21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
зошто мора да значи дека тоа е Нибуру ?
плус.... ма не е ваљда нубуру толку голем колку овој затемнет дел... можеле да ја тргнат само таа точка и ништооо ....
тоа може да е некоја програмерска грешка, можеби има некоја црна дупка или пак некој друг темен објект/и сто попречуваат ова...... како ја видовте баш Нибуру таму..... + па не се зафркавајте луѓе ако се наоѓа на таа оддалеченост тоа е на другиот крај на Млечниот пат бе.....
Јас не реков со сигурност дека таму е Нибиру. Низ други форуми кружат тие муабети дека токму таму е Планетата Нибиру и срања поврзани со неа. Ама најверојатно само тие од Google си знаат што е таа црна слика...:toe:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
nema da se sluci nisto, a vo religiskite knigi ne pisuva deka 2012 kraj na svetot ke bide,:smir: sto znaci deka krajot niko ne go znae, samo kaj zapisite na maite stoi toa ,a za 2012, mozno e new age nov svestk poredok vo svetot, no sto ke bide neka bide, dali e tocno ili ne vremeto ke kaze
Mislev na koja bilo od site religiski knigi, bidejki eve vo Biblijata datumot za krajot na svetot ne e kazan, no sepak taa ideja e prisutna. Poentata e deka site drevni narodi ja imale taa ideja, ete nekoi duri i dale nekakov datum. No sepak i jas licno ne mislam deka ke se unisti svetot vo 2012, samo mislam deka kje nastanat nekoi golemi promeni, koi kje go promenat nasiot svetogled za nekoi raboti.....sepak nema uste dolgo vreme da cekame, 2012 e blisku:smir:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.767
ЛЕ ЛЕ ЛЕ која констатација ,абе шо да ви кажам овој ќе го биде може и самите читатели да потврдат а од такви демагози светот и МАКЕДОНИЈА е преплавена па изгледа за тоа и човештвото дојде до такво дереџе.
Или има луѓе што не читаат па сакаат да се фалат дека знаат нешто по телевизии и форуми и сл...

Дали знаеш ти Војо дека во Средниот век од вирус (чума) во Европа починале 3/4 од населението?
Дека многупати човештвото било пред работ на истребување кога останувале само по десетина илјади луѓе да го продолжат видот?
Катастрофи се случувале и ќе продолжат да се случуваат...
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Или има луѓе што не читаат па сакаат да се фалат дека знаат нешто по телевизии и форуми и сл...

Дали знаеш ти Војо дека во Средниот век од вирус (чума) во Европа починале 3/4 од населението?
Дека многупати човештвото било пред работ на истребување кога останувале само по десетина илјади луѓе да го продолжат видот?
Катастрофи се случувале и ќе продолжат да се случуваат...
Да околу тоа можам да се сложам со тебе а и е возможно пак да удри некоја чума бидејќи науката и политиката станаа брат и сестра или човеков проект што е наменет за некое добро требе да помине преку политиката или преку хоштаплери па сега они требе да го измерат интересот.ПОЗДРАВ
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.767
Да околу тоа можам да се сложам со тебе а и е возможно пак да удри некоја чума бидејќи науката и политиката станаа брат и сестра или човеков проект што е наменет за некое добро требе да помине преку политиката или преку хоштаплери па сега они требе да го измерат интересот.ПОЗДРАВ
А бе остај науката и политичарите...
За време и после на Првата Светска војна умреа 30 милиони луѓе од т.н. Шпански грип, а во тоа време не постоеа лекови против многу болести, а камоли пак научници што ќе создадат вирус...
Офф топик.....
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
А бе остај науката и политичарите...
За време и после на Првата Светска војна умреа 30 милиони луѓе од т.н. Шпански грип, а во тоа време не постоеа лекови против многу болести, а камоли пак научници што ќе создадат вирус...
Офф топик.....
Болеста во вид на чума никој не знае од што може да дојде или од што доаѓа,е сега не им се радувај многу на лекарствата и калемењето бидејќи може да мутира некоја бактерија и еден ден со спој на некоја која може да ја оплоди или под храни може да биде катастрофално.Во овие времиња кој знае какви заштитни мерки постоеле до од глушец да не влезе во некој сад или нешто друго што би пренело таква бактерија а со сапуните или средствата за хигиена биле не опходни но од природни соединенија а сега тоа ти е катастрофа или веќе се мириса на говна,но сето тоа оди во водата и кој ли знае еден ден сталактитите и сталагнитите на што ќе мирисаат или не и минерал природен составен од водениот свет и други карпени минерали.И тоа кога се разбрка после со воздухот ќе биде оф леле мајко и ќе се чудиме сето тоа од каде ни дошло.Ако од тие говна го оддвоиме човековиот измет он е корисен за опстанокот но истиот да остане дирекно на земјата како и кај другиот земски свет а ние се обратно.ПОЗДРАВ
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Eve eden dokumentarec koj e spoj na istrazuvacki trudovi na nekolku znacajni luge na poleto na svetskite zaveri i fenomenot na 2012 . Mislam deka ne e loso da se pogledne.
 

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
Mislev na koja bilo od site religiski knigi, bidejki eve vo Biblijata datumot za krajot na svetot ne e kazan, no sepak taa ideja e prisutna. Poentata e deka site drevni narodi ja imale taa ideja, ete nekoi duri i dale nekakov datum. No sepak i jas licno ne mislam deka ke se unisti svetot vo 2012, samo mislam deka kje nastanat nekoi golemi promeni, koi kje go promenat nasiot svetogled za nekoi raboti.....sepak nema uste dolgo vreme da cekame, 2012 e blisku:smir:
mislam i jas isto ke bide, mozno e pocetok na nova era , na coveckoto postoene, nov svetski poredok,new age
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
mislam i jas isto ke bide, mozno e pocetok na nova era , na coveckoto postoene, nov svetski poredok,new age
ЗАКЛЕТВА ПРЕД ЗЕМЈИНАТА ТОПКА И ПРЕД УСТАВОТ НА НОВАТА ЕРА

Во името на познатата и непознатата природна и вселенска материја што ми овозможила да избијам на површината на земјината топка како совршено живо суштество човек ,јас сум горд,бидејќи сум со ум и разум да застанам пред секој жив организам организам што ме опкружува и да значам нешто за него.Да се зближиме,помириме,со гест,крик,здив,пот и поглед да се предупредуваме па и физички да се бориме бидејќи сме поврзани и имаме нешто или дел взаемна материја.Да вршам пресметки со записи и скици,да пронајдам алат и да го искажам тоа со јасен говор,да пеам,се смеам и да се радувам на својот и на другиот род.
Плането земјо, со својата природна моќ си ми овозможила да опстојам ,нудејќи ми се што ми е потребно но јас како ЧОВЕК во име на човековиот род мислејќи дека пре многу си ми дала по некогаш си земам за право и да ти погрешам негувајќи го својот личен интерес.Но истиот увиде од минатото дека не може против тебе или против твоите закони да се бори и да ги совлада ,бидејќи ти без милосно ти со твоите заби го следиш на секаде,го предупредуваш а потоа го казнуваш или му возвраќаш на направеното зло.
Но ветувам во име на човековиот род дека ќе ти се поклонам бидејќи си наша родилка,и на злото што ти го нанесуваме пак ни даваш опстанок но во друга форма.Со тоа дојде денот да се свртиме према тебе и да прочитаме што всушност бараш ти од нас за возврат на дарот што си ни го подарила.
Како нај прво,не дозволуваш да се одвоиме од тебе,туку во секој момент не ставаш во твоите прегратки и не милуваш со обросување како и другата материја што е со тебе.
Се обидуваш и успеваш на секаков можен начин да му вметнеш течност на секое живо суштество што си го создала и му одредуваш времетраење во саканата материја и вметнуваш течност и на секоја тврда материја и со тоа ја будиш и предупредуваш да биде внимателна и да го пружа потребното од истата.
Гледаме и се чудиме на твојата моќ и сила.
Не си даваш за право да го забрзаш движењето ни од ветерот и од другите разно разни притисоци па да не го нарушиш животот на никого.По некогаш знаеш да го смениш обликот и формата но потребниот багаж си го носиш и никого не оставаш.Не ја испушташ твојата цела течност во ист момент туку тоа си го одредила токму заради нас со другите – туку тоа го дозволуваш со површинско и подземно движење на истата и тоа многу прецизно.Избегнуваш и од висина да ни нанесеш зло со твојата течност,туку ја раздвојуваш во вид на капки со оросување а не со течење.
Можеме да се чудиме и да речеме ФАЛА .
Многу строго водиш сметка и на потребната влажност од течност или заштитен зид со штит,пофторно ти ФАЛА.
Значи со зидот и штитот се чуваш да не се удриш со друга планета или го погрешиш патот,пофторно ти ФАЛА.Со помош на течноста не сакаш да се движиш на повеќе оски (чудно,но признавам пофторно ти ФАЛА,или голема почит према тебе).
А јас како човек со тие па и други твои способности можам да подвлечам дека си ТУРБИНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ПРЕДМЕТИ И ТЕЧНОСТИ -ПЕРПЕТУУМ МОБИЛЕ.
Па затоа јас како човек бидејќи од твоја страна сум создаден како голо живо суштество и ми е потребна дополнителна потребна ЕНЕРГИЈАза мојот опстанок.Ќе си дозволам и да ми дозволиш твојот начин на движење со твојата готова природна материја (дрво,течност и друга комбинирана материја) да составам турбина на по мала оска но со твој закон а да ми служи за производство на секаков вид потребна ЕНЕРГИЈА.А со истата ќе го спасам и другиот воздушен свет и ќе му давам помош за негов опстанок за да взаемно да го продолжат животот со водениот свет,и на тебе плането земјо ќе ти помагам или со истата турбина ќе составам ѕид со штит и ќе го бранам и чувам природниот устав на новата ера.Закони што ние ги штитиме со броење и запишување.И другите нови по натамошни откритија од наша страна а важни за тебе земјо ќе ги ставам под реден број во уставот и ќе настојуваме твоите закони да не ги прекршуваме и повредуваме бидејќи ти тоа го заслужуваш.
ова е извадок од уставот на новата ера под името ЧОВЕК-БАЛАНСЕР НА ВОЗДУШНИОТ И ВОДЕНИОТ СВЕТ и е регистриран како таков на 03-03-2004година. ВОЈО УШЕВСКИ
ПОЗДРАВ
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
problemot e vo toa shto toa e pisano.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.767
Јас не реков со сигурност дека таму е Нибиру. Низ други форуми кружат тие муабети дека токму таму е Планетата Нибиру и срања поврзани со неа. Ама најверојатно само тие од Google си знаат што е таа црна слика...:toe:
Па повеќе изгледа како да е намерно избришан дел...
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Па повеќе изгледа како да е намерно избришан дел...
абе да, ама ако размислиш логички .... тие можеле едноставно таа планета.....фактички точка да ја тргнат и готово :)
Земи ја Стелариум програмата и ке видис дека на тие координати си е се во ред.....
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.767
абе да, ама ако размислиш логички .... тие можеле едноставно таа планета.....фактички точка да ја тргнат и готово :)
Земи ја Стелариум програмата и ке видис дека на тие координати си е се во ред.....
За тоа колку е во ред ќе видиме во блиска иднина.:wink:
 
O

Orangez

Гостин
Абе само лажат овие којзнае што се прави во тоа центрите НАСА и кој уште не... Ама сепак ќе видеме што ќе се случи...:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom