Кошаркарска репрезентација на Македонија

28 октомври 2005
8.293
1.646
И пак како во секој друг спорт прво полувреме водиме на крај губиме :helou: Но сепак се уиграваа играчите, некои второ одмараа, некој не можат да играат за репрезентација као што играат во клубовите но тие се играчи и има уште еден турнир на кој можат уште подобро да се спремат.

Goran Bt

локал патриот
28 јуни 2009
9.072
7.677
78-77 победа за Германија. Како и во секој колективен спорт во кој се натпреварува Македонија, така и во кошарката, повторно падна концентрацијата на крајот, германците тоа го искористија, и незаслужено победија. Се гледа дека има доста подобрување од оној турнир во Словенија, така да овој резултат не треба да не демотивира, напротив да одиграш вака добро против една Германија, и тоа на нивни тренер, е доста добар резултат.
СЕГА УТРЕ ЌЕ ИЗГУБИМЕ КАКО грчка СО КОЈ И ДА ИГАМЕ ЌЕ СЕ БОРИМЕ ЕДНО ПОЛУВРЕМЕ И ПОСЛЕ ГОЛЕМ ПОРАЗ КАКО И СЕКОГАШ
РЕШЕНИЕТО ЗА НАШТЕ РЕПЕРЗЕНТАЦИИ И КЛУБОВИ КОЈ БИЛО СПОРТ Е САМО ДОБАР ПСИХОЛОГ ЕДИНСТВЕНО ТОА НИЕ СПАСОТ САМО ВРВНИТЕ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ ВО ДОБРИ КЛУБОВИ РАБОТАТ СО ПСИХОЛОЗИ И ИМААТ РЕЗУЛТАТИ ТАКА ЗА ПР ТЕНИСКАТА НАША РЕПЕЗЕНТАЦИЈА СО ТОЈ ПСИХОЛОГОТ ОД ГЕРМАНИЈА СО СЛАБИ НАШИ ПО РЕЈТИНГ ИГРАЧИ ИГРАА ДОБРО И ПОБЕДУВАА МНОГУ ПОДОБРО РАНГИРАНИ ИГРАЧИ И РЕПЕРЗЕНТАЦИИ АКО НЕ ПАК ИСТО ЌЕ НИ СЕ СЛУЧУВА СЕ ВО ПОСЛЕДНИ МИНУТИ ЌЕ ПАЃА КОНЦЕНТРАЦИЈА :toe:

21 септември 2008
14.510
14.161
Исклучи Капс лук, не сме ќори. :smir:

M

Mario Gómez

Па важно е да се подобрат , инфо дали игра Ристе Стефанов?

Инаку имаме уште три натпревари да влеземе во најјака форма, ќе видеме утре со Полска или Хрватска.

8 февруари 2009
911
173
И на бајач да ги носат да не треба ? Пријателска е олабави уште се тестираат играчи, комбинации и тактики.

the Consigliere

не читам дугачки постови
17 јуни 2007
5.595
263
Беѕ плукање по своето , ќе ве молам воздржете се до моментот кога (ако) испаднеме од група.

Goran Bt

9.072
7.677
па ако трба и на бајач за МАКЕДОНИЈА И РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА се треба да направиме и до кога ќе бидеме задоволни со порази секој пораз боли па макар и бил на пријателска утакмица ,а за плукаќе никој не плука секој ја сака својата репрезентација и држава само никој не сака да губи тоа е работата а за тимче оправдана е реакцијата па ја гледал утакмицата и цело време да водиш и на последни 2минути да загубиш нормално е некој да е виновен и да има некаде грешка :tapp:

Тимче

HULK!
4 јули 2008
4.537
238
Смирејте се бе што се замарате толку:haha:....Мислам дека денеска селекторот научи нешто и ја најде тактиката и правата постава за во Полска:vozbud:

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
5 јуни 2007
8.984
5.600
Смирете се бе малце... алоооооо... изгубивме од силна репрезентација на нивен терен со само еден разлика, во 90% од мечот бевме подобри од нив т.е. водевме цел меч, бевме изедначени на гости против Словенија која патем на гости два пати ја збриша како брз воз Хрватска која е дел од нашата група. Што толку сте се вознемириле, имаше многу напредок во играта на нашите, само што промашија многу слободни фрлања. Ама нека губат на пријателски, битни се мечевите од 7-ми септември натака :)

27 ноември 2008
5.539
4.066
Ај некој што гледал нека пише како изигра Вашингтон.
Колку време помина на теренот, поени, асистенции, уиграност со останатите кошаркари??

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
14 мај 2008
4.979
12.531
Искрено последниов период немам гледано некоја утакмица на нашава репрезентација, чисто од шо немам време, не дека не сакам ,али пред2-3 недели како сум се разочарала од нив то е нешто страшно.1 и пол сатот по полноќ, Гечевски, Антиќ и уште двајца играчи,не ги познав кој беа, поминвет по центар на Охрид дамла пијани. Ден пред утакмицата со Словачка. Пијани ама да не может да стоет. После 15,20 минути, гледам полиција ги бркат со сирени.:nesvest: Срамота е мислам јас,спортисти како прво, репрезентативци, на ден пред утакмица камен да се напрает. И после ке речет направивме се за да успееме. К*рац напраја.

К

кременко

Искрено последниов период немам гледано некоја утакмица на нашава репрезентација, чисто од шо немам време, не дека не сакам ,али пред2-3 недели како сум се разочарала од нив то е нешто страшно.1 и пол сатот по , Гечевски, Антиќ и уште двајца играчи,не ги познав кој беа, поминвет по центар на Охрид дамла пијани. Ден пред утакмицата со Словачка. Пијани ама да не может да стоет. После 15,20 минути, гледам полиција ги бркат со сирени.:nesvest: Срамота е мислам јас,спортисти како прво, репрезентативци, на ден пред утакмица камен да се напрает. И после ке речет направивме се за да успееме. К*рац напраја.
само во тоа можеме да бидиме европски а зошто да не и светски прваци ,значи махери сме :pos2: