Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
А што се случува со фабриката:: Колега од факултет, ми кажа дека татко му како и 4000 работници се пратени на принуден одмор.... Како се држите:pipi::pipi:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
А што се случува со фабриката:: Колега од факултет, ми кажа дека татко му како и 4000 работници се пратени на принуден одмор.... Како се држите:pipi::pipi:
Како може да се ситиш на туѓа несреќа не ми е јасно, каков замочан народ сме значи тоа нешто немогуче.

И за твоја информација Фени има едвај 1000 вработени.


Туку ти гледај Фијат Цановски да даде некој денар, лошо е сега за вас испадна од лигата Поп Спорт, ја превземавте позицијата на најсериозен кандидат за втора лига со Соколи заедно.
Или барем на ФОН да ви ги запише младичите, кога виќе не дава пари, барем да ве образува колку толку.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Немогуќе да има 4000 на принуден одмор, али за воља на вистината никелот е на многу ниско ниво, само во еден ден беше на пониско ниво од денешното. Лоша работа е тоа за МКД, многу лоша (за КК Фени, не му се замарам многу, ама за државава е тешка работа ако Фени прекине со работа)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Како може да се ситиш на туѓа несреќа не ми е јасно, каков замочан народ сме значи тоа нешто немогуче.

И за твоја информација Фени има едвај 1000 вработени.

Туку ти гледај Фијат Цановски да даде некој денар, лошо е сега за вас испадна од лигата Поп Спорт, ја превземавте позицијата на најсериозен кандидат за втора лига со Соколи заедно.
Или барем на ФОН да ви ги запише младичите, кога виќе не дава пари, барем да ве образува колку толку.

Кој се сити бе, така ми кажа колегата, значи татко му летал, добар другар ми е сигурно не се ситам, само прашав...... Може и он погрешно разбрал... Фијат, Пежо, коој го ебе:blabla:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Кој се сити бе, така ми кажа колегата, значи татко му летал, добар другар ми е сигурно не се ситам, само прашав...... Може и он погрешно разбрал... Фијат, Пежо, коој го ебе:blabla:
Работници на принуден одмор од вкупно 1000 има 300 од тие триста и други ко што се пред пензија околу 150 души ќе бидат скрос после нова година пратени дома со решенија и на завод а после тоа фабриката ќе си работе нормално:smir:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе сеа криза е, нормално секаде е криза не само у Фени, кошарката е најмал проблем за обичниот човек, сите гледат фабриката да работе да има леб да јадат, треба да се преброде ваа криза некако па после ќе видиме шо ќе биде
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
BUREKKKKKKKKKK :helou::helou::helou::helou:
Кој знае кое ХИТ Момче си во Кавадарци со реченицава:smir:

Сум промашил ја една нула во погорните постови, фала на инфо.... Се надевам ке се опраите, ама кризата уште не е дојдена во Мкд..... Некако полоши времиња доагаат,ама тоа на друга тема:kesa::kesa:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Кој се сити бе, така ми кажа колегата, значи татко му летал, добар другар ми е сигурно не се ситам, само прашав...... Може и он погрешно разбрал... Фијат, Пежо, коој го ебе:blabla:
Ми изгледаше како иронија постот, моја грешка ако не било така.

Ти кажаа како е ситуацијата у фабриката, нема потреба да повтарам.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
А што се случува со фабриката:: Колега од факултет, ми кажа дека татко му како и 4000 работници се пратени на принуден одмор.... Како се држите:pipi::pipi:
Комуњарине уште ве лажа:kesa:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
па и не е лага ке отпуштат 200 работинци и плус предходните 200 се 400.ова го пишува и во утрешниот број на време.:salut:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе не гледате ТЕЛМА?
Чи чи чи чи Илето збореше и викаше нешто таму дека не треба да се отпуштат работници него само да се дадат на принуден одмор со 70% од платата
Па и јас би сакал да сум на нивно место,ем редовни сексуални односи со жената,ем 70% од платата....:tv:

А инаку за китот ќе само ќе кажам дека е :zver::zver::zver:
:cuc::cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom