До кога светот ке биде машки?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Додека женските мислат дека се попаметни од машките односно додека се во заблуда :)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Додека женските мислат дека се попаметни од машките односно додека се во заблуда :)
Ох миличоок...Ох само колку ми е жал за тебе и за твоето мизерно мислење..Џабе 10 страни пишење..Џаабеее..:uvo:
 
Д

Демијан

Гостин
Мажите го водат светот...ама има една иронија многу држави се продале за жените,многу војни се воделе за жените.Тројанската војна токму започнала поради жена,занчи кога ќе се донесе општ заклучок жените се влијателни во поредокот
Trojanskata vojna ne se slucila za zena,nego zenata ja zemale kako povod za pocetok.Pricinata bila sosema druga
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ох миличоок...Ох само колку ми е жал за тебе и за твоето мизерно мислење..Џабе 10 страни пишење..Џаабеее..:uvo:
Джабе чоек шо да прам овде синдикат инаку ме воспитува :tapp: каКО ПОмал мора да го слушам. Инаку мслам дека денес сите сме рамноправни и не е светот машки.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Додека женските мислат дека се попаметни од машките односно додека се во заблуда :)
Джабе чоек шо да прам овде синдикат инаку ме воспитува :tapp: каКО ПОмал мора да го слушам. Инаку мслам дека денес сите сме рамноправни и не е светот машки.
одлучи се за едно, не може две :)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Додека женските мислат дека се попаметни од машките односно додека се во заблуда :)
или сакаш пак да ти докажам дека не мислиме оти сме попаметни и дека не сме во заблуда, односно дека сме и можеме да бидеме исто? а? :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
или сакаш пак да ти докажам дека не мислиме оти сме попаметни и дека не сме во заблуда, односно дека сме и можеме да бидеме исто? а? :)
Првото беше мајтап а вотрото е тоа што го мислам
Рамнопртавни сме и неќам да ми серите феминизам тука сте немале права вамте тамте.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Првото беше мајтап а вотрото е тоа што го мислам
Рамнопртавни сме и неќам да ми серите феминизам тука сте немале права вамте тамте.
:ija::ija::ija::ija::ija::ija::ija: :lut::violent1:

ова не го очекував од тебе, најискрено! ...
ти вака препука затоа шо некој на тебе лично и персонално ти “сери“ феминизам или?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не ама шо знам има некој членки на форум што многу се феминистички расположени не реков дека си ти.
И незнам зожто некој феминистки на форумот сеуште мислат дека сме во патријахално општество, или пак така се воспитани .

Еднакви сме и готово.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Не ама шо знам има некој членки на форум што многу се феминистички расположени не реков дека си ти.
И незнам зожто некој феминистки на форумот сеуште мислат дека сме во патријахално општество, или пак така се воспитани .

Еднакви сме и готово.
Ни малце не мислев на мене, пошо не се понашам како феминистка..

инаку
уоооопште не осеќам дека живеам во патријархално општество, благодарение на моите современи родители и вербата во себе дека како девојка (потенцијална жена :) ) можам све што може и еден современ дечко (маж), (од интелектуален аспект), а од физичка работа им оставам на билдерките да се докажат :):pipi:

С.И.Т.Е С.М.Е И.С.Т.О!!! и точка више :):pipi::pipi:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Природа, природата така налага, генерално мажите да се лидери. Се случува и женско да стане лидер, но...само се случува.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Природа, природата така налага, генерално мажите да се лидери. Се случува и женско да стане лидер, но...само се случува.
а бе аааајде??? Стварно??? види видиииии...
КАжи ми во кој сегмент од животот на луѓето има професија или работа во која нема жена учесник или секогаш мажите преовладуваат?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не ама шо знам има некој членки на форум што многу се феминистички расположени не реков дека си ти.
И незнам зожто некој феминистки на форумот сеуште мислат дека сме во патријахално општество, или пак така се воспитани
.

Еднакви сме и готово.
Aј цитирај ја та „феминистка“ шо мисли дека сме во патријахално општество, баш ме интересира која е, оти јас нигде не сретнав таква.:toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.752
Добро бе вие 2-3 девојчиња овде од каде ви овој гнев, чуство на обесправенст и ко некоја омраза према мажите да имте жими се почанавте да делувате ко лезбејки....sd Не бидете језиви до толку
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Добро бе вие 2-3 девојчиња овде од каде ви овој гнев, чуство на обесправенст и ко некоја омраза према мажите да имте жими се почанавте да делувате ко лезбејки....sd Не бидете језиви до толку
Проклетите очајни домајчинки и сексо и градо ги направи вакви.....факинг америка
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom