Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Затоа и на утакмциава со Украина да бидеме реални немаше некое навивање. Пола од народот беше дојден пицнат ко да иде у диско. А и за салата нова ја градиме и со три трибини голем промашај.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
^ Абе слушај секогаш ќе има народ што нема да влезе колку и да собира. Факт е дека фалат уште 2000 седишта ама и факт е дека тој што сакаше можеше да си купи карти. Еве ќе ви кажам пример бев на сите утакмици и секогаш првиот ден купував карти. Тогаш билетарата беше ПРАЗНА а карти имаше еден куп. Ако сакате во последен момент да барате никој не ви е крив инаку и сега пред врата ќе има што ќе ги продаваат по 600 денари.
А и многу мислат дека Енглезиве се Америка во баскет па се залетале на утакмица. Енглезиве се 80 на ФИБА што е пласман 35 места позади нас и имаат еден НБА играч што инаку игра втора постава таму другите се горе доле аматери тешки ама нашиот менталитет ни пресуди кога можевме да губиме и 15 од Унгарија која е Б дивизија екипа не беше чудно ни од овие.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
^
У право си и за тоа дека не треба да се чека до последен ден. Ја искрено бев само на Украина претходно не бев у Ск и ми кажаа а и овде видов дека некој напиша дека карти имало само ден пред натпреварот и на ден на натпреварот. Ама факт е и дека никој никаде не објавува кога ќе се пуштени картите у продажба. Факт е дека пред вакви натпревари пола карти се поделени по пријатели, еџ вечер гарант ќе идат сите заслужни партиски војници. Факт е дека салата е мала. Факт е дека и организацијата без нумерирани карти е без везе идеш внатре и еден човек ставил јакни торби и што ли не и еден човек чува 5 6 седишта, а такви случаи имаше многу.....Факт е дека Британциве се слаби и дека ќе тепаме. :) ...јбг ќе си глеаме на ТВ. :tv:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Кој сака карта само на црно.И тоа треба да сте среќни ако најдеме испод 400.Кој му се арчи пари нека купи,кој ќе иде вечер убав помин и се надевам најдобра атмосфера и победа вечер.
 
П

Паспарту

Гостин
Штета овие од КФМ што не измислиле понуда со која што на секој човек во државава на врата ќе му ја однесат картата, па тој самиот ќе одлучи дали ќе сака да ја купи или не... Карти во продажба има во петокот, но нормално никој не купува тогаш или подобро кажано тогаш купуваат 5-10%, а другите чекаат да дојде 20ч и 45мин пред натпревар да ги купат, епа другарчиња не оди тоа така. :)

Вечер очекувам победа, се друго би било САМ СЕБЕ УБИЈАЛ...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
6.836
Од кај најдовте карти бе,дај и ја да најдам
Од духот од Аладиновата ламба :) Шала на страна и јас останав без карта така да ќе си викаме во станот пред ТВ.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
2 карти по 400 денари продава моја пријателка.Ајде побрзајте :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
30.264
Ke ne davaat li nekade ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom