ВЕСТ: Спремете се! Русија развива „еколошко“ оружје за масовно уништување!

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Завчера се направи првото тестирање на супер-оружјето на Русија - Вакум бомба! Дури четири пати појака од еквивалентот на САД...

http://www.rferl.org/featuresarticle/2007/09/8aa95345-8689-4ff1-b564-56009c9bee79.html

Најинтересното според мене е тоа што оваа бомба не ја озрачува и не ја загадува човековата околина! :)

Е тоа ти се вика грижа на совест...Истреби го човештвото - без да и наштетиш на природата... :)

Видео:
Руски:
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=iCmA7xFPIdU[/MEDIA]

Англиски:
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=kAP0ujiJLPA[/MEDIA]
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
i jas go procitav ova:) jacina na atomska bomba a nema nikakvo zracenje.. definitivno golem i krupen cekor vo razvojot na konvencionalnoto oruzje
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Јас мислам дека ова што го направи Русија е многу добро, но од една страна. Лошата страна е - за што ќе се користи?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Според насловот на темата си реков измислиле бомба која како ''гориво'' користи фекалии:pos::pos::pos:

Хм... стварно интересна работа, само не ми е јасно што се случува со Русија во последно време. Премногу почна да провоцира, прво беа фатени б2 на радар на Американска територија, после инцидентот со подморниците и присвојувањето на територии, па сеа и ова?
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Според насловот на темата си реков измислиле бомба која како ''гориво'' користи фекалии:pos::pos::pos:

Хм... стварно интересна работа, само не ми е јасно што се случува со Русија во последно време. Премногу почна да провоцира, прво беа фатени б2 на радар на Американска територија, после инцидентот со подморниците и присвојувањето на територии, па сеа и ова?
Покажува заби, друже. Не е веќе истата Русија од пред 10-15-20 години.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.793
Ладна Војна повторно?!

Сепак треба да има баланс на планетава во поглед и на воените сили. Не се интересни овие америве со нивните гаџети.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
sekoj ima podemi i padovi... nekoi traat i po desetici godini :) nasiot pad...malce se oddolgovlekuva cinam :D
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Да бомбата што ја измислеле Русите ќе биде и те како корисна за човештвото!
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Hmmm a ovaa bomba moze se stavi u kofer ?

I od edna bomba moze se potopi Anglija na primer ?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Лошата страна е - за што ќе се користи?
За контрола на светската популација без притоа да се наштети на околината(и на задоволство на хипиците од Грин Пис).
 
Член од
3 август 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Ja man Russia is the chosen one :pos2:. Ubo barem so nemat radijacija zs posle taa pak mozet saglam da ziveet lugje e moooooooooooooooooooooozit :vozbud:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Abe sea koja e tuka logika ... tie ke frlat neradioaktivni a ovie na nivna teritorija radioaktivni i koj ima char tuka ???

USA !

i da bide
unistena pak nekoj ke preizvee nekoj hilibili u suma a kaj rusite nikoj sve mutanti ke bidat so trece oko ... mada ipak ne eloso kao zamena ako se napravi za nuklearnite raketi so ova , da ne e loso sepak
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Abe sea koja e tuka logika ... tie ke frlat neradioaktivni a ovie na nivna teritorija radioaktivni i koj ima char tuka ???

USA !

i da bide
unistena pak nekoj ke preizvee nekoj hilibili u suma a kaj rusite nikoj sve mutanti ke bidat so trece oko ... mada ipak ne eloso kao zamena ako se napravi za nuklearnite raketi so ova , da ne e loso sepak
Rusija gi zadrzha site nuklearni raketi proizvedeni poslednite 20 godini! Znachi oni mozhat da birat po potreba dali ke upotrebat nuklearno ili konvencionalno oruzhje.

I na nas ne bi ni doshlo losho da se snabdime so nekolku boevi glavi za sekoj sluchaj.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom