Сонови, толкување на сонови

Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
znaci vaka...
vo posledno vreme go sonuvam krajot na svetot...
paganje na kometa, prejaki zraci od sonceto, cunami itn
 

zmijata

И ондак то...
Член од
2 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
3
LELE tatkomi deneska i kazhuvashe na majkami nekoj son sto go sonuval
i slusnav samo nekoi momenti od sonot se naeziv i cela vecher nemozham da spijam i sednav da go vnesam na temava.

Tatkomi si setal nis grobista i imalo grob podotvoren,i od grobov se slusalo glas ajde Tome dedoti te cheka saka da te vidi. (a tatkomi se vika tome) :nesvest::toe::toe::toe:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
LELE tatkomi deneska i kazhuvashe na majkami nekoj son sto go sonuval
i slusnav samo nekoi momenti od sonot se naeziv i cela vecher nemozham da spijam i sednav da go vnesam na temava.

Tatkomi si setal nis grobista i imalo grob podotvoren,i od grobov se slusalo glas ajde Tome dedoti te cheka saka da te vidi. (a tatkomi se vika tome) :nesvest::toe::toe::toe:
Лелееее и мене морници ме полазија :ija::ija:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Тууу што ми требаше да отворам овде :uvo:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
LELE tatkomi deneska i kazhuvashe na majkami nekoj son sto go sonuval
i slusnav samo nekoi momenti od sonot se naeziv i cela vecher nemozham da spijam i sednav da go vnesam na temava.

Tatkomi si setal nis grobista i imalo grob podotvoren,i od grobov se slusalo glas ajde Tome dedoti te cheka saka da te vidi. (a tatkomi se vika tome) :nesvest::toe::toe::toe:
Стварно е езиво...ама не се замарај со тоа,нема врска.
И тетка ми сонувала некој сличен сон,па за срека не се случи ништо лошо.Не мисли на тоа.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Инаку и јас сонував гроб,пред 3 дена, ама на другарка ми баба и починала демек и сме седеле така на гробот, немам поима што значи тоа:raz: а и не се замарам.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Шо значи да убеш змија на сон?
Пред некој ден тоа го сонував...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Шо значи да убеш змија на сон?
Пред некој ден тоа го сонував...
да убијеш змија на сон значи победа над некое зло, непријател/ка, голем успех убаво во секој случај!

Инаку и јас сонував гроб,пред 3 дена, ама на другарка ми баба и починала демек и сме седеле така на гробот, немам поима што значи тоа:raz: а и не се замарам.



смрт на некоја личност е продолжување на наејзиниот живот, гроб велат добивка!


znaci vaka...
vo posledno vreme go sonuvam krajot na svetot...
paganje na kometa, prejaki zraci od sonceto, cunami itn
може да е последица од тоа што секојдневно се збори, за тоа, но ништо чудо и да е некое предвидување!
но јас милсам е некоја психичка реакција, може да си мислел/ла на тоа, може си читал/ла по весници па сега да се сонува!


Денес сонував нешо многу морничаво. Ако jа глеате сериjата Ghost Whisperer ќе ви биде jасно. Значи во некоjа душевна болница се наоѓав со многу мои врсници и имаше некоj што не уби. Ние бевме мртви и си ги глеавме онака телата на земjа со крв беа целите. И оваа другаркава со мене што е, ми вика „Еj ене jа белата светлина за да преминеме“. И некако убо изглеаше у сон тоа, ама jезиво беше, иначе не влегов во светлината :) Хаха, страшно.
најверојатно последица од тоа што си ја гледал серијата, но да сонуваш своја смрт е знак на некој голем почеток, е сега штом не си влегол во светлината претпоставувам си останал во темнина може да значи некоја тага моментална или некој тага порано те мачела! секако ништо страшно барем по мое мислење!
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Што значи да сонуваш како играш карти ама играта никогаш не заврши и бешемногу мачно :(:toe:
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Јас сонував како ми паднала пломба од забот и тогаш умре Michael Jackson lol
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Што значи да сонуваш како играш карти ама играта никогаш не заврши и бешемногу мачно :(:toe:


картање значи некоја кавга или лутина, а некаде се толкува како незадоволство од некоја работа, е сега тоа играта што не завршува може да значи обратно дека ќе заврши побргу од што мислиш а може и да значи дека се работи за некој голем проблем или долга кавга нешто така, секое чудо за три дена како велат! :smir:


Јас сонував како ми паднала пломба од забот и тогаш умре Michael Jackson lol


паѓање на пломба секаде се толкува како недостаток на енергија, некоја настинка и сл,
но може и да биде глас за нечија болест или смрт зависно за кој заб се работи ако се предните заби и очниците се работи за блиски а умници катници се далечни пријатели итн!
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Mn mi se ostvaruvaat sonovite i veek se pasham iskreno mozebi so psihata energetski od so premnogu veruvam praam stvarite da bidat vistina kako so e kaj sekogo a moze i ima neso u moite sonovi sea pocnav da sonuvam kako mi umira atko mi i kako doaga kraj na svetot HELP isplasena sum poso i dr losi stvari mi se deshavale paranormalni:nesum:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Mn mi se ostvaruvaat sonovite i veek se pasham iskreno mozebi so psihata energetski od so premnogu veruvam praam stvarite da bidat vistina kako so e kaj sekogo a moze i ima neso u moite sonovi sea pocnav da sonuvam kako mi umira atko mi i kako doaga kraj na svetot HELP isplasena sum poso i dr losi stvari mi se deshavale paranormalni:nesum:

викаат да сонуваш некој дека умира значи ќе му се продолжи животот! атоа со крајот на светот може да е затоа што се збори премногу за тоа но нее лошо да збориш со некој психолог или некоја професионална толкувачка на сонови, а исто не би било лошо да го опишеш сонот за крајот на светот малку подетално
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Znaci vaka majka mi e psiholog veruvaj nekogash psiholozite ne se tolku mokni ko so mislime a krajot na svetot go sonuvam kako nekoe cudno pretskazuvanje kako se otvara neboto i anglei so trubi kako da svirat kako najava za krajot na svetot i se custvuvam tolku nemokno i isplaseno vo sonovite poso iam glupavi iskustva vo zivotov so paranormali i red drugi sranja .

Psiholozite gi tolkuvaat sonovite kako preopteretuvanje na maliot mozok i demek ako spiesh an grb na maliot mozok se opteretuva i togash se custvuvash nemoken vo sonovite
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
3 дена по ред сонував некои женски...
Се лапам...Се сексам...
Сонував и како се возам во автобус и пак околу мене жени, ме гушкаат ми се смеат...Сите што ги сонував ги знам.
Што може да значи ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom