До кога светот ке биде машки?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Aј цитирај ја та „феминистка“ шо мисли дека сме во патријахално општество, баш ме интересира која е, оти јас нигде не сретнав таква.:toe:
Доброо ај сега ќе барам јас по сите теми за да ти докажам тебе дека има такви членки на форум. Ете јас сум сретнал и неќам сега да ја потенцирам и готово.
Неќев да докажам ништо повеќе ваше е да си барате поќе права не велам не , во светот има премногу различни народи и секаде жената е различно третирана. Не сум јас крив шо има такви пациенти шо се така воспитани па жената мора секогаш да им биди робинка. Или пак некој девојки што се така воспитани па мора мажот секогаш да и удоволува оти тој треба да се бори да ја заслужи и та е царицата незнам шо од шеќер направена.

Исти сме и готово не мора да се тепаш поќе :) :3:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.751
Проклетите очајни домајчинки и сексо и градо ги направи вакви.....факинг америка
И Тин Шема и Теа Модерна не треба да се заботават и они ебаа мамата исто sd
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Добро бе вие 2-3 девојчиња овде од каде ви овој гнев, чуство на обесправенст и ко некоја омраза према мажите да имте жими се почанавте да делувате ко лезбејки....sd Не бидете језиви до толку
Лезбејките ги мразат мажите?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Добро бе вие 2-3 девојчиња овде од каде ви овој гнев, чуство на обесправенст и ко некоја омраза према мажите да имте жими се почанавте да делувате ко лезбејки....sd Не бидете језиви до толку

Добро, не гледаш дека цела женска популација од форумов си го брани полот? А шо да речам за вас мажите? Толку сте исфрустрирани и шовинисти шо почнавте да ми наликвате на педери??
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.751
Сатори и Тамара се спрдам само не одлепувајте одма никој не ви одзема никакво право никој не рекол дека сте од втор ред цел свет си има пишани устави каде што си вика дека сите се рамноправни ако некоја жена се осеќа така тоа си е по нејзина вина или неспособност да се избори

Али сепак немам видено жена на скеле да прави фасада да фука со хилта на тротоар, во дупка да копа гроб, под кола да оправа делови,
ајде фатете некоја ваква професија за рамноправност да се има нелиsd
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Сатори и Тамара се спрдам само не одлепувајте одма никој не ви одзема никакво право никој не рекол дека сте од втор ред цел свет си има пишани устави каде што си вика дека сите се рамноправни ако некоја жена се осеќа така тоа си е по нејзина вина или неспособност да се избори

Али сепак немам видено жена на скеле да прави фасада да фука со хилта на тротоар, во дупка да копа гроб, под кола да оправа делови,
ајде фатете некоја ваква професија за рамноправност да се има нелиsd
Aу, па за разлика јас од тебе иам виденоо..
Ова некое чудо ќе да е, а? :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Бегајте се изнервира Тамара сега ќе убие чоек :)
И готово сега шо сакаш уште да докажиш :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.751
Aу, па за разлика јас од тебе иам виденоо..
Ова некое чудо ќе да е, а? :)
Нема шанси ти да си видела повеќе од мене ЖЕНА СИ немаш интелект и не си способна.
:smir:-еве ти цвеќе
:back:
:sekss:
:kajg:-испржи јајца
по овој редослед ке си тераш во живот........:baeh::baeh::baeh:


Најозбилно сега ова се е забанција не ги мислам овие работи само тепам време
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
нема да се покажат еднакви резултати. мажите ќе доминираат а тоа се должи на разно разни натурални причини.
Јас повеќе би рекла дека тоа се должи исклучиво на општествениот фактор, поттикнат од единственато нешто што на мажите им давало предност низ вековите-изразитата физичка сила.

Мажите и жените никогаш нема да бидат еднакви. Никогаш. Мажите секогаш ќе бидат посилниот пол, а жените секогаш ќе бидат вдахнувачи на живот на Земјава. За интелектуалниот дел нема да коментирам, тука одамна сме еднакви (иако има закоравени мажиња што мислат спротивно).
Вие ќе работите со мускули, ние ќе раѓаме и ќе не тинтраат. Не заборавајте дека процесот на раѓање е она што е најважно. После коитусот мажот може и да умре, но жената е онаа која ја има тешката задача да носи плод 9 месеци и да го донесе на свет. Тука сме ве изеле за доручек, поважни сме `тра ла ла`.:)
Се шалам.
Мислам дека Пикасо напиша еден прекрасен пост на темава-мажот имаат различни функции, затоа не можат да бидат еднакви.

Светот одамна не е машки. Ма на крај краева што е битно чив е, и така со ова темпо ќе го отераме во курац.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Нема шанси ти да си видела повеќе од мене ЖЕНА СИ немаш интелект и не си способна.
:smir:-еве ти цвеќе
:back:
:sekss:
:kajg:-испржи јајца
по овој редослед ке си тераш во живот........:baeh::baeh::baeh:


Најозбилно сега ова се е забанција не ги мислам овие работи само

тепам време


Лошо тепање на време ...морам да признаам.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Сатори и Тамара се спрдам само не одлепувајте одма никој не ви одзема никакво право никој не рекол дека сте од втор ред цел свет си има пишани устави каде што си вика дека сите се рамноправни ако некоја жена се осеќа така тоа си е по нејзина вина или неспособност да се избори

Али сепак немам видено жена на скеле да прави фасада да фука со хилта на тротоар, во дупка да копа гроб, под кола да оправа делови,
ајде фатете некоја ваква професија за рамноправност да се има нелиsd

Epa ke dojde vreme ke vidis...
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Нема шанси ти да си видела повеќе од мене ЖЕНА СИ немаш интелект и не си способна.
:smir:-еве ти цвеќе
:back:
:sekss:
:kajg:-испржи јајца
по овој редослед ке си тераш во живот........:baeh::baeh::baeh:


Најозбилно сега ова се е забанција не ги мислам овие работи само тепам време

Хааххах доста смешно....ке си земам за право и ја да го прикажам животот на машките

1.:drk: 2.:coffee: 3. :drk: 4.:cug: 5.:drk:
6.:kickbox:

7.:drk: 8.:wub: 9.:sekss: --- :3:

10.:zid: 11.:smir: :pipi: :nenene:

12.:drk: и на крај задовлони сте со :tv:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Сатори и Тамара се спрдам само не одлепувајте одма никој не ви одзема никакво право никој не рекол дека сте од втор ред цел свет си има пишани устави каде што си вика дека сите се рамноправни ако некоја жена се осеќа така тоа си е по нејзина вина или неспособност да се избори

Али сепак немам видено жена на скеле да прави фасада да фука со хилта на тротоар, во дупка да копа гроб, под кола да оправа делови,
ајде фатете некоја ваква професија за рамноправност да се има нелиsd

Јас сеуште чекам некој да ми одговори на прашањето дали лезбејките ги мразат мажите? :aham:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom