Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ај нека објасни некој што е поточно ова. водно, физичко, потпис, соопштение...њтф?! (цело инфо што го имам е од постовите погоре)
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Ako toa za na Vodno spaga vo predmetot fizicko sigurno vlijae i za potpis, mene vo prva ne mi staia potpis zasto ne otidov ni na eden cas fizicko ama posle si go plativ 500 den. so uplatnica vo banka i koga otidov na studentski im ja pokazav uplatnicata mi naskrapaa nesto vo indeks i mi zaverija semestar bez problem :)
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Aj ve molam nekoj od postarite generacii ako ima prezentacija osnovi na e-biznis za chapter 2 neka mi pise na privatna poraka! Sakam da ucam utre, a na zephyr gi nema! POZDRAV
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Ako toa za na Vodno spaga vo predmetot fizicko sigurno vlijae i za potpis, mene vo prva ne mi staia potpis zasto ne otidov ni na eden cas fizicko ama posle si go plativ 500 den. so uplatnica vo banka i koga otidov na studentski im ja pokazav uplatnicata mi naskrapaa nesto vo indeks i mi zaverija semestar bez problem :)
Јас кога бев прва година, имаше опција или да се оди на Водно или да се дава крв. Како и да е, не влијаеше ништо од тоа врз крајниот потпис. Koj сака да оди на физичко, ќе добие потпис, кој не - 500 денарчиња.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Јас кога бев прва година, имаше опција или да се оди на Водно или да се дава крв. Како и да е, не влијаеше ништо од тоа врз крајниот потпис. Koj сака да оди на физичко, ќе добие потпис, кој не - 500 денарчиња.
Или треба да си среќничка како мене која не отиде ни еднаш на физичко,ама кога се збираа потписи се прошета два пати до електро и вториот се погоди "подобриот" професор и ми удри печат во индекс.:baeh:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Лани ни ставија печати по физичко без никаков проблем. Се собравме 10-15 души и отидовме на Машински, собравме индексите и на потпис кај професорот.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дали некој од вас економистиве има материјали за Планирање и одлучување :smir:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Дали некој од вас економистиве има материјали за Планирање и одлучување :smir:
Колку материјал?:) оти во книгата по менаџмент имаме по една тема за планирање и една за одлучување...планирање има некои си 50тина страни, а одлучување 30тина
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
DAJ NEKA KAZE NEKOJ AKO ZNAE SHO , KAKO SE PAGJA MANAGEMENT NA II KOLOKVIUM
.... KJE MU BIDAM PUNO BLAGODAREN I ZA UZVRAT DOBIJA KAFE OD BIFE NAPRAENO DIREKTIVA OD HARRY POTTER :pos2:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ај ако ги има некој презентациите од лани за е-бизнис за втор колоквиум нека ми ги прати на меил: paladin@mail.net.mk
фала ви..
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Прво прашање: Можно е утре и ние да немаме настава заради штрајкот или нашиве не одат по штрајкови, зашто имаат доволни плати?:)
Второ прашање, на што да се обрне втор колоквиум економија, сметковоство, е - бизнис и математика.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
За првото прашање можам да ти кажам дека е можно :D
А за второто прашање, не се сеќавам баш добро, ама мислам дека Економија даде и некои задачи за пресметување, сметководство ќе биде потешко од првиот колоквиуми и нема да има толку многу работи од збирката, а Математика не сум бил на втор колоквиуми, ама мислам дека вториот колоквиум е најлесен со оглед на задачите. :)
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
lUGE AJ NEKOJA INFORMACIJA ZA FINANSISKO SMETKOVODSTVO ZA VTOR KOLOKVIUM? TESKO LI E, SO SE PAGA NAJMNOGU I SL.:nesvest:
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
:helou: nekoj znae li koga se polaga megunarodna i ustvari kolku strani treba???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom