21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Не укажа на ништо!

Каде се Месечините??

Има ли негде слика каде ги имаме месечините??

Или и они со к*р гледале 50 сонца па од толку наголемо не ги приметиле месечиниве...човече астрономијата е стара колку и човештвото и тоа е општо познато.



Јас не чекам никој да ми каже нешто,имам свое ЈАС.

А ти??

Или сумерите ти се порелевантни од НАСА...даај жити се:pos2::pos2:

Таа слика на сумерите не е репрезент на соларниот систем...



значи тоа не е репрезент на НАШИОТ СОЛАРЕН СИСТЕМ и еј има планета надвор залутана која ќе го удри сумериецот во фаца(пред да ја удри земјата):vozbud:



Ете ти спореди од тоа чкртаниците и НАСА+Руската вселенска агенција + Европската...ти сеа УКАЖИ ИМ И НИВ.





Еве ти холограм



Сега ти сам праша



Значи или елаборирај или не тролувај...налик ова


Ако за нешто немаш научен основ тогаш не го шлапај за џабе.




Епа како тоа креаторот да замешал раси ако е еден и единствен...башка што има минимум 1% генетска разлика се разбира во зависност од условите.

А со ова


Всушност докажа дека не укажа НИШТО и со медитации,башка холограми:pos2:

А вака ме интересира кои се тие планети баш 12 планети??

А да и сумерите кревале и 50 000 тони ако не знаеле за кран:pos2:




Сумерите го знаеле и периодниот систем на Елементите пред Менделеев да го среди,исто така ете и сателитите ги знаеле...ама некако на сликата на соларниот систем ги нема...:toe:

Филмање само...

Еве ти камен од 1000 тони и продолжи да се смееш
http://www.greatdreams.com/lebanon/lebanon_baalbeck_megalith.JPG
И друга работа , да не сакаш у боја да се сликите со месечините?
Трета работа појма немаш што е холограм изгледа , а за тоа дека имаш свое Јас неззз баш , све ми се чини дека си производ на све и свашта само не Ти .
Прашај ги тие од НАСА и пиши кој си , може и ти нешто ново ке научиш за тоа кој си.
Релевантни биле овие од НАСА :pos2: ти треба уште многу да учиш.
Мене ми е жал што ти е опран мозокот ама што да ти правам , си го гледаш само она што ти одговара и бираш информации кои ти одговараат само за да докажеш нешто а ни сам незнаеш зошто .
Можда на форумов ке пројдеш ама тешко малку подалеку.
И еден совет од мене за тоа кај да ја бараш вистината , тоа ти е све што мислиш дека е така свртено за 180 степени , ова ти го кажувам затоа што јас сум бил ист како тебе и знам дека имаш проблем ама , не е све така страшно имаш време колку сакаш и еден ден сигурно ке ти биде јасно.
еве ти за старт помош

еве едно интересно клипче што вреди да се види
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Еве ти камен од 1000 тони и продолжи да се смееш
http://www.greatdreams.com/lebanon/lebanon_baalbeck_megalith.JPG

И друга работа , да не сакаш у боја да се сликите со месечините?
Трета работа појма немаш што е холограм изгледа , а за тоа дека имаш свое Јас неззз баш , све ми се чини дека си производ на све и свашта само не Ти .
Прашај ги тие од НАСА и пиши кој си , може и ти нешто ново ке научиш за тоа кој си.
Релевантни биле овие од НАСА :pos2: ти треба уште многу да учиш.
Мене ми е жал што ти е опран мозокот ама што да ти правам , си го гледаш само она што ти одговара и бираш информации кои ти одговараат само за да докажеш нешто а ни сам незнаеш зошто .

Можда на форумов ке пројдеш ама тешко малку подалеку.
И еден совет од мене за тоа кај да ја бараш вистината , тоа ти е све што мислиш дека е така свртено за 180 степени , ова ти го кажувам затоа што јас сум бил ист како тебе и знам дека имаш проблем ама , не е све така страшно имаш време колку сакаш и еден ден сигурно ке ти биде јасно.
еве ти за старт помош

еве едно интересно клипче што вреди да се види

Па чекај малце бе човек.Ти им веруваш на луѓе кој носат фолија на главата и ги нарекуваш нормални :uvo:
 
D

D_NazGUL

Гостин
Е па тоа. Неколку илјади години мислам дека се малку за да се утврди орбитата на наводната Нибиру, особено ако се знае дека еден круг околу Сонцето (има и теорија дека кружи околу неутронска ѕвезда) го завртува(ла) за приближно 3600 години. (според кажувањата). Е сега, во денешно време е прилично лесно да се утврди траекторија, оддалеченост, маса на едно небесно тело итн, но дали тогаш Сумерците биле во можност да го направат тоа?
Па токму тоа пробувам да објаснам, дека не се Сумеријците тие кои ги откриле овие податоци туку дека се тоа преданија од Анунаките. Знам дека звучи неверојатно, но како и секоја мистерија - така и оваа.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Сликата ти е за каменот од 1000 тона,а текстот за второ болдиран текст.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Извини не те разбрав , ако можеш малку подобјасни ми .
Дали знаете дека при секоја градба на важните дела или објекти од после постои можност истите архитекти и мајстори градители да бидат убиени за да остане мистерија а овие што влечат матерјали несе разбираат околу таквите градби.ПОЗДРАВ
 
Член од
19 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
20
Колку лесно може да се контролира човечкиот мозок ...ќе тресне некој некоја глупост на интернет дека Земјата ќе се судри со некоја друга планета и одма се дига паника...има некој доказ дека ќе се случи нешто од наведеното? :toe: единствено што може да ја уништи планетата до 2012 е некоја војна во која ќе се искористи атомско и хемиско оружје :toe:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Според некој постари податоци (2007-2008) дека Нибиру се наоѓа зад Плутон.Растојанијето од Плутон до земјата е 28.6 AU (4.28 милијарди километри).Ако Нибиру може со својата гравитација да и прави штета на Земјата зарем не би требала да го „проголта“ Плутон кој е многу помал од Земјата?Ако во 2008 година Нибиру се наоѓала зад Плутон а во 2012 треба да биде близу Земјата Нибиру би требало годишно (земјини години) да поминува по околу 1 милијарда км и сега би требала да биде на пола пат што значи дека треба да е некаден кај Нептун.Нептун се гледа и со аматерски телескопи што значи дека досега некој би требало да го види.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
хмм ...
проверив на ГуглЕарт ... тотално исто добивам ...
баш чудно зошто СЕ има .. а овој дел го нема ..
вероватно некој досега и побарал одговор зошто е тоа така ..
баш ќе погуглам да видам дали имаат одговорено и која е „причината“ според нив зошто тој дел го нема ....

Едит: на самиот Гугл .. каде има пријавување на грешки има луѓе кои прашале ... но одговор нема ..
http://code.google.com/p/earth-issues/issues/detail?id=416

Едит: но на http://www.wikisky.org/ кога ќе ги вметнеш координатите (5h 53m 27s -6 10' 58") се е Ок :toe:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
^Да да,проверив и јас,нема ништо,само црн квадрат...беља работа :toe:

А зошто пак на викиСкај ако има,на ГуглЕарт да нема?Можно ли е овие на викиСкај на тие координати да стаеле постара снимка и као „еве се е во ред,нема ништо чудно„?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
^Да да,проверив и јас,нема ништо,само црн квадрат...беља работа :toe:

А зошто пак на викиСкај ако има,на ГуглЕарт да нема?Можно ли е овие на викиСкај на тие координати да стаеле постара снимка и као „еве се е во ред,нема ништо чудно„?
незнам ..
чудно е шо Гугл и не објаснуваат ... на пријавените Issues во врска со ГуглСкај на нивната страна ... на она линкот погоре ... барем да пишат тоа и тоа е проблемот ..

останува само да нагаѓаме ... а ете на ВикиСкај постои ... :toe:
ќе остане Мистерија додека Гугл не објасни или додека не дое 2012 :wink:
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
шо е финтата ? немам лимит па треба да чекам пола сат дур да се неполни :nesvest:
.... демек на дадените кординати е нибиру арно ама да не паничи народо ја бришат снимката??? .. не ми е јасно оти не одговараат или ако вејче кријат че му текни да смислат некој одговор или че објаснат за ероров .. вака оставаат простор и за сомнежи и за паники и за губење време ..
.. нешто прочитав дека доколку нибиру би постоела би можела да се посматра .. сакав да прашам .. за ова координативе 5h 53m 27s -6 10' 58" .. колку е ова блиску или далеку и дали воолква далечина може да се посматра ?? .. мислам можи тресам оти не се разбирам ама сепак да си прашам :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom