21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Musab

konekting pipl
Член од
26 јуни 2007
Мислења
244
Поени од реакции
20
Баш интересно ,темата сте ја прикачиле како многу важно,баш вечерва гледав емисија за ова и имаше прашање од водителот како ‘‘што би праеле кога сигурно би знаеле дека во 2012 ке биде крај на светот?‘‘ одвојувам некои што ги запамтив::

-‘‘би зел кредит и би се изнашетал целиот свет‘‘ -рече еден постар

-‘‘би била многу срекна што нема да мислам што да спремам секој ден вечера‘‘ -вели една жена

-‘‘две години би живеел раскошно без да мислам многу, третата би се молел за опрост‘‘

-‘‘све би продал што поседувам и би шетал‘‘

и уште многу .......

мој совет: вие бидете вие ,ништо од ова немојте да направите и не се замарувајте многу ,затоа што ништо нема да биде ,само ке бидете 3 години постари тогаш ако бидеме здрави и живи

п.с имате гаранција од мене дека ништо нема да се случи :) :helou:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
^Tвојата гаранција !? Ни Наса не може да гарантира дали ќе бидиш жив. Ако загиниш, во гробот ќе ти исплатат ? Батали фамилии, зборувам за индивидуа.
И кој вика дека ќе преживееме до тогаш? Може утре ќе падне метеор ќе не поебе сите.
Американците си направија и филм „2012“ и си печалат пари. Ќе видиме на крајот бокс офис за да сфатиме зошто е измислица таа фамозна 2012.
EDIT: 65 милиона заработка за само 3 дена. +недела е сега, утре ќе се вкалкулираат и денешните билети во кината, само во америка,европјеците знаат дека е шит.
П.С. Без Хај-профајл глумци. Нема Бред Пит,Том Хенкс или Брус Вилис.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Најмногу од сето ова ќе профитираат медиумите и филмските студија.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
П.С. Без Хај-профајл глумци. Нема Бред Пит,Том Хенкс или Брус Вилис.
Ако Џон Кјузак не е е хај профајл... незнам кој е.

Туку, ај вака по незнам кој пат... ќе бришам постови поврзани со филмот, актерите... продукцијата и слично, ако сакате муабет за филмот... сценографијата и останато, имате подфорум за Филм и Тв и таму отворете тема само за овој филм.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
dokolku maite imaa potomci dosega ke se otkrieja. pa ama, sega jas na vesti da izjavam deka sum potomok na aleksandark mak. i ce mi veruva cel svet. hahahaha. sekoj moze da vi kaze takvonesh denes.

Me interesira ako nekoj znae neshto za nibiru. pa nekoj ja vikase Planeta x, i vika deka postoi a nekoj veli deka toa e samo izmislica . barav na internet i ne mozam da najdam nikakvi konkretni informacii za toa.pa bidejki temava ja fklucuva i planeta x daj kazete neshto za nea.:D:smir:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
dokolku maite imaa potomci dosega ke se otkrieja. pa ama, sega jas na vesti da izjavam deka sum potomok na aleksandark mak. i ce mi veruva cel svet. hahahaha. sekoj moze da vi kaze takvonesh denes.

Me interesira ako nekoj znae neshto za nibiru. pa nekoj ja vikase Planeta x, i vika deka postoi a nekoj veli deka toa e samo izmislica . barav na internet i ne mozam da najdam nikakvi konkretni informacii za toa.pa bidejki temava ja fklucuva i planeta x daj kazete neshto za nea.:D:smir:
Не знам кај си барал, ама на интенет има купишта материјал за 2012. Исто и темава ако ја читаш од почеток ќе најдеш многу информации. Еве ти неколку линкови од мене :

Нибиру
2012

Прочепкај низ интернетот, ќе најдеш и многу филмови, видеа на таа тема.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
Ма каков крај на светот, ма какви бакрачи тоа е чист профит сто си направија Американците со новиот филм.

- темава не е за филмот... инаку истава тема постои и далеку пред филмот. - Апокалипто
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Exotic jas sum dobro zapoznaen so 2012 i znam deka ima mnogu materijal na internet za 2012. no sepak ova so nibiru e potvrdeno deka e greshno. neznam kako se vikase stranicata no kazaa deka Nibiru ne postoi. toa bilo demek potvrdeno od NASA.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Iako sum nov,eve ve chitam nekolku nedeli kako objasnuvate itn.
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html
ova e Link,od Oficijalnata strana na NASA.
Planetata-X poznata ko Nibiru ne postoj.Imate mnogu odgovori,na koj dosega ste nemale.:smir:

a za mene 21dekemvri 2012 e obichna data.:toe:
И да има нешто такво НАСА никогаш, ама баш никогаш не би кажале јавно. Не викам дека НАСА не е релевантана.... Се разбира дека е, и е специјализирана за тие работи и обично 90% нивните проценки секогаш се точни, сепак никогаш незнаеш што би можело да се случи :smir:!
 
Член од
18 ноември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
14
И да има нешто такво НАСА никогаш, ама баш никогаш не би кажале јавно. Не викам дека НАСА не е релевантана.... Се разбира дека е, и е специјализирана за тие работи и обично 90% нивните проценки секогаш се точни, сепак никогаш незнаеш што би можело да се случи :smir:!
Stef_12.

Planet-x NIBIRU e magla.
Kalendarot na MAITE zavrshuva na 21dekemvri2012,zavrshuva ribi,zapochnuva nezn. koj ne mi teknuva vo momentov.
Nostradamus predvidel Tretasvetska vojna vo 2012,mnogu od predvivuvanjata na Nostradamus se utnati.
Asteroid so ke mavnel pri krajot na 2012 ~ shpekulacija.

:smir:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па овие се "обични" жители на Еквадор или Колумбија.
Не ми е јасно како Маите може да имаат потомци кога се исчезнати долго пред Шпанците да дојдат во нивната земја?
Ti kazav deka postojat no se mesavina i od drugi kulturi, no imaa mai geni vo niv. A od kade si procital deka isceznale pred da dojdat Spancite?

Баш интересно ,темата сте ја прикачиле како многу важно,баш вечерва гледав емисија за ова и имаше прашање од водителот како ‘‘што би праеле кога сигурно би знаеле дека во 2012 ке биде крај на светот?‘‘ одвојувам некои што ги запамтив::

-‘‘би зел кредит и би се изнашетал целиот свет‘‘ -рече еден постар

-‘‘би била многу срекна што нема да мислам што да спремам секој ден вечера‘‘ -вели една жена

-‘‘две години би живеел раскошно без да мислам многу, третата би се молел за опрост‘‘

-‘‘све би продал што поседувам и би шетал‘‘

и уште многу .......

мој совет: вие бидете вие ,ништо од ова немојте да направите и не се замарувајте многу ,затоа што ништо нема да биде ,само ке бидете 3 години постари тогаш ако бидеме здрави и живи

п.с имате гаранција од мене дека ништо нема да се случи :) :helou:
Temata ne e za zamaranje tuku diskusija. Sto ke bese sega site da dignevme race od temata? Ima za diskusija i toa mnogu, osobeno toa sto sega sme se poblizu do 2012.

dokolku maite imaa potomci dosega ke se otkrieja.
Pa ima. Slikite stio gi postirav se navodno napraveni od antropolog koj gi istrazuval nivnite denesni potomci.

pa ama, sega jas na vesti da izjavam deka sum potomok na aleksandark mak. i ce mi veruva cel svet. hahahaha. sekoj moze da vi kaze takvonesh denes.
Pa i sme potomci od Aleksandar. Del od negovite geni gi ima vo mnozinstvoto makedonci.

Me interesira ako nekoj znae neshto za nibiru. pa nekoj ja vikase Planeta x, i vika deka postoi a nekoj veli deka toa e samo izmislica . barav na internet i ne mozam da najdam nikakvi konkretni informacii za toa.pa bidejki temava ja fklucuva i planeta x daj kazete neshto za nea.:D:smir:
Pa eve, najvise go davime so toa jas i Human :icon_lol:. On vika deka postoi i e na pat za navaka, iako nisto do sega ne e zabelezano. A ostanuvaat nesto vise od dve godini od negovoto doagjanje, a od Nibiru ni traga ni glas.

Inace jas vikam deka Niburu postoEL. Porano. I e unisten pred da vleze vo Sonceviot Sistem. Za nekoi navodni potvrdi za ova imase nekoja statija koja nekoj clen od tuka ja postirase kade naucnici zabelezale sudni ostatoci od planetarno telo vo Kuperovuot Pojas. Vazno jas i Human barem se soglasuvame deka postoel Niburu, e sega dali uste postoi i sto e, toa debatiravme stranici i stranici nanazad. Ne znam dali si proveril, treba da zirnes malce, moze ke ti se dopadne.

Не знам кај си барал, ама на интенет има купишта материјал за 2012. Исто и темава ако ја читаш од почеток ќе најдеш многу информации. Еве ти неколку линкови од мене :

Нибиру
2012

Прочепкај низ интернетот, ќе најдеш и многу филмови, видеа на таа тема.
Of lele Vikipedija hahaha. Abe okej e se, ama Vikipedija ne e najdobar izvor na informacii koga se raboti za zagovori, misterii, tajni proekti, takvi raboti. Moze za drugi raboti da, ama za vakvi ne.

Inaku da ima dobri raboti na net za Niburu i 2012, samo ne se e tocno. Treba da se pravi razlika. Na primer, po moe mislenje, 2012 ne e sudniot den ili taka nesto kako sto mnogumina mislat. Ednostavno kraj na edna era i pocetok na nova. Samo novo poglavje vo knigata za covestvoto.

Exotic jas sum dobro zapoznaen so 2012 i znam deka ima mnogu materijal na internet za 2012. no sepak ova so nibiru e potvrdeno deka e greshno.
Od kogo?

neznam kako se vikase stranicata no kazaa deka Nibiru ne postoi. toa bilo demek potvrdeno od NASA.
Ako se rakovodis po NASA daleku ke stignes. Go podrzuvaat mitot za Globalno Zatopluvanje (koe demek nie sme go predizvikale), a ne znaat da objasnat sto se slucuva so Solarniot Sistem kade sekoja planeta, osven Merkur (ne znam zosto) trpi klimatski promeni i nekakvi kosmicki anomalii. Kade se lugjeto koi predizvikale takvi promeni tamu? Kade!?

Nasa isto i za red drugi raboti se izrezilila. Treba naskoro da otvoram tema za toa. Da vidam kolku im rabti bojlerot na onie sto ja podrzuvaat, a ima tolku nekorektnosti i kontradikcii vo nivnite objasnuvanja sto za mene e navistina smesno.

Iako sum nov,eve ve chitam nekolku nedeli kako objasnuvate itn.
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html
ova e Link,od Oficijalnata strana na NASA.
Planetata-X poznata ko Nibiru ne postoj.Imate mnogu odgovori,na koj dosega ste nemale.:smir:

a za mene 21dekemvri 2012 e obichna data.:toe:
Kako i na forumskiot kolega pogore, NASA kazuva mnogu raboti, posle si go menjava mislenjeto kako ke im tekne. Dobar primer e Mesecinata. Od kade sega voda na Mesecinata? Neli Mesecinata e 100% bezzivotno telo so nikakvi elementi za zivot? Koja voda sega ja izvadija?

И да има нешто такво НАСА никогаш, ама баш никогаш не би кажале јавно. Не викам дека НАСА не е релевантана.... Се разбира дека е, и е специјализирана за тие работи и обично 90% нивните проценки секогаш се точни, сепак никогаш незнаеш што би можело да се случи :smir:!
Jas bi rekol obratno, 90% sto prodavaat se dezinformacii, a tie 10% se relevantni. Ama sekoj so svoe mislenje. I vo pravo si, da znaat takvo nesto nikogas ne bi go objavile toa javno.

Stef_12.

Planet-x NIBIRU e magla.
Kalendarot na MAITE zavrshuva na 21dekemvri2012,zavrshuva ribi,zapochnuva nezn. koj ne mi teknuva vo momentov.
Nostradamus predvidel Tretasvetska vojna vo 2012,mnogu od predvivuvanjata na Nostradamus se utnati.
Asteroid so ke mavnel pri krajot na 2012 ~ shpekulacija.

:smir:
Niburu sega e magla, inaku postoel. A inace erata za koja zboruvas e Erata na Vodolija. Age of Aquarius.

Vnimavaj koga zboris za predviduvanje. Viziite se zbir od verojatnosti i moznosti, koi ne mora da se slucat. Se zavisi dali nekoj ke smeni nesto.
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
41
Поени од реакции
3
Zdravo, tuka e Neporazen.

Za na drugite planeti neznam sto se slucuva, no Neptun Gate, lugeto se glavnite vinovnici za globalnoto zatopluvawe.Sekoj den vo vozduhot se ispustaat razni stetni gasovi koi ja unishtuvaat "steklenata gradina" ili ozonskata obvivka koja ne stiti id stetnite zraci na sonceto.
Za 2012 sum zapoznaen dobro od razni izvori.>Imam citano na internet, a go imam citano i dnevnikot na Nostradamus. Sega sakam da ja procitam knigata " Kodot na Nostradamus" Ke ja procitam koga ke imam vreme. Imam gledano i dokumentaren film....i mn drugi raboti.sakam da kezam deka nema cvrsti naucni dokazi za toa sto ke se slucelo vo 2012. Jas ne veruvam deka ke bide kraj na svetoto, no ne velam so sigurnost NE bidejki ne znam sto n ceka vo idnina. Nemame ni cvrsti dokazi a nemame ni protiv dokazi koi ke ja ponishtat teorijata za 2012.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Ова нема баш врска со темата, ама видете го огромниот метеор што помина вчера над Јута!


 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Zdravo, tuka e Neporazen.

Za na drugite planeti neznam sto se slucuva
Истото што и на Земјата. Некаде дури и сјајноста е зголемена, ротацијата е забрзана итн. Каде се луѓето што ги предизвикале овие промени?

No Neptun Gate, lugeto se glavnite vinovnici za globalnoto zatopluvawe.Sekoj den vo vozduhot se ispustaat razni stetni gasovi koi ja unishtuvaat "steklenata gradina" ili ozonskata obvivka koja ne stiti id stetnite zraci na sonceto.
Но Непоразен, докажано е дека истово сега се има случувано и во други периоди од хронолошката таблица на нашава планета. Најинтензивни климатски промени од ваков тип се забележани во времето на диносаурусите. А тогаш, колку што знам немало луѓе, а и немало крави, кои со својот прдеж допринесувале за уништувањето на атмосферата. Ова не е мој заклучок/тврдење, ова е производ на наводни научници од тајфата на Ал Гор. Сега и кравите допринесуваат за Глобално Затоплување, се прашувам што е следно?

Za 2012 sum zapoznaen dobro od razni izvori.>Imam citano na internet, a go imam citano i dnevnikot na Nostradamus. Sega sakam da ja procitam knigata " Kodot na Nostradamus" Ke ja procitam koga ke imam vreme. Imam gledano i dokumentaren film....i mn drugi raboti.sakam da kezam deka nema cvrsti naucni dokazi za toa sto ke se slucelo vo 2012. Jas ne veruvam deka ke bide kraj na svetoto, no ne velam so sigurnost NE bidejki ne znam sto n ceka vo idnina. Nemame ni cvrsti dokazi a nemame ni protiv dokazi koi ke ja ponishtat teorijata za 2012.
Па и јас не викам дека сите ќе умреме во 2012, тие Doomsday пророштва не ги подржувам. Дека можеби нешто сериозно ќе се случи, да. Никогаш не се знае. Има разни теории, јас имам и неколку мои, од кои најмногу ја подржувам теоријата дека после 2012 луѓето полека ќе почнат да размислуваат поинаку (барем се надевам) и дека ќе се запознаат со нови видови на разбирање и Свесност. Нов начин на размислување, и веројатно помалку тензија и конфликтност.Малку пооптимистично од другите. :wink:

Мислам дека објаснив во детали во некој пост наназад на што мислев, ама нема везе, важно се согласуваме дека светот нема да се уништи на тој ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom