Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
На 12 разлика, на минута до крај, нивни напад, притоа мене ми треба Македонија да тепа над 12 разлика, ја уплатив со прилично висока сума, воџата на Фемили што седев со него ми го зема тикетот му го покажува тикетот и му вика на Врбица „Ајде Врба ни треба над 12 за кладилница„ Врбица се сврте, се насмеа и му вика „Ајде чим е за кладилница„ и даде 5 поени за 10 секудни, секако и тројката од кош на кош :)
Со Била Бонг баш за ова праев муабет при крај на утакмицата. hehe:

Иначе маестрална игра на Ристе Стефанов, а момент на утакмицата беше кошот од пола терен на Врба на секунда до крај. jejeje

Сега на ред е Естонија. :zlo:
 
П

Паспарту

Гостин
ај да пишам и ја нешто со мало каснење :)
искрено тапа одигравме, освен во 4 четвртина, а со ваква игра нема теоретска шанса да се пласираме на европско, а ако се пласираме ни се е*а мајката кажано на нашки :) американецот тапа невидена, рајан стак за овој е кевин гарнет, гечевски како во кафана да бил пред натпреварот, илиевски пак го оправдува она што го кажав и после натпреварот со естонија, за да постигне 10 поени потребни му се 50-60 шута, значи и он - тапа! единствени двајца кој вредеа беа ристе и врба, да не беа они сигурно губевме и од овие ирваси. како што кажав и да се пласираме на европско таму од србија,русија и циганија ќе губиме најмалце по 30 разлика, зашто реално гледано моментално немаме капацитет да им парираме на многу послаби репрезентации, а не па на нив
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Koшарката мислам дека е од 19:30, ама не сум сигурен
 
П

Паспарту

Гостин
леле се се испомеша :) ракомет (ако се пласираме) од 21ч ќе играме, фудбал од 20ч, кошарка од 19:30-20ч ... :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Jaс се знае каде ке одам, во први борбени во Јане Сандански :)
 
П

Паспарту

Гостин
Jaс се знае каде ке одам, во први борбени во Јане Сандански :)
земи и лексилиум зашто најверојатно пак ќе почнат лошо т.е. катастрофално да играат, посебно илиевски кој пак ќе ги усере пола шутеви. подобро богоев да игра место него али... :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Момци, ве поздрави Илиевски, земал 50.000 Евра за да ги игра квалификацииве од Агенција за Млади и Спорт. Така се сака државата хехехехехе. И како што можете да видите, го боли стапот дали ке се пласираме или не, ништо не покажа, подобро да играше Богоев, бар со сигурност знам дека ке го оставеше срцето на терен, а не како педерчево продадено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom