21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Не го сметаат сите научници времето за 4та димензија. Ако сте слушнале има 5 димензионална Рубикова Коца и ја имаат решено малку што пробале низ цел свет. Ако 4тата е времето тогаш од никаде испаѓа 5тата и додека решаваш треба да мислиш каде е времето...лол, стварно ја направивте без врска.... Што правиме за теоријата за 10димензионален систем, теорија која постои за настанок на универзиумот и е спомната во исто имената тема na на форумов?! Физички димезнии има, 4тата е меѓу нив....
Многу оф топик ама тоа е.

А за он топик : Не го плашете светов со такви работи, тамам да влеземе во ЕУ ќе дојде крај на светот :D А и не знам каде прочитав дека Носрадамус предвидел дека во 2012 ке се прероди, возобнови старо царство на исток некаде во Турција.... па малце по десно од Турција и таму се Израел - Ерусалим, Светиот Град. А Ерусалим ќе се возобнови со Второто Исусово Доаѓање според Библијата...... Па сеа малце врзано ама ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ УШТЕ 100 ГОДИНИ :) :smir:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
212
Поени од реакции
8
П.Овердрајв напиша:
И ко за крај, неколку слики.. оставам на вас да одлучите што гледате на нив. Инаку, ова се слики од објекти/натписи/гравури на ѕидови од градби на Маите, Сумерите и Египјаните.

Уживајте! (=



Интересно?



Посебно внимание посветете на првиот објект од првиот ред и вториот и третиот објект од вториот ред..



Модел на објект што по карактеристиките е сличен на денешна едрилица, најден во гробница во Египет.

Имам слушнато и за мозаик со хеликоптер во Охридско, кој се чувал од јавноста... Како и за 12те космонаути на Беласица. Ако знае некој да каже повеќе би сакал да слушнам!!!!:vozbud:
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
Годината 2012...
Знам дека е лудо, ама некој ми има кажано дека во 2012 ќе дојде крајот на светот. Нешто поврзано со Израел, ама не го слушав баш, ми звучеше лудо.

Истиот ми кажа дека принцот Чарс бил ѓаволот.

Хехе.
Мене ми кажаа дека во 2012 година Земјата ќе била поблиску до сонцето и дека Северниот и Јужниот пол ќе се разледат и ќе се поплаве цела Земја :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Поради клипчево скоро заплакав. СКОРО!

[media]http://youtube.com/watch?v=UEyp-lpqfvg[/media]
 
Член од
5 март 2007
Мислења
194
Поени од реакции
4
Ледена ера? А со глобалното затоплување што се случи, не е веќе во мода?
глобалното затоплување е всушност ледената ера
ледената ера е производ на глобалното затоплување

ја прочитав скоро цела тема, на се наидов. од интересни мислења и податоци до чист простотилук

смешно ми е малку она, демек 2012 не е крај на светот, ама скоро сите луѓе ќе изумрат, сиот жив свет.. ?! епа што е тоа ако не крај на свет во смисла крај на една цивилизација? утеха треба да ми биде што земјата како планета пуста ќе остане да си врти околу оската, а никој од нас нема да биде тука? :)

интереснички се овие теми, ама се до оној момент додека не им помине рокот на трање, во случајов 2012. после тоа некоја нова светска завера
немам големи познавања од темава, единсвено она што го гледав кај миленко а што ми остана у памет. промена на астролошкиот знак на сонцето што се случува еднаш во 2600 години, и една полугодина на сонцето што се случува еднаш на околу 13000 години. единсвено што ми остана онака како голем прашалник, како маите знаеле за овие промени, ако истите треба да се следат во првиот случај 2600 во вториот случај 13000 години (најмалку)

календарот на маите е исто така интересен, ама како што некој овде рече според чив календар? зошто не кинескиот? кинезите се милијарда ипол на планетава, они другачие го мерат времето, според нивниот календар не е истиот ден, или за нив тоа не важи.

значи кога глобално ќе се утврди дека 21.дек.2012 според сите календари е во суштина тој ден, тогаш е веќе нешто друго.
а вака е многу несериозно
 

Crni Bombarder

Shipwrecked
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Годината 2012...
Знам дека е лудо, ама некој ми има кажано дека во 2012 ќе дојде крајот на светот. Нешто поврзано со Израел, ама не го слушав баш, ми звучеше лудо.

Истиот ми кажа дека принцот Чарс бил ѓаволот.

Хехе.
Normalno deka e gjavolot.Takvi usi ima.A se povrzano so evrei samo ja zgolemuva sansata za kraj na svetot:pos2:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
2012 Година !?? Што е со вас бре луѓе ?? Нострадамус рекол 2012 година , тоа сите се слагаме . Но според кој календар ?? х) И зашто воопшто се мачите ,има многу работи кој нострадамус ги кажал а сеуште не се исполниле. Војната во која само евреите ќе преживеат никој скоро и не ја спомна .

Кога тоа ќе се случи ... Ќе збориме за 2012 =]
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Пред ден два ми кажаа дека демек во 2012 година во земјата ќе удри друга планета. Мене не ми се веруваше( и уште не ми се верува) ама потражив на интернет и наидов на прашањето за планетата Х. Таа планета демек минува покрај земјата секои 3600 години. И дека во 2012 година повторно ќе помине покрај земјата и ке направи хаос во земјата поради пореметувањата на гравитацијата. Пишуваше дека ќе има многу земјотреси, тсунами, ќе еруптираат многу вулкани, ќе се заменат магнетните полови на земјата и дури дека земјата ќе престане да се врти неколку дена.

Мене тоа малку ми изгледа глупаво и затоа не верувам. Ако тоа треба да се случи тогаш треба уште сега ние да ја гледаме таа планета што ќе помине покрај земјата.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ама воопшто не се замарам со ова зборење, секогаш се наоѓа некој доволно глупав што ќе му текне да измисли ваква сторија, а уште поглупав (без навреди) што ќе поверува на оваа сторија...
немам друго што да кажам

тс имам ќе додадам дека нели во 2012 им завршуваше на маите календарот, па после некои индијанци предвиделе (мајкими) крај на светот, па после нострадамус (оу мај гад-закон човек нема што) предвидел нешто, епа уште ова сеа испадна....поентата ми е како одеднаш сите овие информации го преплавија светот...за ваква информација како што е планетата нибру ќе се дознаеше многу порано а не баш кога се уклопи со овие настани...

ма ајде не се замарам ни со оваа тема
 

dexter

Бадијала!Форум
Член од
16 јуни 2005
Мислења
472
Поени од реакции
3
Јас да ви кажам највеќе се плашам од планетата Нибиру :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Зашо се плашиш од планета ??? Ако е планета кружи по една иста орбитала , односно во нејзиниот (сончев) систем . Нема ниедно небесно тело кое се однесува во безредие односно во хаос , затоа што универзумот е подреден.

Според мене , ова е само уште една заблуда ,како и приказната за баба зумбула :D


Cheers =]
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Цело време додека ја читав темава налетував на оваа реченица
’’ Таман ќе влеземе во ЕУ и ќе дојде крај на светот‘‘ или нешто слично. Знам дека сеа ова шо ќе го кажам т.е. пишам е оф топик ама морам: Што сте се запнале со таа ЕУ ?!?!?!?!?!
Мислите дека со влегувањето во ЕУ овде ( мислам на Македонија ) некои работи ќе се средат? Епа нема да се среди ништо туку само ќе се влоши ситуацијата. Ќе ни ‘‘акнат’’ невидени даноци (на нас и нашите мизерни плати, луѓето немаат леб да јадат) и сл и после ке се жалиме како Бугарија ако не сте чуле или виделе (ма да сумњам у тоа) купете си весник и сигурно ке најдете нешто во врска со тоа.


А во врска со темава сакам да кажам дека многу ми се допаѓа. Многу е интересна браво за тој што ја отворил:bravo: Само малку ме заплашува таа планета Nibiru :nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom