Кошаркарска репрезентација на Македонија

F

fantomX

Гостин
Еве ги, химните ги свират сега. Ајде, ако не се победи сега готово е се
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ништо катастрофа одбрана 0 напад 1 кон 2 хаха!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Македонија-Шведска 77-58 на крај..
Ипак Македонија победи и тоа убедливо со 19 поени разлика!
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Too vrbaa masinoooooo dobra igra vo 3ta-4etvrata cetvrtina moram da gi pofalam navivacite :) mislam deka bea F.A
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Честитки за победата!
Се исплашив во првото полувреме, нашите како да беа во грч. Ми се чинеше дека ќе се повтори Естонија...
Но, второто полувреме ги донесе работите на свое место и заслужено и убедливо трумфиравме.

п.с. Абе оној американскиот продолжен кабел арно изигра одбрана (колку - толку) ама во напад - КАТАСТРОФА!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Прво честитки за македонија

Е сега иако губевме 4 поени по 1 полувреме во второ се виде кој е доминантен
Диме Тасовски,Димитровски не се за у репрезентација дрва невидени
Гечевски како изгубен германец како да пиел пред утакмица баш така една тројка и друго катастрофа
Се повеке ме изненадува Ристе Стефанов пред месец дена го пцуев кај ке игра овој бе ово оно ама сега го повлекувам зборот во целосна смисла:)
Илиевски,Стефанов ,Врба се разбира со кошот од пола терен и онаа тројка беа предводници на нашата репрезентација
За Атмосферата катастрофа разочаран од Фемили...да се немало воџа до крај на втора четвртина да се немало тапан и стап за да се удира на него тоа е срамота....боље беше 100 пати во Градски парк ама тоа е...
СРАМ НАЈГОЛЕМ БЕШЕ СЕЦКАЊЕТО НА ХИМНАТА ШВЕДСКА!:kesa:

ЧЕСТИТО ПОБЕДА!!!!.СПРЕМАЈТЕ СЕ ЗА ЕСТОНИЈАmacedonia
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
mislam deka bea F.A
Не беа FA, почнаа да навиваат FA и видоа дека нема абер од навивање, дека сите се дојдени како во театар и се повлекоа. И тоа беа една мала група, не оние Фемили што навиваат за Мзт, затоашто јас прво полувреме навивав како луд а околу мене сите ме гледаа на косо зашто толку викам. Второ полувреме си седнав каде што припаѓав, кај постарите од групата кои си гледаа утакмица и не навиваа.

@ Била: Нели тврдеше дека Фемили се најдобри? Јас зашто ти викам оди, гледај, па после носи заклучоци. Не да кажуваш од памет. И Фемили не навиваше, навиваа навивачи на Фемили а не сите, така да за да се увериш кои се Фемили ке дојдеш на 6ти октомври и ке видиш

За Утакмицата, Илиевски многу слабо, на моменти ке заиграше како што треба, после се губеше, Викинсон, аууууу какво дрво е тој, „Гечевски е мртов„ така се правдаше Арсиќ кога го запцувме зашто го форсира Американецот наместо Гечевски, Гечевски уствари уште не почнал да тренира два пати дневно, оди само на поладневните тренинзи и кога ке се додаде дека ни 10 дена не е со репрезентацијата, не е ни чудно што игра толку слабо. Самарџиски 15 зицера промаши, Тасов е катастрофа, исто како и во првата утакмица. Врбица ја изигра само псоледната четвртина, играч на натпреварот, без сомение, Ристе Стефанов.

На 12 разлика, на минута до крај, нивни напад, притоа мене ми треба Македонија да тепа над 12 разлика, ја уплатив со прилично висока сума, воџата на Фемили што седев со него ми го зема тикетот му го покажува тикетот и му вика на Врбица „Ајде Врба ни треба над 12 за кладилница„ Врбица се сврте, се насмеа и му вика „Ајде чим е за кладилница„ и даде 5 поени за 10 секудни, секако и тројката од кош на кош :)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
И според мене играч на натпреварот беше Ристе Илиевски изигра катастрофално не знам до што е но ние немавме еден изработен напад дали играчите не го слушат тренерот или трнерот е дрво не знам но мислам за месец дена подготовки репрезентацијата треба да изгледа подобро
Мислам дека треба и на Антич да му се прости бидејки се гледа дека ни фали многу а како што знаеме не игра ни Чековски ова не е прва тепачка на тренинг видовме и Аврамовски што направи врска нема
Нај катастрофален според мене беше Тасовски по него се Илиевски и Американецот да се надеваме дека со Естониа ке се воиграт и ке ги притиснат уште во првите минути а не на крајта да се спасуваме

А навивачите според мене беа добри не знам на кое друго место ке беа подобри а се гледаше и дека врие во салата да се надеваме дека догодина во новата пред 8000 ке биде подобро и во човечки услови
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Не беа FA, почнаа да навиваат FA и видоа дека нема абер од навивање, дека сите се дојдени како во театар и се повлекоа. И тоа беа една мала група, не оние Фемили што навиваат за Мзт, затоашто јас прво полувреме навивав како луд а околу мене сите ме гледаа на косо зашто толку викам. Второ полувреме си седнав каде што припаѓав, кај постарите од групата кои си гледаа утакмица и не навиваа.

@ Била: Нели тврдеше дека Фемили се најдобри? Јас зашто ти викам оди, гледај, па после носи заклучоци. Не да кажуваш од памет. И Фемили не навиваше, навиваа навивачи на Фемили а не сите, така да за да се увериш кои се Фемили ке дојдеш на 6ти октомври и ке видиш

За Утакмицата, Илиевски многу слабо, на моменти ке заиграше како што треба, после се губеше, Викинсон, аууууу какво дрво е тој, „Гечевски е мртов„ така се правдаше Арсиќ кога го запцувме зашто го форсира Американецот наместо Гечевски, Гечевски уствари уште не почнал да тренира два пати дневно, оди само на поладневните тренинзи и кога ке се додаде дека ни 10 дена не е со репрезентацијата, не е ни чудно што игра толку слабо. Самарџиски 15 зицера промаши, Тасов е катастрофа, исто како и во првата утакмица. Врбица ја изигра само псоледната четвртина, играч на натпреварот, без сомение, Ристе Стефанов.

На 12 разлика, на минута до крај, нивни напад, притоа мене ми треба Македонија да тепа над 12 разлика, ја уплатив со прилично висока сума, воџата на Фемили што седев со него ми го зема тикетот му го покажува тикетот и му вика на Врбица „Ајде Врба ни треба над 12 за кладилница„ Врбица се сврте, се насмеа и му вика „Ајде чим е за кладилница„ и даде 5 поени за 10 секудни, секако и тројката од кош на кош :)
Toa deka se povlekovte se oseti deka do prvoto poluvreme navivavte probavte da ja stanete cela sala no vidovte deka ne biva no toa za kladilnicata haha smeh :) treba da go castas :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Не беа FA, почнаа да навиваат FA и видоа дека нема абер од навивање, дека сите се дојдени како во театар и се повлекоа. И тоа беа една мала група, не оние Фемили што навиваат за Мзт, затоашто јас прво полувреме навивав како луд а околу мене сите ме гледаа на косо зашто толку викам. Второ полувреме си седнав каде што припаѓав, кај постарите од групата кои си гледаа утакмица и не навиваа.

@ Била: Нели тврдеше дека Фемили се најдобри? Јас зашто ти викам оди, гледај, па после носи заклучоци. Не да кажуваш од памет. И Фемили не навиваше, навиваа навивачи на Фемили а не сите, така да за да се увериш кои се Фемили ке дојдеш на 6ти октомври и ке видиш

За Утакмицата, Илиевски многу слабо, на моменти ке заиграше како што треба, после се губеше, Викинсон, аууууу какво дрво е тој, „Гечевски е мртов„ така се правдаше Арсиќ кога го запцувме зашто го форсира Американецот наместо Гечевски, Гечевски уствари уште не почнал да тренира два пати дневно, оди само на поладневните тренинзи и кога ке се додаде дека ни 10 дена не е со репрезентацијата, не е ни чудно што игра толку слабо. Самарџиски 15 зицера промаши, Тасов е катастрофа, исто како и во првата утакмица. Врбица ја изигра само псоледната четвртина, играч на натпреварот, без сомение, Ристе Стефанов.

На 12 разлика, на минута до крај, нивни напад, притоа мене ми треба Македонија да тепа над 12 разлика, ја уплатив со прилично висока сума, воџата на Фемили што седев со него ми го зема тикетот му го покажува тикетот и му вика на Врбица „Ајде Врба ни треба над 12 за кладилница„ Врбица се сврте, се насмеа и му вика „Ајде чим е за кладилница„ и даде 5 поени за 10 секудни, секако и тројката од кош на кош :)
:pos::pos::pos:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас само ќе кажам супер потег на КФМ што даваше гратис шалови, затоа што кога се свиреше химната ми се направи голем ќеф со сликата што ја видов како сите ги кренаа шаловите. Иако салата е мала се чуствував супер и можеби во многу мала мерка ја доловив атмосферата на навивачите на Ливерпул кога ќе си ја пејат химната со кренати шалови.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Две работи вредат да се спомнат за навивањето.

1. Како што кажа Зоте, химната со шалчињата, ауууууу колку беше добро, еве сега додека пишувам пак се наежив

и 2. најгласното, кога запеа цело Family ПЕТРОВСКИ ЈАНЕ (кој беше во сала знае за што зборам) е тоа беа Family а не на целата утакмица. Јане Петровски седи на клупа онака во погледот му се гледа дека незнае што да направи, стана и даде аплауз. После тоа ми се јави и ми вика дека кога сме скандирале за него иако не бил ни соблечен му дошло да излезе од себе.

Е тоа е придобивката кога играш за Мзт со срце, било каде, било кога, ке ја имаш подршката од навивачите :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Две работи вредат да се спомнат за навивањето.

1. Како што кажа Зоте, химната со шалчињата, ауууууу колку беше добро, еве сега додека пишувам пак се наежив

и 2. најгласното, кога запеа цело Family ПЕТРОВСКИ ЈАНЕ (кој беше во сала знае за што зборам) е тоа беа Family а не на целата утакмица. Јане Петровски седи на клупа онака во погледот му се гледа дека незнае што да направи, стана и даде аплауз. После тоа ми се јави и ми вика дека кога сме скандирале за него иако не бил ни соблечен му дошло да излезе од себе.

Е тоа е придобивката кога играш за Мзт со срце, било каде, било кога, ке ја имаш подршката од навивачите :)
Не,не најдобро беше скандиранњето за Јане :)...тогаш незнам ми се исполни душата си викам пекол ке биде,а искрено Јане ке играше место Димитровски дрвцето па што сака нека биде ја реков ке пропадне Фени за џабе дае пари за тој :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom