GTA IV

H

-HRO

Гостин
Ja ijam dobar antivirus!Ke simnam sea ke vidam dali ima virusi!I ja mislam deka nema da ima teorija da ima virusi,ama so znaes!

A zaso pisuva na stranava deka:
We’re pleased to announce that in co-operation with Nvidia a new driver has been released that improves performance and fixes a major issue with 7900 series cards. If you haven’t gotten the driver yet download it here.
Vazi za ge-force karti nad 7900?Poso ja ijam 8600gt 512 mb!

Znae li nekoj poso citam so 7900 series cards raboti!Mene mie geforce 8600 gt!
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
на официален веб сајт нема теорија да има вирус, доколку употребуваш некој бесплатен или глупав анти вирус можно е тоа.
Nod 32, само што инсталирав драјверите, рестартирам и ми наоѓа еден куп вируси. Може некои им го пробиле сајтот и во кодот на драјверите им имплементирале кодови од вируси.

Ja ijam dobar antivirus!Ke simnam sea ke vidam dali ima virusi!I ja mislam deka nema da ima teorija da ima virusi,ama so znaes!

A zaso pisuva na stranava deka:
We’re pleased to announce that in co-operation with Nvidia a new driver has been released that improves performance and fixes a major issue with 7900 series cards. If you haven’t gotten the driver yet download it here.
Vazi za ge-force karti nad 7900?Poso ja ijam 8600gt 512 mb!

Znae li nekoj poso citam so 7900 series cards raboti!Mene mie geforce 8600 gt!
Работи со сите уживај :)
 
M

marko 1996

Гостин
Зашто се ми е како да сум у вселена не се глеа ништо само колата и онака мн е глупо неможеш да играш да не е до графичката имам графичка Radeon 1650X ги симанв најновите драјвери:uvo:
Може да ми каже некој што е проблемот ?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309

Комуналците си ја вршат својата работа:helou:
ЕДИТ:Ме дупи нешто ова имиџ шакеров
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Да ви кажам искрено, ми се здосади играва ... Го немам тој мерак за играње, кој што го имав кога искочи.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Да ви кажам искрено, ми се здосади играва ... Го немам тој мерак за играње, кој што го имав кога искочи.
и мене некако ми здосади зошто нема некој интересни мисии исти се сите.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
да не знае некој како се гасат сенките? скоро на сите игри ги гасам сенките оти не ги сметам за посебен ефект а земаат доста од меморијата
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
да не знае некој како се гасат сенките? скоро на сите игри ги гасам сенките оти не ги сметам за посебен ефект а земаат доста од меморијата
Нема тука опција да ги изгасиш, можеш да ги стаиш на 0 (нула) ама пак ќе ги има. Иначе во GTA IV сенките стварно се тапа, посебно кога светиш во луѓе со дугачки светла од колата, ужас...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Нема тука опција да ги изгасиш, можеш да ги стаиш на 0 (нула) ама пак ќе ги има. Иначе во GTA IV сенките стварно се тапа, посебно кога светиш во луѓе со дугачки светла од колата, ужас...

да знам... кај не се гасат па уште и многу лоши се, ко црни пиксели поставени на површината... мора стварно јака машина да имаш за вистински да ги осетиш
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
да знам... кај не се гасат па уште и многу лоши се, ко црни пиксели поставени на површината... мора стварно јака машина да имаш за вистински да ги осетиш
Сегде се исто.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Благодарение на еден другар кој ми ги посочи, еве два клипови поврзани со PC верзијата на GTA IV со кои во целост се согласувам. "Превод" на филмот "Der Untergang"; главна улога - Хитлер :)


 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Леле умрев на клиповиве! :pos2::pos2::pos2:
Најдобро! : )))))))))
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Еве што најдов тестирано и помага....
The first trick you can try is to run LaunchGTAIV.exe in WinNT compatibility(right click on the icon->hit properties->and Compatibility).
The second trick you can make is to change registry, but only if you know how to do it:
Step 1: Run Regedit by Clicking on Start -> Run , type in regedit and press enter
Step 2: Make a backup of your registry (just in case)
Step 3: Browse to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ Windows"
Step 4: Modify the value of "CSDVersion" from "0x00000200" (SP2) to the Windows XP SP3 value of "0x00000300"
Step 5: Close registry editor
Step 6: Reboot
Step 7: Start GTA
п.с Не сум одговорен за настаната штета:pipi:
 
Член од
30 март 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Абе знае ли некој како може да ставам мои песни да се слушаат на радиото?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom