Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Trigodisnite ne ucat, ama na cetirigodisnite nema sansi da projdes bez ucenje. I toa treba dobro ga go zagrees stolceto za edna 6
Abe ne znam za vas, ali moive drugari ucat edna nedela pred kolokvium i cistat se na kolokviumi. Taka da ne bi rekol deka zdravo go great stolceto.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
E dobro de jas toa go pisav za cetirigodisnite. I samite studenti si znaat deka mnogu im se popusta, a i profesorite go kazuvaat toa.
 
Член од
17 август 2008
Мислења
24
Поени од реакции
5
Abe ne znam za vas, ali moive drugari ucat edna nedela pred kolokvium i cistat se na kolokviumi. Taka da ne bi rekol deka zdravo go great stolceto.
Да има луѓе што учат малку.По една недела пред колоквиум.И јас сум еден од нив.Барем бев.Ама тоа беше така додека си бев редовен на предавањата и си пишував се.Беше тоа едно време.Кога бев прва година и кога се знаеше што паѓа на испит.Ама сега едно ти предаваат друго ти даваат.И нема веке она учење тактички.Сега ќе мораш да ја научиш цела книга за да положиш.

А она кој што учи.Кај и да се запишете ништо нема да научите.Запомнете вие ја учите основата.И ако учите за да положите ништо нема да научите.А ако учите за да знаете тогаш ке научите не било кој смер.Ретко кој, а скоро никој не работи со она знаење што го стекнал за време на студирањето.Сите се надградуваат и тоа многу.Нашиов факултет вечно се студира иако се завршува за 4 години.После тие 4 години доагаат тешките студии.Кога ке мораш да научиш многу нови работи кој се во тренд и треба да ги знаеш а биле пропуштени во програмата.Па во денешно време техниката оди толку многу брзо напред и за да бидеш во тек ке поминеш доста часа на интернет и пред списанија.И немој да очекувате дека кога ке завршите факултет ке седите во канцеларија и ке зимате еден куп пари.Ке се шинете од учење и од работа за да си ги заработите.

Па размислете добро и после факултетот како ке биде а не само за време на студиите.Размислете дали има потреба да се мачите толку.

Поздрав
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
a be luge aj ne mi pisuvajte vaka kodirano, aj kazete so vi znacat tie ERPS, TK, KSIA itn.....
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
leee prosetav niz forumov i zakluciv deka ako se zapisam na FEIT zivotot ke mi stane patesestvie samo radi faxov(site vikaat super e na fax samo ovde nekoj se zali ili ima tazna storija od toa zakoravenite profesori sto lecat kompleksi).Jas sum covek sto ne uci ama icc a sakam na FETI (aj sega?) Sakam nekoja ne tolku jaka granka ali ko so gledam i tamu ima da gi rasparam pantalonite od stolceto.I pitanje e dali ke zavrsam :pos2: Ali ko so gledam FEIT ne e za mene pa fala rabotive sto gi imate iznakazano gore inace ke se zapisev i ke se zeznev gadno.Sepak zivotot e ubav :pos2: pozz do site :) bez razlika na vera i fakultet :pos2:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Kolkav e brojot na prijaveni studenti sto konkuriraat na IKI i TK vo minatite godini?
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
a be luge aj ne mi pisuvajte vaka kodirano, aj kazete so vi znacat tie ERPS, TK, KSIA itn.....
Сите тие ти се смерој на ФЕИТ - факултет за електротехника и информациски технологии:
ЕРПС - електроника, радиотехника и процесирање на сигнали
ТК - телекомуникации
КСИА - компјутерско- системско инженерство и автоматика
ИКИ - информатика и компјутерско инженерство...
 
Член од
17 август 2008
Мислења
24
Поени од реакции
5
Kolkav e brojot na prijaveni studenti sto konkuriraat na IKI i TK vo minatite godini?
Па на ИКИ од 120 во државна квота лани имаше 160 пријавено со сите петки од средно.На ТК е нешто помала конкуренцијата па од 120 во државна квота во првиот уписен рок околу 100.За другите незнам.

Поздрав
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
784
Поени од реакции
319
Да не знај некој од колку до колку сатот можи да се достават документите за упис понеделник.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Да не знај некој од колку до колку сатот можи да се достават документите за упис понеделник.
Од 8:00 - 15:00 траат уписите во понеделник.
На кој смер ќе се запишеш? И јас ќе се запишувам во понеделник.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
784
Поени од реакции
319
Од 8:00 - 15:00 траат уписите во понеделник.
На кој смер ќе се запишеш? И јас ќе се запишувам во понеделник.

Си мислам телекомуникации, ама не сум сигурен сеуште. Ти.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Да прашам нешто, вистина ли е дека лани приемните кои се полагаа на електро после биле поништени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom