21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Abe najnovo so procitav e deka Tretiot Antihrist bil Obama ili Osama bin Laden..za Osama neznam ama neka go ostavat Obama na raat veke :D preteraa :D
 

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
да да па дури и грчките граѓани или незнам кој тамо рекле (теорија) дека во 2012 ќе се врателе античките богови

Види во (религија) - Античките Богови
Haha legendi se ovie grcistava nema so...kolku se opsednati so taa nivna istorija i mitologija veke mi se povraka...daj da izmislime vremenska masina i da gi vratime vo minatoto da ne ni dosagaat aman vise..ova nemase vrska so temata ama se nadevam prosteno mi e:)
 
B

BrunoFresh

Гостин
само претпоставки...не верувам во крај на светот за брзо време...нема причина како прво ...а како второ да се знаеше за крајот на светот некои од таканаречените "тајни" екипи на Арена 51 ќе ги немаше од планетава...али сепак уште постјат... =] ако ме разбравте што сакам да кажам..ако не ..дочекајте да 2012 година со страв =]
 
Член од
29 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
9
pretpostavka a pred 5 meseca zemjotres vo amerika taka pojakicok imase i vo balkanov zemjotresi slabi a i pred nedela vreme vo italia ...........poleka poleka jasno ke ti bide deka zemjata od 2009 pocnuva da ima promeni a vo 2012 pocnuvaat golemite promeni.....
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Добри и навидум делимично точни информации.За 2012год. нема место за паника доколку ја следите природата,и се почитувата еден спрема друг,и сите заедно не сте арогантни туку роднински.
ЗА 2012 - конечната битка на доброто против злото.
Црвениот Лав со архангелите космички и Црната Лилит,Сатаната,
место Армагедон,спроти градпт Сидон.
Црната Ружа или Лилит со пентаграмот на челото повеќе нема да постои,ќе биде фрлена во огненото - сулфурно море во Огнената Земја.
Знаци конечната битка ќе биде во Огнената Земја.
Исус рекол.,,Следниот пат ке дојдам со меч,,
Црвениот Лав - Душата и Крвта на Исус Христус.
Лавот Македонски ќе ја води битката од изберениот македонски народ,од Давидовиот Корен.
Тачно е ближе се крајот - но крајот на Лилит - црната Атена бидејки воскресна мајката над мајките Ника која општи со природните појави,со земјотреси,поплави.........................................како богиња на слободата,на победата со заштитен атрибут ,,ЛАКОТ,,
Ете зошто е глобалната криза брака и сестри наши се собираат парите од целиот свет во еден центар за да се припремаат служителите на Лилит за борба или да бараат друга планета,Ви благодарам за вниманието.поздрав.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
To: zdravomakedonijo@kanal5.com.mk
Date: Friday, April 10, 2009, 1:43 AM

Da te potsetime

Golemata Majka nad majkite Nika,kako boginja na pobedata,istovremeno e i na slobodata,opsti si prirodnite pojavi(zemjotresi,poplavi............)zastiten znak im e ,,LAKOT,,prestavena vo mitologijata na nasite drevni obicai kako Lavica,dodeka nejziniot sin kako Lav crven.

Seto ona sto se slucuva i ke se slucuva ne e nisto slucajno.

Taka bilo zapisano taka i ke bide.

Dovaga krajot na vladenieto na crnata Atena ili Lilit,koga celiot svet ke bide spasen,no najprvo ke bide osloboden izbereniot makedonski rod,bidejki Lavot e od tokmu od ovoj narod.........

Crveniot Lav ja prestavuva dusata i krvta na Hristos,od Davidoviot koren,isto kako sto se Solomon,Aleksandar,Konstantin.

Prviot pat ja sirev ljubovta i mirot,vtoriot pat ke dojdam so mec.


Ne se slucajni poplavite vo Strumicko,Gradec - Vinicko,zemjotresite vo blizina na Vatikan,

Prasanje dali globalnata kriza ja napravija sluzitelite na crnata Atena - Lilit za da se prefrlat parite vo eden centar,koj podocna ke se koristat vo bitkata na ,,Armagedon,,protiv majkata nad majkite Nika i nejziniot sin Lavot od Makedonija,ostanuva da videme i da se uverime.

Gi molime site sluziteli na crnata Atena da se priklucat kon Lavot Makedonski ako sakaat da bidat spaseni.


Delovi se zemeni od knigata na mudrosta,od prorokot Daniel,,od 13 evangelija na Isaja,od prorocanstvata na Jovana,koi site se identicni vo nivnite priikazi.

Nastradamus ovde nikade ne funkcionira,bidejki toj e maslo na crnata Atena - .Lilit i nejzinite sluziteli.

Pa vasata emisija za nego vo kanal5 nema nekoe znacenje,


Da ne se zanesuvame deka nekoj obicen smrtnik ke im se sprotistavi.


Denot e dojden koga nie ovcite se delime od kozite pred poslednata bitka koga Lilit ke bide frlena vo Sulfornoto Ezero vo Ognenata Zemja.

Ognenata Zemja e ..................................................................vI


Vi blagodarime i pozdrav,da se setite deka nekoj vi go najavil slednoto sto doaga,i specijalen pozdrav do site onie koi zboruvaa za site nas,uste malku mozat taka da zboruvaat bidejki preku nejzinite usti zboruvase Lilit,crnata Atena,Satanata,Crnata Ruza sekoe utro vo 8c.osven sabota i nedela vo emisijata zdravo makedonijo na kanal5 televizija..................................dokaz kolku taa se plasi od celata nasa ekipa ,zatoa sto nie ja pocituvame prirodata i nejzinite zakoni,a vie koj ne .................................

Поради темава на форумов и некој кои ја видоиззменуваат во полза на оној кој што се уште го има владението,а му се ближи крајот каде целиот свет ке биде ослободен,а изберениот македонски народ од бога најпрво,ние бракате од Македонија и од целиот свет испративме имаел до телевизија канал5,но и до сите други телевизији и весници во Р.Македонија.
 

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Eh za ova so zemjotresite...pa dobro be aman! I devojce imase poginato?Sakate da kazete deka i toa na 11 godini ima grevovi?Vi se molam...dosta so bajki...i dosgea imalo zemjotresi i otsega ke ima
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Што ќе се случи на 21 дек 2012 год многу ќе зависи од тоа како ќе поминат наредните години до тој ден, односно се чини дека пред да дојде овој ден ќе има многу трагични случувања на планетата.
И она што е загрижувачки е тоа некои луѓе кои се на повисоко ниво на свест познати како парапсихолози, телепати и сл, веќе можат да почуствуваат одредено чуство од вселената кое највероватно укажува не некое небесно тело кое се приближува кон сончевиот систем, и кое можеби ќе има влијание на нашата планетата.
Потоа за 21 дек 12 доколку на тој ден нашата планета зрачи со премногу духовна и емоцијална негативна енергија тогаш ефектот на фотонската емисија од центарот на млечниот пат ќе биде незначаен.
И нема да се постигне да нашата свест почне да функционира од едно повисоко ниво на свест.
Како и да е ова што го напишав најверојатно ќе биде сфатено како ирационално, затоа што ова погледнато низ наметнатите верувањата и филтри на повеќето луѓе ова едноставно се коси со она нивна претстава за реалноста која за жал нема никаква допирна точка со реалноста.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Што ќе се случи на 21 дек 2012 год многу ќе зависи од тоа како ќе поминат наредните години до тој ден, односно се чини дека пред да дојде овој ден ќе има многу трагични случувања на планетата.
И она што е загрижувачки е тоа некои луѓе кои се на повисоко ниво на свест познати како парапсихолози, телепати и сл, веќе можат да почуствуваат одредено чуство од вселената кое највероватно укажува не некое небесно тело кое се приближува кон сончевиот систем, и кое можеби ќе има влијание на нашата планетата.
Потоа за 21 дек 12 доколку на тој ден нашата планета зрачи со премногу духовна и емоцијална негативна енергија тогаш ефектот на фотонската емисија од центарот на млечниот пат ќе биде незначаен.
И нема да се постигне да нашата свест почне да функционира од едно повисоко ниво на свест.
Како и да е ова што го напишав најверојатно ќе биде сфатено како ирационално, затоа што ова погледнато низ наметнатите верувањата и филтри на повеќето луѓе ова едноставно се коси со она нивна претстава за реалноста која за жал нема никаква допирна точка со реалноста.
Постои вистина,кој го разбира ке те вразбира а за оној кој не те разбира за овој текст тоа да не те секира битно е дека ке започне просветлувањето на лугето или на просто ке почниме да излаваме од темнината и животот во пештерите со лилјаците,браво.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Постои вистина,кој го разбира ке те вразбира а за оној кој не те разбира за овој текст тоа да не те секира битно е дека ке започне просветлувањето на лугето или на просто ке почниме да излаваме од темнината и животот во пештерите со лилјаците,браво.
Е брат...ја правев некои анализи околе Ацтешкиот календар и нивните пророштва,Нибиру,Ламаистички пророштва,Северно-Американски...некои европски пророштва...и слично...така сам дојдов до еден заклучок...дека по големата ''апокалипса'' голем број од избраните ќе бидат Македонци...

Ова некако ми се вклопува со твоите материјали, за кои и немав воопшто чуено...така да сакам да знам од каде си ги вадел та и јас да ги разлистам...поздрав...:smir:

Кога кажеш ''Црната Атена'' на што мислиш?? Масоните??
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
На секои 5 години доаѓа "крај на светот", ако слушаме и му ја мислиме... туку многу добро се продаваат овие цд-иња и романчиња за крај на светот, апокалипси... шо убава пара се прави. И со она за 2000-та со компјутерите, добри пари се направија.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
На секои 5 години доаѓа "крај на светот", ако слушаме и му ја мислиме... туку многу добро се продаваат овие цд-иња и романчиња за крај на светот, апокалипси... шо убава пара се прави. И со она за 2000-та со компјутерите, добри пари се направија.
da navistina 2000 godina so se slucuvase...site se opustijase istrosija kupuvaa toa sto im treba i netreba najmnogu tie sto STVARNO si rekoa gotovi sme...a od druga strana pak toa vlijae i na ostanatiot del od populacijata i taka nekoi si profitiraa.

alal da im e de.....toa pravi mass media-za zal denes gi uci lugeto sto da nosat navecer sto sabajle,na koja strana da spijat,sto da jadat.........
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
На секои 5 години доаѓа "крај на светот", ако слушаме и му ја мислиме... туку многу добро се продаваат овие цд-иња и романчиња за крај на светот, апокалипси... шо убава пара се прави. И со она за 2000-та со компјутерите, добри пари се направија.
Секој има свое право на размислување,и никој не може да му успоруава како што сепак ова си е твое мислење и јас го почитувам.За да докажиме кој е во право треба да му оставиме простор на времето бидејки оно е тоа кое ни докажува кој бил во право а кој не.значи мислењата нањи се ставени на мас и треба само да ја следиме мајка природа,
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
da navistina 2000 godina so se slucuvase...site se opustijase istrosija kupuvaa toa sto im treba i netreba najmnogu tie sto STVARNO si rekoa gotovi sme...a od druga strana pak toa vlijae i na ostanatiot del od populacijata i taka nekoi si profitiraa.

alal da im e de.....toa pravi mass media-za zal denes gi uci lugeto sto da nosat navecer sto sabajle,na koja strana da spijat,sto da jadat.........
Гледајќи ги апокалипсите на јутуб ми текна за американците во 50-тите и 60-тите како се спремале за атомска војна. Граделе подземни бункери, намирници, вода, ќебиња... која паника имало тогаш. А сето тоа, сета таа успаниченост и тензија оделе на ист начин, преку медиумите. Ваљда народот мора да се држи во страв и под контрола, што со вакви третмани, што со кризи одвреме-навреме.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Гледајќи ги апокалипсите на јутуб ми текна за американците во 50-тите и 60-тите како се спремале за атомска војна. Граделе подземни бункери, намирници, вода, ќебиња... која паника имало тогаш. А сето тоа, сета таа успаниченост и тензија оделе на ист начин, преку медиумите. Ваљда народот мора да се држи во страв и под контрола, што со вакви третмани, што со кризи одвреме-навреме.
da i deneska od sto imaat premnogu bunkeri kako i nekoi prazni silosi posledno sto doznav ev deka gi prodavale na prifatni lica i zad niv ne stoel nikoj drug tuku.....proizvoditeli na ekstazi-sega tie im gi trujat decata...inaku mislis na onie klipovi kako da se zastitite bla bla....pa skoro sum siguren daka 2010 ke im recat eve kriza imase...glejte maite vaka velat-oni imale kontakt so vonzemjani...pa taka ponovo ke napravat eden mini ekonomski ciklus...i da nekoj sakal korveta ili dodge....ke si kupi togas-misli deka nema da vraka kredit:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom