21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Е ОВА Е ОТКРИТИЕ

...па дури и преговори за месечината.

интересно бучио со својата логика се прави РИБА која памти само 3 секунди,оти збори во СЕГАШНО ВРЕМЕ И ВО ПЛАНЕТАТА...ама кој филозос ее:pos2:


Разликата помеѓу тебе бучио е времето САЈНСФИКШН...

Не сум открил лично јас, информацијата ја добив од трето лице, а подоцна информацијата се појави и на интернет. Не сум ја открил Америка, веќе некое време се вртка низ страници ова.

http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html

еве нешто директно од страницата на НАСА според нив навистина таа планета не постои и крајот на светот!
НАСА има кредибилитет за вакви работи колку што реалните шоуа имаат кредибилитет за нешто реално.

Крај на светот можен е, а НАСА не е абсолутно никаков фактор тоа да го негира. Крајот на светот може да дојде и утре, без разлика што НАСА мисли за тоа.

Дечкото што ме цитираше на претходната страна збор по збор ( да не го цитирам сега и јас него така оти ме мрзи )
Јас? :vozbud:

мислам дека немаше една реченица на место.
Навистина? Абе ај ...

Ај дека "верува" оти тоа можеби ќе се случи, па сака да изиграва и некој си проповедник
Ако те мрзи да ме цитираш во делови, барем нека не те мрзи да ги прочиташ целосно моите постови и кои се моите мислења за темава кога ме цитираш.

Уште еднаш:

НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕ КРАЈ НА СВЕТОТ ВО 2012 !!!!

Се надевам дека е доволно големо за сите збунети души да сфатат кој е мојот став за ова и дека нема потреба пак да се повторувам.

И никаде немам спомнато дека сум проповедник за било што.

како демек јас и оние како мене последни ќе дознаеме и ќе умраме
Дали разбираш македонски? Ако си од друга етничка припадност сосема е во ред, но вака само изгледа смешно.

Тоа го реков во контекст АКО, АКО дојде нешто како крајот на светот, луѓето со твојот тип на размислување и логика, последни ќе разберат што се случува - therefore - помалку време од останатите за да дејствуваш и некако да се спасиш ти и твоите ближни.

Работата е ШТО БИ БИЛО КАД БИ БИЛО. Се разбираме? Се надевам.

нема да можеме ништо да сториме за да се спасиме, а он ќе биде на сигурно и ќе ни мавта раце и нозе пошо нели ќе биде среќен оти се спасил.
Не реков дека јас ќе се спасам. Реков дека ќе имам повеќе време за размислување и дејствување. За конструирање на survival план. Не реков дека со сигурност ќе се спасам.

Кој мозок само не ми е јасно. За таквите како него има еден збор, ама ај да не го кажувам може ќе се навреди па после кој ќе го чита пак збор по збор.
Па кажи по пп, никој не ти брани. Само не се навредувам така лесно, ако целта ти е да ме навредиш. А за мозок, доста евидентно е како си научен да тумачиш постови, и да вадиш рабти надвор од контекст. Ми ставаш зборови во уста кои ги немам кажано. Бравос! :bravo:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html

еве нешто директно од страницата на НАСА според нив навистина таа планета не постои и крајот на светот!
Арно ама, не е само планетана Нибуру...

НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕ КРАЈ НА СВЕТОТ ВО 2012 !!!!
Според сите "предвидувања" нема да има крај на светот, туку некоја голема катастрофа, по која човештвото ќе се смени.....наводно.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
наводно или не ... општественото уредување ќе се смени .. А и МОРА да се смени ...
материјализмот го упропасти човекот ...

доаѓа Age of Aquarius ... и има неколку теории околу тоа ...
и позитивни и негативни ... да не разглабам .. тие шо се запознаети знаат, тие шо не се само ќе се потсмеваат, така да доволно е :toe:

што ќе биде ќе видиме :smir:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Арно ама, не е само планетана Нибуру...
Такоџе. Опфатени се повеќе работи со темава а 2012 и Нибуру се само еден мал дел од тоа.

Според сите "предвидувања" нема да има крај на светот, туку некоја голема катастрофа, по која човештвото ќе се смени.....наводно.
Во ред е тоа, него мразам кога погрешно ме цитираат луѓе. Испаднав и јас gloom & doom сеач на страв. А не сум.

За менување на човештвото сум скоро 100% сигурен дека ќе се случи. Дали за време на 2012 не знам, но некое време потоа сигурно. Се надевам промената ќе биде од позитивна природа.

наводно или не ... општественото уредување ќе се смени .. А и МОРА да се смени ...
материјализмот го упропасти човекот ...

доаѓа Age of Aquarius ... и има неколку теории околу тоа ...
и позитивни и негативни ... да не разглабам .. тие шо се запознаети знаат, тие шо не се само ќе се потсмеваат, така да доволно е :toe:

што ќе биде ќе видиме :smir:
Само да не се случи едно од двете сценарија за Нов Светски Поредок. Другото претпоставувам би било во ред. Капитализмов е за никаде.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Во ред е тоа, него мразам кога погрешно ме цитираат луѓе.
Постојано и мене ми се случува...

За менување на човештвото сум скоро 100% сигурен дека ќе се случи. Дали за време на 2012 не знам, но некое време потоа сигурно. Се надевам промената ќе биде од позитивна природа.
Ќе се случи, еволуираме, но друго е после некоја голема катастрофа, тоа ќе биди брза промена...

Само да не се случи едно од двете сценарија за Нов Светски Поредок. Другото претпоставувам би било во ред. Капитализмов е за никаде.
Капитализмот се има докажано дека не чини. Сега со кризата уште повеќе се докажа...

наводно или не ... општественото уредување ќе се смени .. А и МОРА да се смени ...
материјализмот го упропасти човекот ...

Мора да се смени.....колку системи на општествено уредување се смениле... капитализмот кога тогаш ќе падни.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Само да не се случи едно од двете сценарија за Нов Светски Поредок. Другото претпоставувам би било во ред. Капитализмов е за никаде.
2012 плус минус (точна пресметка не е можна) некои години ќе се деси ...
во промените навлезени сме .. се заокружува еден цел циклус/период на битисувањето на земјава ...

велиш 2те сценарија на NWO ...
според мене 1дно сценарио е преминување на човештвото во „Борги“ - и така се извитоперени и се повеќе оди кон тоа да се нема чувства, да се нема добрина, се е засновано на користољубие, материјални добра, завист итн ...
за други сценариа не би зборел .. ова е најмногу шо ме плаши ..

Но проблем гледам во онаа „другата“ страна ... која е против NWO ...
јас немам видено идеја, теорија, сценарио како сакаш кажи која би понудила алтернатива .. освен предочувања на заговори, луѓето да се освестат против NWO, друго нема .... или се нема идеја или и тие работат на случајот хммм .... :wink:

Ќе се случи, еволуираме, но друго е после некоја голема катастрофа, тоа ќе биди брза промена...
ќе се случи катастрофа ... како досега шо се случиле апокалипси 4пати така и сега ...
завршувањето на циклусот кој се очекува го претходи катастрофа после која ќе се десат промените.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
ќе се случи катастрофа ... како досега шо се случиле апокалипси 4пати така и сега ...
завршувањето на циклусот кој се очекува го претходи катастрофа после која ќе се десат промените.
Прашањето е колку сме способни ние човештвото да ја преживееме таа катастрофа?

велиш 2те сценарија на NWO ...
според мене 1дно сценарио е преминување на човештвото во „Борги“ - и така се извитоперени и се повеќе оди кон тоа да се нема чувства, да се нема добрина, се е засновано на користољубие, материјални добра, завист итн ...
Борги постојат и денес...:vozbud:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Прашањето е колку сме способни ние човештвото да ја преживееме таа катастрофа?
ирелеватно е дали сме или не сме ... то ќе се деси .. а ќе преживеат некои милиони ...


Борги постојат и денес...:vozbud:
хехе ... па постојат .. или еволуираат кон тоа .. Борги=Зомби :toe:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
paranoja,mile panika e temava koi gluposti se napisani kantar ne gi meri,posle 2012 godina ke se otvori druga tema so 2021 ista prikaska ne ocekuva apokalipsa bla bla gola voda imame popamentni na forumov od site vodecki fizicari u svetov ajde be.ona sto e sigurno e deka posle nekolku milijardi godini dokolku ne se preseli covestvoto nadvor od milky way togas sigurno e kraj poradi andromeda i vtorata rabora koja uste poskoro ke se sluci e 'smrtta' na sonceto i efektot od toa vrz nasata planeta.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
paranoja,mile panika e temava koi gluposti se napisani kantar ne gi meri,posle 2012 godina ke se otvori druga tema so 2021 ista prikaska ne ocekuva apokalipsa bla bla gola voda imame popamentni na forumov od site vodecki fizicari u svetov ajde be.ona sto e sigurno e deka posle nekolku milijardi godini dokolku ne se preseli covestvoto nadvor od milky way togas sigurno e kraj poradi andromeda i vtorata rabora koja uste poskoro ke se sluci e 'smrtta' na sonceto i efektot od toa vrz nasata planeta.

Не заборавај, баш тоа го сакаат да мислиме.

:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Anti Spam Master

Anti Spam Master
Член од
22 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
1
Код:
Арно ама, не е само планетана Нибуру...
ок да се разбереме не постои планетата нибиру не фантазирај те за крај на светот зошо рекоа во 2000 ќе ни дојде крајот и еве уште сме живи
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Код:
Арно ама, не е само планетана Нибуру...
ок да се разбереме не постои планетата нибиру не фантазирај те за крај на светот зошо рекоа во 2000 ќе ни дојде крајот и еве уште сме живи

Од каде знаеш дека не постои?
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Според мене ова е само теорија без вистински докази. Ние може само да плетиме приказни и стории но ова не е научно докажано и затоа според мене не треба да се грижиме. Ако треба некој да се грижи тоа се научниците. Се додека не објават точни докази на вести дека нешто ќе се случи не треба да се плашиме. И ова можеби е случајно во повеќе случаи да се спомнува 2012. Сепак не ме фаќајте за збор за ова последново бидејќи и јас незнам, само претпоставувам. Поздрав и не се грижете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom