Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
znaci ekonomika golemi se sansite da ne pusti tie sto sme so 48
ps-mene mi rekoa deka profesorkata bez problem pustala,nekogas duri i so pomalku od 48
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Јас како и прв семестар, така и овој си паднав.
Ај можеќе иам среќа да поминам Е-биз и Трговско, или бар едното. и да го идам до крај.
 

kosta-p

relax-m
Член од
27 декември 2009
Мислења
63
Поени од реакции
1
trgovsko da ne e isto ko ekoloski menagment ako padneme na 1 moze da idemo na 2??? ako znae nekoj :).fala
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
trgovsko da ne e isto ko ekoloski menagment ako padneme na 1 moze da idemo na 2??? ako znae nekoj :).fala
Не сум слушнала да каже такво нешто професорот, мислам дека не може. Треба да го прашаме него најубаво:)
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Е-бизнис знае некој дали треба да се учи материјалот во тие "Exhibits", на пр. "Some characteristics of the digital revolution", или "Major business pressures?"
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Tesko deka e taka. Ali ipak, mi rekoa deka bilo lesno, se pominuvalo trgovsko. Daj boze da e taka :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
И јас ќе учам само од презентации пошто скриптата што ја купив од `Зоки` е толку лоша, преклопени и бледи букви, ништо не се чита. Ако може некој да ми каже што пишува на првите две страни добро ќе ми дојде:)

Иначе паднав статистика, со 14 поени..татко ми ко дипломиран економиста го гледаше списокот и рече дека е можно Славе да не пушти пошто не сме многу со 14 и 15 поени...иначе, еден другар е меѓу тие со 30 поени еј ц ц ц:uvo:
Се надевам таткоти е во право.Но не сме баш малку...100 души
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Консултациите и увидот не ли е исто?
На консултации можеш да одиш кога сакаш... или зависи од професорот, ако има желби да му одиш во приемно време. А увид е сосема друго... :)
Вториот и третиот колоквиум статистика како се по тежина ? Колку бодови треба за 9 или 10 и дали може да се прави семинарска ? :)
Вториот колоквиум е многу лесен, третиот и така и така... Можеш да правиш проект, групните носат по пет поени, поединечните 10. Десетка ти е од 91 поен нагоре... максимум до 110 :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
На консултации можеш да одиш кога сакаш... или зависи од професорот, ако има желби да му одиш во приемно време. А увид е сосема друго... :)

Вториот колоквиум е многу лесен, третиот и така и така... Можеш да правиш проект, групните носат по пет поени, поединечните 10. Десетка ти е од 91 поен нагоре... максимум до 110 :)
a davaat poeni od redovnost(na pr kako D.Janev sto pravi?) fala kolega:smir:
a ako vikate deka 2 i 3 se polesni togas EXTRA!
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Вториот колоквиум е многу лесен, третиот и така и така... Можеш да правиш проект, групните носат по пет поени, поединечните 10. Десетка ти е од 91 поен нагоре... максимум до 110 :)
3 колоквиума по 30 поена , плус евентуално 10 од семинарска.
Од каде максимум 110 поени?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
a davaat poeni od redovnost(na pr kako D.Janev sto pravi?) fala kolega:smir:
a ako vikate deka 2 i 3 se polesni togas EXTRA!
На сите што ќе положат на колоквиуми им даваат 10 поени од редовност... Пред две години само еден падна на втор колоквиум, а на трет мислам дека беа десетина. Положија некаде околу 150-200 души, ама главно ги исчисти на прв. Значи тие што положуваат прв колоквиум обично одат до крај :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
На сите што ќе положат на колоквиуми им даваат 10 поени од редовност... Пред две години само еден падна на втор колоквиум, а на трет мислам дека беа десетина. Положија некаде околу 150-200 души, ама главно ги исчисти на прв. Значи тие што положуваат прв колоквиум обично одат до крај :)
fala kolega stvarno bi sakala da e taka kako sto velis ti :) :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom