Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Доста со ширење негативна енергија, Чековски ќе биде во ротација и ќе проба да помогне во одбрана, колку и јас да не го сакам, тоа е ... Тргнувам за Скопје за пола саат, со среќа, и се надевам ќе славиме после :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Ќе има ли организирано навивање од некоја навивачка група?
Ја слушнав дека цпб излеа нема да навиваат по што не се договориле со кфм,али денес ке кажат официјално што како па се надевам ке се предомислат
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Утре ќе падне Британија во Скопје,но мене ме плаши гостувањето кај Босна.Таму мислам дека ќе киксаме.
Убаво кажа некој поназад.Ние имаме комплекс наречен гостински терен,тоа е тоа.
Потполно се слагам со тебе ама како и да е полесно се дише доколку падне Британија во Скопје. И пораз во Босна би ни одговарал во тој случај
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Ајде вечерва одиме на победа :)

П.С Од Струмица доагаме околу 50 - 60 души :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Абе како може да нема карти бе у курац,дај ако има некој да ми продаде ке се дог за цена
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Карти веќе нема! Ни во федерација, ни во билетара. Само што се вратив од билетара, има лист истакнато на кој што пишува дека нема карти! Сабајле биле пуштени во продажба 400 карти али се продале.....
Сала со капацитет од 7000 седишта пуштаат во продаба 400 карти свака им част нека си ја гледаат утакмицата на пример ја неможам пошто немало карти така да ќе гледам пред тв тоа ми преостанува не мислам ја у 10 сат да дремам пред билетара за да ми пушти 400 карти
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ејј попизден сум до даска,дај ај ако има некој вишак карта,нека пише пп.
 
М

Мартин`

Гостин
Срамота како може да нема карти бе ? Кај отидоа толку брзо јас незнам не верувам дека сите се купени, ако е така ајде супер е тоа ама не ми се верува сеа пак ќе испадне раздадени по спонзори барем ја така мислам.. и кој сака да се кладиме дека некој од влада вечер ќе биде на утакмица 99.9% ..

Минатиот пат 90% од луѓево пред натпревар зимаа карти сега нема пф ..
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Сала со капацитет од 7000 седишта пуштаат во продаба 400 карти свака им част нека си ја гледаат утакмицата на пример ја неможам пошто немало карти така да ќе гледам пред тв тоа ми преостанува не мислам ја у 10 сат да дремам пред билетара за да ми пушти 400 карти

uste koga se gradese salata jas kazav ke dojde den ke bide mala za grad od 700.000 ziteli i od drugite gradovi sto ke sakaat da dojdat sala od 6.000 sediste e premala a od nadvor izgleda mnogu golema. Isto taka trebase i 4-ta tribina da se gradi a ne d aima uste edna pomala sala pozadi. Kako i da e sekogas koga ke ima uspeh za da se zadovolat potrebite na eden glaven grad i na makedonija kade kosarkata belezi uspesi i vo idnina ke bide taka, potrebna e sala od najmalku 12.000 iljadi gledaci so 4-ri tribini.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Срамота како може да нема карти бе ? Кај отидоа толку брзо јас незнам не верувам дека сите се купени, ако е така ајде супер е тоа ама не ми се верува сеа пак ќе испадне раздадени по спонзори барем ја така мислам.. и кој сака да се кладиме дека некој од влада вечер ќе биде на утакмица 99.9% ..

Минатиот пат 90% од луѓево пред натпревар зимаа карти сега нема пф ..
па нормално дека се дадени нема логика за толку кратко време да се продадат сите карти божем УСА доаѓа
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе што чекавте до денес кога беа пуштени уште пред три дена поточно во петокот во 10 сабајле. И како тоа биле раздадени по спонзори кога само на фејсбук има пријавено над 2200 такада картите се продадоа уште во саботата. Денес пуштиле 400 зашто уште толку и останале другото се беше продадено.
 
М

Мартин`

Гостин
uste koga se gradese salata jas kazav ke dojde den ke bide mala za grad od 700.000 ziteli i od drugite gradovi sto ke sakaat da dojdat sala od 6.000 sediste e premala a od nadvor izgleda mnogu golema. Isto taka trebase i 4-ta tribina da se gradi a ne d aima uste edna pomala sala pozadi. Kako i da e sekogas koga ke ima uspeh za da se zadovolat potrebite na eden glaven grad i na makedonija kade kosarkata belezi uspesi i vo idnina ke bide taka, potrebna e sala od najmalku 12.000 iljadi gledaci so 4-ri tribini.
Е требало.. еве пример за салите на тимовите кои играат квалификации

Yad Eliyahu Arena - 11.700 - Израел
Energia Areena - 3.500 - Финска
Arena Riga - 12.500 - Латвија
Tbilisi Sports Palace - 9.700 - Грузија
Boris Trajkovski - 6000/7000

Македонија - Унгарија (5.500)
Македонија - Босна (7.000)
Македонија - Украина (7.000)

Абе што чекавте до денес кога беа пуштени уште пред три дена поточно во петокот во 10 сабајле. И како тоа биле раздадени по спонзори кога само на фејсбук има пријавено над 2200 такада картите се продадоа уште во саботата. Денес пуштиле 400 зашто уште толку и останале другото се беше продадено.
Ако не па ние што не сме од Скопје да идеме по 5 пати таму додека да купиме карти, и нека пуштат барем КФМ 1000-1500 карти надвор од Скопје, репрезентација игра не ..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Тоа е момци.Картите се разделени по роднини и пријатели и фирми...Место вистинските фанови ќе има лејдис кои сакаат да бидат видени и бебиња... Поздрав да тепаме вечер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom