Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За сите предмети има доволно време да се решат тестовите, така да не се вадете дека сте немале време :)
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Аман бе 4 саата што е тоа.За толку време 2 теста ќе изрешиш.Сигурно е 2 или 3.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Пошто и јас го прашав тоа за статистика се сметам каа именуван па ќе си кажам замене...
Прво бројот на прашањата ми значи за да знам одприлика колку прашања ќе има од тема и колку може од прилика да оде до детали.Се разбира дека тоа нема да ми помогне во учењето но онака како статистика значи нешто...

А за времето да не зборуваме.Друго е кога имаш бонус време за размислување и немање притисок во вид на гледање на часовник и слично...
За статстика разбрав дека давал 4 часа.Може да сум и грешка
Секој предмет различно ги поставува прашањата и тоа нема врска со бројот на прашањата туку до професорот...

За времето ако сакаш да ставиме кладба дека и Трговско Право да стави 2 саати за решавање ќе има студенти што ќе останат до крај иако е жално да останеш подолго од 30 минути на таков предмет и испит, али тоа ни е до карактерот на сите...
И не знам кој притисок ви е при заокружување, знам-не знам, трето немаш... Да беше на пишување ај некако, си заборавил дел од реченицата, зборче итн... Али заокружување :tapp:

Сеа статистика е друго зашто имаш задачи, и нормално е дека ќе имаш повеќе време, значи се си е испланирано да имаш доволно време...
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
aj nekoj ako moze da mi kaze smetkovodstvo shto pagja na ispit :S :S fala odnapred
Паѓаат поглавните работи, мој совет е да се задржиш на тоа и убаво да го научиш.. Не влагај во детали да се замараш.. И обавезно ФИФО/ЛИФО, потценување, преценување и сл. и Б.У. и Б.С.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Паѓаат поглавните работи, мој совет е да се задржиш на тоа и убаво да го научиш.. Не влагај во детали да се замараш.. И обавезно ФИФО/ЛИФО, потценување, преценување и сл. и Б.У. и Б.С.
fala mnogu !!!
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Аман бе 4 саата што е тоа.За толку време 2 теста ќе изрешиш.Сигурно е 2 или 3.
Статистика колоквиумот беше 1.5 саат... така да нисто чудно испитот да е 3-4

--- надополнето ---

Значи за економика никој не знае? :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
некој добар што има решени задачи од учебникот статистичка анализа од Калина да ми ги позајми :toe: ке бидам многу благодарен
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Паѓаат поглавните работи, мој совет е да се задржиш на тоа и убаво да го научиш.. Не влагај во детали да се замараш.. И обавезно ФИФО/ЛИФО, потценување, преценување и сл. и Б.У. и Б.С.
шо ти е ова ?????:vozbud:

--- надополнето ---

Мислам дека лани било 75+
75 шанси да е за положување граница зашо ја иам 45 од теорија (од 60) и 29 од вежби (од 40) така да не ја гледам логикава да е 75
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
шо ти е ова ?????:vozbud:

--- надополнето ---



75 шанси да е за положување граница зашо ја иам 45 од теорија (од 60) и 29 од вежби (од 40) така да не ја гледам логикава да е 75

Биланс на успех и биланс на состојба :nenene:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Знае ли некој дали има математика резултати??? Ако оди некој денес на факс нека види ако може :nesvest:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Јас сум на факс сега и сеуште нема објавено резултати математика.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
moze nekoj da mi kaze sto e najlesno za ucenje i polozuvanje na ispit od slednive tpedmeti: logistika, marketing menadzment, mis, menadzment na e- biznis i veb dizajn treba da gi ucam za vo avgust pa da znam ako ima nekoj 3 godina e-biznis sekoja pomos e dobredojdena ako imate materijali bilo sto pozdrav
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
moze nekoj da mi kaze sto e najlesno za ucenje i polozuvanje na ispit od slednive tpedmeti: logistika, marketing menadzment, mis, menadzment na e- biznis i veb dizajn treba da gi ucam za vo avgust pa da znam ako ima nekoj 3 godina e-biznis sekoja pomos e dobredojdena ako imate materijali bilo sto pozdrav
За овие два знам дека се многу тешки, за другиве не знам што да ти кажам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom