GTA IV

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Добро ваљда имате многу недоразбирања во врска со играва, ќе пробам да ви ги кажам чекорите со коишто јас немам никакви проблеми со играта.

1. Инсталирајте ја играта ( при крај на инсталацијата, ќе бара да направи Release на Интернет, дозволете и да го направи тоа).

2. Ископирајте го кракот т.е. фајлот LaunchGTA4 во Default директориумот: C/Program Files/Rockstar Games/Granf Theft Auto 4. Кракот несмеам да го постирам овде, кој го сака нека прати ПП.

3. Стартувајте го RGSC ( Rockstar Games Social Club ), скипнете логин, и после ќе ви се отвори поголем прозор, со копче PLAY, стиснете го копчето, и ќе бара да инсталирате Windows Live Games( не account ), кликнете на линкот, и направете го тоа.

4. Инсталирајте ги новите драјвери коишто Nvidia и ATI, ги направија специјално за GTA4. Драјверите можете да ги најдете на www.gta4.net

5. Пуштете го RGSC ( Rockstar Games Social Club ), ќе ви се појави прозорче, коешто од вас ќе побара да се логирате, стиснете Skip Login, и почекајте да ви се отвори еден поголем прозор, и стиснете PLAY. Ќе добиете порака, стиснете OK. Почекајте да ви се пушти играта.

6. Ќе ви се појави главното мени за играта, стиснете Start, и почекајте да помине интрото. Откако ќе ви се пушти играта, извршете ја првата мисија, и отидете во вашата куќа, блиску до креветот пробајте да направите SAVE со кликање на F. Ќе ви се појави порака, која вика дека мора да имате направено Offline Account, за да можете да правите Save во играта. Направете Offline Account, треба само да пишете Username, не е ништо тешко и после ова ќе можете да сејвнувате.


Пратете ги чекориве, нема да згрешите.


Го постирам ова по втор пут, со цел да им помогнам на некои коишто имаат проблеми со Gta.
 
M

marko 1996

Гостин
Добро ваљда имате многу недоразбирања во врска со играва, ќе пробам да ви ги кажам чекорите со коишто јас немам никакви проблеми со играта.

1. Инсталирајте ја играта ( при крај на инсталацијата, ќе бара да направи Release на Интернет, дозволете и да го направи тоа).

2. Ископирајте го кракот т.е. фајлот LaunchGTA4 во Default директориумот: C/Program Files/Rockstar Games/Granf Theft Auto 4. Кракот несмеам да го постирам овде, кој го сака нека прати ПП.

3. Стартувајте го RGSC ( Rockstar Games Social Club ), скипнете логин, и после ќе ви се отвори поголем прозор, со копче PLAY, стиснете го копчето, и ќе бара да инсталирате Windows Live Games( не account ), кликнете на линкот, и направете го тоа.

4. Инсталирајте ги новите драјвери коишто Nvidia и ATI, ги направија специјално за GTA4. Драјверите можете да ги најдете на www.gta4.net

5. Пуштете го RGSC ( Rockstar Games Social Club ), ќе ви се појави прозорче, коешто од вас ќе побара да се логирате, стиснете Skip Login, и почекајте да ви се отвори еден поголем прозор, и стиснете PLAY. Ќе добиете порака, стиснете OK. Почекајте да ви се пушти играта.

6. Ќе ви се појави главното мени за играта, стиснете Start, и почекајте да помине интрото. Откако ќе ви се пушти играта, извршете ја првата мисија, и отидете во вашата куќа, блиску до креветот пробајте да направите SAVE со кликање на F. Ќе ви се појави порака, која вика дека мора да имате направено Offline Account, за да можете да правите Save во играта. Направете Offline Account, треба само да пишете Username, не е ништо тешко и после ова ќе можете да сејвнувате.


Пратете ги чекориве, нема да згрешите.


Го постирам ова по втор пут, со цел да им помогнам на некои коишто имаат проблеми со Gta.
Све по ова идев ама пак исто :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
GTA 4 for PC - Slightly Disappointing US Sales

1. World Of Warcraft: Wrath of the Lich King - Blizzard

2. Spore - EA Maxis

3. The Sims 2 Deluxe - EA Maxis

4. Call Of Duty: World At War - Treyarch

5. Fallout 3 - Bethesda

6. The Sims 2 Apartment Life Exp. Pack - EA Maxis

7. Grand Theft Auto IV - Rockstar Games


ГТА 4 на 7 место по продажба за PC.Уште и се чуделе Рокстар зашто,wow.
Можеби зашто немаат сите такви звер Писи-ја,па слушнале/виделе кај пријател како нехумано сецка играта,и си помислиле,why bother?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mi treba pomos.Koga ja pustam GTA IV mi pisuva Fatal error:
DD3D50

Mi treba pomos.Koga ja pustam GTA IV mi se pojavuva Fatal error:DD3D50.Sto da napravam?

Prodavam usb KINGSTON 32GB staro 2 meseca doneseno od USA.Pocetna cena 4500den.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
рокстар нека ја направи покасно играта и ке им ја купат (глупава фирма) ама симс со бара на тоа место не знам, (кој нуб игра симс на форум?)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
рокстар нека ја направи покасно играта и ке им ја купат (глупава фирма) ама симс со бара на тоа место не знам, (кој нуб игра симс на форум?)

американците се попалени по такви игри оти секој може да ги игра бидејќи не содржат насилство, ако кај нас можеш која сакаш игра да ја купиш... таму не иде така


инаку сосема оправдано на 7мо место е ГТА, мислам дека претераа со конфигурацијата...
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
што сакаат да постигнат со толкава конф не разбирам, crysis не претера толку.
 
H

-HRO

Гостин
Dajte kazete od kaj da simnam novive driveri za gta 4 so se specijalno za nvidia?I kazete dali treba da gi brisam starive za da gi instaliram novive?
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
262
Поени од реакции
3
Мојш да ги спуштиш од www.gta4.net, а мислам дека требит да ги избришиш старите драјвери.

А за Vista кој требит да го спуштам? Овај што е само Vista или овај шо пишит Vista 64-bit ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Mi treba pomos.Koga ja pustam GTA IV mi pisuva Fatal error:
DD3D50

Mi treba pomos.Koga ja pustam GTA IV mi se pojavuva Fatal error:DD3D50.Sto da napravam?

Prodavam usb KINGSTON 32GB staro 2 meseca doneseno od USA.Pocetna cena 4500den.
Со DirectX 9 имаш некој проблем, реинсталирај одново.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Уште прашуваат зошто таква продажба па нормално треба секој да потроши по 20.000 денари за да го направи PC-то да може да ја игра играва.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Мојш да ги спуштиш од www.gta4.net, а мислам дека требит да ги избришиш старите драјвери.

А за Vista кој требит да го спуштам? Овај што е само Vista или овај шо пишит Vista 64-bit ?
Ако има 64 битен оперативен систем тогаш Vista 64-bit, ако имаш 32 битен систем тогаш тој што е само Vista. Само провери ги прво зошто јас се заебав ги симнав тие драјвери што се за NVidia и во нив имаше еден тон вируси.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
на официален веб сајт нема теорија да има вирус, доколку употребуваш некој бесплатен или глупав анти вирус можно е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom