Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Дечки до кога ке работи факултетот?
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Колеги утре испитот Трговско право во колку часот е? Треба да полагам есеј, и мислам во исто време дека ќе бидат и испитот и есеите. :music5:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.158
Поени од реакции
885
Дечки до кога ке работи факултетот?
од 15.06. до 16.08. e летен распуст.
Ве мрзи значи за се`.

Економскиот факултет во Скопје во текот на летниот период нема да работи од 05.07 – 06.08.2010 година. Сите оние кои имаат или ке имаат потреба од било какви документи и информации во текот на наведениот период, се молат истите благовремено да ги обезбедат или побараат од службите на факултетот.
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
да не има некој статистика тестови ? :)

--- надополнето ---

има една измена во врска со информацијата дека треба да се има исчистено цела година.
Вчера го прашав продеканот за настава и рече,дека со новиот кредит трансфер систем ќе нема да има проблеми и доколку ни остане некој предмет неположен.

уште еднаш ако можат постариве колеги да споделат дополнителни искуства на оваа тема.Фала



вака , ако некој предмет не го положиш у тековната година ( краен рок е септември) , го презапишуваш ПРЕДМЕТОТ во соодветниот семестар. со тоа што мора да исфрлиш еден предмет од наредната година , и тој предмет немаш право да го полагаш во годината шо е наменет туку во наредната ... ме сфати ?:icon_bigg
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Абе сметководство кај Зорица кога да си земам оценка кажете? :)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
да не има некој статистика тестови ? :)

--- надополнето ---




вака , ако некој предмет не го положиш у тековната година ( краен рок е септември) , го презапишуваш ПРЕДМЕТОТ во соодветниот семестар. со тоа што мора да исфрлиш еден предмет од наредната година , и тој предмет немаш право да го полагаш во годината шо е наменет туку во наредната ... ме сфати ?:icon_bigg
Ја имам некој тестови ги имаше на кајгана стаено уште за првиот колоквиум ако сакаш пиши маил кје ти ги пратам

инаку не сме се разбрале,за вториов пост.Ме интересираше за искуствa во промена на департменот:).позз
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
вака , ако некој предмет не го положиш у тековната година ( краен рок е септември) , го презапишуваш ПРЕДМЕТОТ во соодветниот семестар. со тоа што мора да исфрлиш еден предмет од наредната година , и тој предмет немаш право да го полагаш во годината шо е наменет туку во наредната ... ме сфати ?:icon_bigg[/QUOTE]




A тие предмети што се од 2 семестар не ли краен рок за положување е до јануари ???
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
вака , ако некој предмет не го положиш у тековната година ( краен рок е септември) , го презапишуваш ПРЕДМЕТОТ во соодветниот семестар. со тоа што мора да исфрлиш еден предмет од наредната година , и тој предмет немаш право да го полагаш во годината шо е наменет туку во наредната ... ме сфати ?:icon_bigg



A тие предмети што се од 2 семестар не ли краен рок за положување е до јануари ???[/QUOTE]


aко мислиш на тие предмети што ти се останати од прва год, до пред некое време краен рок беше јануари и после тоа си пишуваш квадрат, а за сеа не знам како ќе биде затоа што е укинат квадратот, ако знае некој може да не информира : )
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Slusam imalo otvoreno nekoja nova struka nesto menadzment so kompjuteri bila povrzana poveke ke moze li inf ?
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Да не знае некој нешто во врска со осигурување од професионална одговорност. Ми треба за трговско есеите...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ја имам некој тестови ги имаше на кајгана стаено уште за првиот колоквиум ако сакаш пиши маил кје ти ги пратам

инаку не сме се разбрале,за вториов пост.Ме интересираше за искуствa во промена на департменот:).позз
Па ако имаш и некој ако има тестови по статистика може да ги ставе тука... Се што може да ни помогне ставајте.Имаме уште 3-4 дена
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
A тие предмети што се од 2 семестар не ли краен рок за положување е до јануари ???

aко мислиш на тие предмети што ти се останати од прва год, до пред некое време краен рок беше јануари и после тоа си пишуваш квадрат, а за сеа не знам како ќе биде затоа што е укинат квадратот, ако знае некој може да не информира : )[/QUOTE]




знам тоа ))) туку јас сакав друго да прашам. Сега кога ке биде со презапишување на предмет на пр. еве статистика ти останал од 1 год, ама ке го презапишеш во 2-от семестар бидејки тогаш се предава, што значи имаш право да го положиш до јануари, а ако ти останал некој предмет од прв семестар ке го презапишеш во 1-от семестар , што значи рокот за положување за него е до септември. Бар така мислам јас дека треба да е Ч))) Ако некој знае нешто повеке нека не информира. ))))
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
знам тоа ))) туку јас сакав друго да прашам. Сега кога ке биде со презапишување на предмет на пр. еве статистика ти останал од 1 год, ама ке го презапишеш во 2-от семестар бидејки тогаш се предава, што значи имаш право да го положиш до јануари, а ако ти останал некој предмет од прв семестар ке го презапишеш во 1-от семестар , што значи рокот за положување за него е до септември. Бар така мислам јас дека треба да е Ч))) Ако некој знае нешто повеке нека не информира. ))))
добра логика држиш колега. :) останува да видиме дали е стварно така, нека информира некој ако знае.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
добра логика држиш колега. :) останува да видиме дали е стварно така, нека информира некој ако знае.
:pos: Ај сите над аватрачето пишете Male/Female не иде веќе вака :)

Иначе atanase сигурно ги имаш тестовите беа закачени тука, тие слики од тест што беа, ако ги немаш кажи ќе ги побарам низ форумов ме мрзи да ги аплоудирам пак :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom