef_12 Логично е да се претпостави дека тело со големина како онаа која се припишува на Нибиру ќе беше откриено многу мноооогу одамна, а не на две години пат до нас. Првпат слушнав за ова одамна (кога ретко кој знаеше за ова) од еден пријател кого го интересираат вакви појави (и кој прилично некритички гледа на истите), и уште тогаш тој ми тврдеше дека планетата веќе може да се види со голо око. Парадоксално... астрономите не можат да ја видат со телескопи, НАСА не може да ја види со „Хабл“, само нашиве „мистериомани“ можат да ја видат со трето... пардон, голо око. :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Нибиру според митот треба да е седум пати поголоем од Земјата. Сега сме 2010. Може некој да удри математика и еднаш засекогаш да го остави митот да почива во мир?

Според податоците, треба до сега да биде видлив колку што е видлива и Венера, ако не и повеќе.
 
T

Tetro

Гостин
Имав оставено и слика кајшто се гледа големината на Нибиру според митот. Голема е исто колку и Сатурн.

Точно дека до сега ќе се видеше со таа современа технолоѓија...
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
на сликата Јупитер е голем колку Сонцето така да мислам дека размерите на сликата немаат врска....

како и да е мислам дека е повеќе од јасно дека Нибиру не постои... ќе се гледаше до сега...
 
T

Tetro

Гостин
на сликата Јупитер е голем колку Сонцето така да мислам дека размерите на сликата немаат врска....

како и да е мислам дека е повеќе од јасно дека Нибиру не постои... ќе се гледаше до сега...
во која единица мериш?
1 inch = 2.54 centimeters (така викаат дека е)
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Незнам колкумина на форумов се запознати со работата на Пане Андов, но скоро се појави неговото последно дело "2012 Equation Solved". Книгата изобилува со информации поврзани со 2012, промените на земјата и сл. и сето тоа збогатено со бројни илустрации.
Еве линк од каде што може да се симне во pdf формат http://www.scribd.com/doc/37714816/2012-Equation-Solved
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.782
Поени од реакции
6.762
Незнам колкумина на форумов се запознати со работата на Пане Андов, но скоро се појави неговото последно дело "2012 Equation Solved". Книгата изобилува со информации поврзани со 2012, промените на земјата и сл. и сето тоа збогатено со бројни илустрации.
Еве линк од каде што може да се симне во pdf формат http://www.scribd.com/doc/37714816/2012-Equation-Solved
Овој некој нашинец?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Незнам колкумина на форумов се запознати со работата на Пане Андов, но скоро се појави неговото последно дело "2012 Equation Solved". Книгата изобилува со информации поврзани со 2012, промените на земјата и сл. и сето тоа збогатено со бројни илустрации.
Еве линк од каде што може да се симне во pdf формат http://www.scribd.com/doc/37714816/2012-Equation-Solved
Ова е оној малоумнион што се фалеше дека го побил Ајнштајн ??
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Овој некој нашинец?
Да нашинец е, живее во Австралија. Во јавноста и кај луѓето кои ги интересира оваа тематика е познат како Astralwalker.

Еве што вели за себе:
Till the present day I had numerous contacts with ETs that I described in my book
“Extraordinary Powers in Humans”. The ETs had showed me what is going to be like just
before the expansion of our star and the arrival of the energetic pulse. They have also
showed me what we need to do as humanity. They had showed me the next step.

I recall that things started to take an unusual direction after I was taken at seven years of
age. I was taken many times in later years, but this was the first one I recall. Very soon after
I was taken, during the nights (sleeping time) I started to become very conscious of myself. It
was not rare to find myself floating above the roof of my house looking everything from bird
perspective. Flying above my neighbourhood was my favourite thing to do. Almost always I
was able to detect that some strong source of light is somewhere behind me watching on my
every move. It wasn’t scary, but in contrary, it felt protective in some way. I didn’t pay much
attention to it since flying and jumping above roofs was much more interesting to me. That
lasted for many weeks.
......

As a result of long years of practicing meditation, I started figuring out the mystery of their
way of life. I felt compelled and focused to obtain the knowledge that was once considered
the norm in ancient civilizations. Thus, I meditated six hours a day and started to discover
my inner potential. I became attracted to all psychic abilities, but particularly to the
extraordinary ability called astral projection.
......
Rapidly, I began to understand that humanity was under some kind of experiment by a few
E.T races and that the truth was hidden from us. One by one, the missing pieces of the
mosaic started to fall into the place and I was starting to see what was going on.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom