Фан Клуб : Фени Индустри

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Абе не гледате ТЕЛМА?
Чи чи чи чи Илето збореше и викаше нешто таму дека не треба да се отпуштат работници него само да се дадат на принуден одмор со 70% од платата
Па и јас би сакал да сум на нивно место,ем редовни сексуални односи со жената,ем 70% од платата....:tv:

А инаку за китот ќе само ќе кажам дека е :zver::zver::zver:
:cuc::cuc::cuc:
Ce ce ce bide be :vozbud::pos2:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
А што се случува со фабриката:: Колега од факултет, ми кажа дека татко му како и 4000 работници се пратени на принуден одмор.... Како се држите:pipi::pipi:
Kako prvo ne se 4000 tuku 200-300 i kako vtoro so kur ve bole za industrija i politika ??? Kakva vrska ima sportot so seto toa???
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
a be mirno nekako deneska a aj eve so edna vest da ve osvezam
Двајца 17-годишници од Кавадарци, поттикнати од момче само една година постаро од нив, го нападнале и го претепале сопственикот на златарскиот дуќан „Перо“ што сакале да го ограбат. Но, во кожената торба што газдата на златарницата ја носел со себе, биле само клучевите од дуќанот. Грабежот се случил во 19 часот, на 4 ноември годинава, во подземна гаража во Кавадарци, кога двете малолетни момчиња, Н.Н. и Р.А., маскирани со заштитни маски и со ракавици, со метален пендрек почнале да го удираат 28-годишниот сопственик на златарскиот дуќан Г.Г.. Тие му нанеле телесни повреди по телото и му ја одзеле кожената чанта што ја носел со себе, во која што мислеле дека има злато, но внатре имало само клучеви. Г.Г. успеал да им избега и веднаш ги пријавил в полиција. Целиот грабеж и напад го испланирал 18-годишниот А.М., кој на почетокот на ноември ги поттикнувал другарите да го извршат разбојништвото. Поттикнувачот ги опремил со ракавици, маски и со пендрек и дури испланирал каде да се скријат двајцата крадци и кога точно да го нападнат златарот. Водачот на кражбата постојано им се јавувал на ортаците од мобилен телефон и ги известувал кога тргнал газдата со автомобилот и кога треба да стигне до гаражата. Од МВР информираат дека против Н.Н. и Р.А, ученици во трета година во средно училиште, веќе се поднесени кривични пријави за разбојништво, а против А.М. и за поттикнување.

Koi se via daa??? :icon_conf:icon_ques
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Шо би рекол Бубо, А бре денешна омладино брее :pop:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
aco dzo смири се ..првиот пост и одма нов шериф во градот..овај селото...Постирај за кошарката и фан клубовите
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
aco dzo смири се ..првиот пост и одма нов шериф во градот..овај селото...Постирај за кошарката и фан клубовите
маркус вака се понаша модератор?????

KADE SI BE VODZA AJ I JA DA SE UMESAM U VOA RASPRAVIITE :tv:
еве даа ако ако море шо има ново најди ли локал?
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Се мисли на кајгана.....не на Кавадарди..не се пали одма..
Ееее маркусе маркусе до кај стигна брату.Кајгана пред се не е географски поим за да биде наречено село.А на пример сега ја тебе да ти речам чушка ќе ме банираш.Па секако само напред...:bravo:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ееее маркусе маркусе до кај стигна брату.Кајгана пред се не е географски поим за да биде наречено село.А на пример сега ја тебе да ти речам чушка ќе ме банираш.Па секако само напред...:bravo:

:ija::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom