Кошаркарска репрезентација на Македонија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Realno teski tapi se brakava... Daj neka se vrati Riste Stefanov, ke bide mnogu bolje napadot... I steta sto se otkazal Tasovski.. Profesor e za ovie dvajcava.
Браќата се измислени за Тасовски, посебно за играта во одбрана може вода да им носи. И дај не го спомнувајте Тасовски, тој е најголемиот виновник за тоа што не се пласиравме на ЕУРОБАСКЕТ 2007 кога се изнапромаши слободни фрлања во последните минути во Босна. Згора на сето тоа Тасовски никогаш не направи асална интернационална кариера, а Војдан веќе е носител на играта на Напредак од Крушевац, а Дамјан потпиша за најсилниот бугарски тим Лукоил Академик. + браќата имаат само 22 години. Инаку, кога сме кај Стојановски, веќе неколку пати имам гледано клипови на Youtube од друг Стојановски, некој Ристе. Изгледа игра на позиција плеј (на колеџ во Америка/средна школа) и стварно дечкото растура.


 
В

Вори

Гостин
Утре ќе падне Британија во Скопје,но мене ме плаши гостувањето кај Босна.Таму мислам дека ќе киксаме.
Убаво кажа некој поназад.Ние имаме комплекс наречен гостински терен,тоа е тоа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.572
Утре ќе падне Британија во Скопје,но мене ме плаши гостувањето кај Босна.Таму мислам дека ќе киксаме.
Убаво кажа некој поназад.Ние имаме комплекс наречен гостински терен,тоа е тоа.
Голема е шансата и со скор од 5-3 да влеземе понатаму, треба да се случи чудои во другите групи за второпласираните селекции имаат подобра кош разлика со нас. Затоа и со победа утре сме скоро сигурни улесници во завршницата на ЕП,м е лошото е што како второпласирани во квалификациите ќе имаме полоша стартна позиција во ждребката за групите односно ќе бидеме во четрвртиот барабан...
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Си земав 2 гратиса од кај Перо. Се гледаме утре.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Голема е шансата и со скор од 5-3 да влеземе понатаму, треба да се случи чудои во другите групи за второпласираните селекции имаат подобра кош разлика со нас. Затоа и со победа утре сме скоро сигурни улесници во завршницата на ЕП,м е лошото е што како второпласирани во квалификациите ќе имаме полоша стартна позиција во ждребката за групите односно ќе бидеме во четрвртиот барабан...
Лошото е ако не се пласираме на ЕП, а да стигнеме ние до ЕП, па ако сака во иста група со нас да бидат и Шпанија, Србија и Словенија(што е невозможно :))
Битен е пласманот на ЕП, а не со кој ќе бидиме во група.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.773
Поени од реакции
8.878
Браќата се измислени за Тасовски, посебно за играта во одбрана може вода да им носи. И дај не го спомнувајте Тасовски, тој е најголемиот виновник за тоа што не се пласиравме на ЕУРОБАСКЕТ 2007 кога се изнапромаши слободни фрлања во последните минути во Босна. Згора на сето тоа Тасовски никогаш не направи асална интернационална кариера, а Војдан веќе е носител на играта на Напредак од Крушевац, а Дамјан потпиша за најсилниот бугарски тим Лукоил Академик. + браќата имаат само 22 години. Инаку, кога сме кај Стојановски, веќе неколку пати имам гледано клипови на Youtube од друг Стојановски, некој Ристе. Изгледа игра на позиција плеј (на колеџ во Америка/средна школа) и стварно дечкото растура.


Nikad ne bi se soglasil deka Tasovski moze voda da im nosi na brakava... Ke se soglasam deka u odbrana se nesto bolje... Alii deckoto ima pruzano partii u reprezentacija, tolku puti pomagal na glavnive igraci u poenterska smisla... Neso so ne go gledam kaj ovie dvajca..Nigde gi nema.. Ne me interesira so imaat 22 god... I sea zaradi toa treba da im progleduvam niz prsti? Mene me interesira samo dobroto na reprezentacijava i sakam Bo da ima podrska od drugive u reprezentacijava, a zalosno e kolku ne ja dobiva,a posebno od dvajcava..Ne deka sea ja sum neso fan na Tasovski,ali mene mi izgeda kako mnogu bolja opcija, zatoa i go spomnav...a ovie mi se poise da igraat kako rezervi i da vlagaat povremeno.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960
Тасовски се повлекол од репрезентацијата.... Зашто уопште и го спомнувате ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Ќе оди некој од форумов утре на мечов? Кога веќе нема навивачки групи да се здружиме ние :)
 
М

Мартин`

Гостин
Едно прашање како можеше да се резервира билети преку КФМ знам имаше нешто ама не ми текнува во моментов, и ако знае некој дали има уште билети оти кружат муабети дека биле сите продадени уште денеска па не ми се верува затоа ..
 
М

Мартин`

Гостин
Ќе биде зафркнато ако отидам и да нема карти, иако како што гледам минатиот пат никого не вратија поради тоа што немало карти имаше многу повеќе пуштено отколку што собира салата и не се нумерирани.. некои дури седеа на скалите па дури имаше и случаеви каде што стоеја зошто немаше место.

Ако случајно некој има познаник во КФМ нека праша за карти дали ќе има до утре да не одам за џабе ..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Некој што е од Скопје да каже дали има карти во продажба сеуште.Ај ве молам хитно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom