21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
koj saka moze da predviduva za sto saka. No Hristos veli deka ne go znae nikoj denot i casot koga ke dojde, drugoto se e samo "mozebi", site tie informacii se neformalni, na koj kako mu tekne taka predviduva, kolku raboti bea predvideni za 2000 god. no nisto seto toa paga vo voda, koga za nesto se nema dovolen broj na dokazi, fakti se e matna voda.poz.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
koj saka moze da predviduva za sto saka. No Hristos veli deka ne go znae nikoj denot i casot koga ke dojde, drugoto se e samo "mozebi", site tie informacii se neformalni, na koj kako mu tekne taka predviduva, kolku raboti bea predvideni za 2000 god. no nisto seto toa paga vo voda, koga za nesto se nema dovolen broj na dokazi, fakti se e matna voda.poz.
Тууу , ова за религијата не важи ?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
јас имам читано дека многу одамна светот бил потполно потопен во вода ..мислам иамло живот али се станало потоа вода и останале само 2ца(мислам маш и жена биле) во некој чамец и тоа господ им го направил само тие да се спасат.и потоа незнам како што господ им се јавил и им рекол да прават наследници и дека светот ќе почнел се од поново од следниот ден исто како ништо да не било со водата и дека тој свет ќе трае до 2000 и недокажал која година само рекол 2000...а според ова се ориентирал и Ностердамус и дека тој предвидел дека светот ке го снема во 2012 година. Колку е точно ова незнам али барем така читав :)
Да си ја прочиташ Библијата пак најрно ќе е.
koj saka moze da predviduva za sto saka. No Hristos veli deka ne go znae nikoj denot i casot koga ke dojde, drugoto se e samo "mozebi", site tie informacii se neformalni, na koj kako mu tekne taka predviduva, kolku raboti bea predvideni za 2000 god. no nisto seto toa paga vo voda, koga za nesto se nema dovolen broj na dokazi, fakti se e matna voda.poz.
Абе и Лазар вели ама на Еднооки, а Христос кај го кажал ова ?
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
Abe isus mnogu raboti kazal...Ama koga i kade gi kazal...Ne veruvam premnogu i vo toa negovoto posto mnogu dokazi naveduvaat do toa deka i crkvata znae za vakvite tajni...ali kako i da neznae poso crkvata e najgolemiot biznis vo svetot i najgolemata laga spored mene sto mu uspeala na nekogo.

Inace ke se sluci nesto vo 2012 100%,ama ke vidime sto,bidejki mnogu teorii iskacaat nekako ama ako vidis site se bliski i site go kazuvaat istoto na kraj.

Nema da bide smesno ama ako treba da se sluci....neka se sluci!!
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Штом е крајот во 2012 година, дај јас на време да си се покајам за се:
Се каам што наместо да излезам да прошетам, сум седнала на компјутер и се замарам со вакви работи. :wink:
А најсмешно ми е што демек се прават херои, не им е страв од ништо, едвај чекаат, она-ова...абе ај не заебавајте, признајте дека столицата ви е мокра од ова што сте го читале. :smir:
Еве јас ќе си признаам дека малце ме наежи сето ова, ама смешни ми сте бидејќи ништо не верувам. Се плашите, а самите измислувате вакви работи. Навистина сме глупа раса, ќе ја спасиме вселената ако стварно толку брзо ни доаѓа крајот, се согласувате? :smir:
Ако толку не бивало да процениме кога ќе е крајот на светот, ќе не немало уште пред неколку години. А Маите биле само обични луѓе, кои не биле ништо посебни освен што го направиле календарот. Не верувам дека воопшто ќе се случи нешто посебно во 2012, а не па крај на светот. Само ги мрзело да го завршат календарот. Крај на светот нема да има уште илјадници години, а точна година (а не па датум???) никој не може да предвиди.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Абе рано е да размислуваме за 2012 :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Абе рано е да размислуваме за 2012 :)
Така е! :)
Добро ќе биде ако доживееме до 2012, зашто како што тргнала работава тешко дека ќе бидеме сведоци да видеме што ќе се деси (иако верувам дека се најнормално ќе си се одвива. Може мала тензија да се своре бидејќи тогаш ке биде ТОП тема).
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
абе нема тука размислување што како :) чекаме да дојде 2012 година и готово :) и плус пак ќе речам не си го тупете мозоко оти никој незнај што ќе се деси :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Во право си дека не треба да си го тупеме мозокот. Но тоа “никој незнае што ке се деси’’. Што треба да се деси? Па тоа е година како и сите нормални. Yes дека има многу пишувано за неа, и има доста предвидувања, али до сега сите предвидувања не биле точни (општо зборам за сите предвидувања), така да........
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Така да не треба да го тупиМЕ, така ?

И што ќе кажете друго ?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Така да...... ке видеме што ќе се деси иако мислам дека ќе биде најнормално година као и сите други (можда ќе има мал, а за нас голем исклучок. Да се надеваме дека ќе се обединиме). :)
Друго што да кажеме, не би било паметно да дискутираме друго нешто надвор од темава.
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Абе како ќе дојде таке и ќе пројде све прошло ќе пројде и тоа.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Аманте бе немојте да зборите за книгата од Нострадамус, а да ја немате прочитано. јас ја имам прочитано и искрено, се разочарав. он пишувал со шифри, нивното значење се открива после дотичната дешавка, така да неговите пророштва за иднината не се преведени како што треба.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Општа светска паника се крена за таа фамозна 2012 год,
Луѓето се потсмеваат и си играат мајтап со своите претпоставки, математики, тематики, и ширење на пропаганди
* додека подсвесно внатрешно горат, од тоа што би било доколку ....

-Не сфаќам која ви е целта на сите тие ваши размислувања , докажувања, ако треба да се случи и со вас и без вас, и вашите ставови
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Во право си дека не треба да си го тупеме мозокот. Но тоа “никој незнае што ке се деси’’. Што треба да се деси? Па тоа е година како и сите нормални. Yes дека има многу пишувано за неа, и има доста предвидувања, али до сега сите предвидувања не биле точни (општо зборам за сите предвидувања), така да........
Епа демек ќе се случело нешто затоа реков незнајме што ќе се случи така е? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom