21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Која војна бачко? Трета светска?
Па ако така сакаш да ја наречеш....
Знам дека тоа ќе биде отворена борба против муслиманите , и дека единствениот народ кој ќе преопстане ќе бидат евреите.. Али ипак , Ајншајн како што кажал:

"I don't know with what kind of weapons will the IIIrd World War be fought with, but i know that the IVth will be fought with sticks and stones..."

=]
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Па ако така сакаш да ја наречеш....
Знам дека тоа ќе биде отворена борба против муслиманите , и дека единствениот народ кој ќе преопстане ќе бидат евреите.. Али ипак , Ајншајн како што кажал:

"I don't know with what kind of weapons will the IIIrd World War be fought with, but i know that the IVth will be fought with sticks and stones..."

=]
Ајнштајн кажал: “Светската војна, по следната таква ќе се води со камења.“
Ова што си го напишал ти е истата поговорка, ама протумачена.:smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Многу работи кажал чичо Алберт, повеќето му се мудри претпоставки, а мудрите претпоставки на Алберт се обично точни, така да... :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
морам да докажам уште нешто, ако ова беше толку сериозно со планетава нели до сега и на вессти ше беше низ целиот свет а и кај нас, ама гледам ништо не кажаа цццц
значи како се нервирам на вакви глупости што ги прават луѓево за да бидат во центар на внимание.
ај сега јас ќе земам да направам едно клипче дека земјата ќе ја снема за 3 месеци и ќе ставам некои таканаречени "факти" и ќе го ставам на you tube...
ова посебно американците да го гледаат дека тие си прават тешки филмчиња и во се веруваат
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
морам да докажам уште нешто, ако ова беше толку сериозно со планетава нели до сега и на вессти ше беше низ целиот свет а и кај нас, ама гледам ништо не кажаа цццц
значи како се нервирам на вакви глупости што ги прават луѓево за да бидат во центар на внимание.
ај сега јас ќе земам да направам едно клипче дека земјата ќе ја снема за 3 месеци и ќе ставам некои таканаречени "факти" и ќе го ставам на you tube...
ова посебно американците да го гледаат дека тие си прават тешки филмчиња и во се веруваат
ај размисли 2 пати пред да пишеш , ако дадоа на вести луѓето ке кренеа револт ке настанеше масовен немир во светот и некеможат да ги смират ке бунтуваат ке прават што сакаат , зашто да не и онака имаат уште малце да живеат... имено до сеа имаше такви работи како на пример сличниот немир за астеридот што требаше да ја удри земјата се претпоставуваше уште пред 10 години па спремаа некој ласери па не промаши за среќа, исто работи се случуваат и со паднатите вселенски летала и слични работи кои треба да бидат прикриени од смтниците, зашто постои ареа 51 заштитена од светските сили во која се чуваат тајни за кои никој нема право да праша .. се од една причина да не се крене револт меѓу народот !!! потточно да можат да манипулираат со истиот ... капиш !? :uvo:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ај размисли 2 пати пред да пишеш , ако дадоа на вести луѓето ке кренеа револт ке настанеше масовен немир во светот и некеможат да ги смират ке бунтуваат ке прават што сакаат , зашто да не и онака имаат уште малце да живеат... имено до сеа имаше такви работи како на пример сличниот немир за астеридот што требаше да ја удри земјата се претпоставуваше уште пред 10 години па спремаа некој ласери па не промаши за среќа, исто работи се случуваат и со паднатите вселенски летала и слични работи кои треба да бидат прикриени од смтниците, зашто постои ареа 51 заштитена од светските сили во која се чуваат тајни за кои никој нема право да праша .. се од една причина да не се крене револт меѓу народот !!! потточно да можат да манипулираат со истиот ... капиш !? :uvo:
еве уште една од моите поенти


а за тоа со што не треба да се каже на телевизија размислив добро пред да го постирам претходното, сепак народот има право да знае ако веќе се случува ова, а не само тое што знаат за планетава да се спасуваат(магнатите, претседателите итн итн)
а за немирите ќе ги има јбг нема што да се прави, ама ќе искочат само наивните што веруваат во вакви срања
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
:tapp: И ти ли си еден од оние „народот има право да знае“ типови?
Верувај, добро е што не знаеме многу работи.
воопшто не сум, ама некои работи треба да се знаат
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Gi gledav klipcinjata za Nibruru i nema vrska pretezno zaradi dve raboti.Prvata e toa sto tipacot so gi naprail tvrdi deka Nibruru doaga na sekoi 3600 godina pa znaci negde 1600 godina pred nasa era prosla i se desile istite raboti prirodni katastrofi i takvi stvari a nigde vo istorijata ne pisuva deka skoro celoto covestvo izumrelo imalo takvi strasni katastrofi.A plus ako se unistuval ziviot svet na sekoi 3600 godini nie nikad nemalo da evoluirame.Vtoro e toa so ako stvarno se tolku dobro cuvani tajni na NASA ili FBI ili so i da vikase toj nema sansi da gi doznal a use pomali sansi da gi stavi na youtube pa i da ostanat klipcinjata.Taka da ova se eden kup gluposti nameneti za glupite amerikanci koi veruvaat vo se sto ke im se prikaze.:D
 
Член од
19 февруари 2008
Мислења
103
Поени од реакции
1
toa sto ke se sluci e predvideno od nekoj jovan-spored nekoi apostol jovan vo knigata revelation. spored nego ke se sluci poslednata vojna megu dobroto i zloto armagedon. vo taa kniga jovan gi opisuva veruvale ili ne denesnite tenkovi kako metalni konji cija glava e golema kolku glavata na lav i od nozdrite bluat ogan, i helikopterite kako letecki konji. ova e dobar opis so ogled na toa deka nemal videno tenkovi. spored nego site vojski na svetot vodeni pod vodstvo na "zverot"(so tetovaza 666) ke se svrtat protiv izrael. nekoi naucnici ne veruvaat vo ova zato so spored lugeto antihrist bil imperatorot neron, hitler i drugi, a čovečvoto uste postoi.imeno vo vojnata Gospod e toj koj ke go ubie "zverot" i ke dojde vecen mir i spokojstvo. ako e teorijava tocna togas nema od sto da se plasime zaso dobroto ke pobedi. inace nekoi veruvaat deka antihristot e ziv i deka e nekoj koj e popularen i ke ni se pradstavi kako (lazen) Isus.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Станува збор за Откровението по Јован...малце е тешко да се протолкува оти е запишано од човек кој видел работи нелогични за тоа време...Сепак никаде не пишува дека тоа ќе се случи 2012 година...Сепак доста од записите во Бибилјата за крајот на светот и они во последните пророштва на Нострадамус се слични...но сепак никој не знае кога ќе се случат..Исус рекол дека ќе дојде како крадец во ноќта..Крадците не се најавуваваат нели...

Смешно ми беше и она со планетата Нибруру...Сте виделе планета со ваква траекторија како оваа...

Бaрем според нашите сознанија за гравитацијата една планета треба да ротира околу Звезда..Ама ваква неправилна ротација која би ја изместувала комплетен сончев систем од баланс е смешен... Оти уште првиот пат кога би поминала се би отишло во...Плус со големина како нејзината...слична на Сатурн...Според староста на нашиот Сончев систем досега од судири и гравитациони сили не би требало да постојат помаливе планети..
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
одете на astronomija.com.mk ќе видите за Нибиру што велат стручни лица а и за една фотографија која ја има во она на youtube се кажува што точно претставува.....

Станува збор за Откровението по Јован...малце е тешко да се протолкува оти е запишано од човек кој видел работи нелогични за тоа време...Сепак никаде не пишува дека тоа ќе се случи 2012 година...Сепак доста од записите во Бибилјата за крајот на светот и они во последните пророштва на Нострадамус се слични...но сепак никој не знае кога ќе се случат..Исус рекол дека ќе дојде како крадец во ноќта..Крадците не се најавуваваат нели...

Смешно ми беше и она со планетата Нибруру...Сте виделе планета со ваква траекторија како оваа...

Бaрем според нашите сознанија за гравитацијата една планета треба да ротира околу Звезда..Ама ваква неправилна ротација која би ја изместувала комплетен сончев систем од баланс е смешен... Оти уште првиот пат кога би поминала се би отишло во...
Колку што разбрав, оваа планета орбитира околку звезда која не ја гледаме или веќе некоја згасната... така некако беше.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Размисли колку постои Сончевиот систем..секое нејзино поминување...би било фатално..а збориме за милиони години нели...
И неможе да орбитира околу две ѕвезди.. гравитацијата на едната би ја заробила за секогаш..Плус таа би требала веќе да е овде..во нашиот систем.а со нејзината маса..требаше досега да ја видат и луѓето со телескопи играчки...
http://astronomija.com.mk/vest.asp?id=1431 Еве линк каде стручни лица се исмејуваат со ова небулоза..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom