Сонови, толкување на сонови

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Што значи да возиш кола и да направиш материјална штета на колата?


епа кола велат е караница!
материјална штета
на кола мене ме асоцира ко нешто што ке ја спречи караницата...
но мора да се преиспиташ дали некогаш во минатото си имал некоја сообракајка или нешто слично па да се работи за кошмар за обична психичка рефлексија!


А што значи да збориш додека спиеш и пцуеш на глас некој ? :)

може да се работи за насобран гнев! нешто што те мачело е не искажано! не доречено така нешто!
знам тоа по себе кога сум многу гневна зборам во сон и пцујам се расправам се тепам и сл.
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Јас сонував пред некоја година нешто како во старото мало каде што живеев, на едно место како наоѓам еден сандак на мртовец.. не беше закопан во земја, туку беше ставен на земја поточно цемент. Сандакот беше напола отворен а внатре немаше никој (мислам дека беше така). А сега вториот сон:
Уште како малечок кај баба ми имаше една слика со една жена нацртана во портрет (боите беа претежно темни, не се гледаше што беше нацртано) потоа во сон ја сонував истата таа жена како ми зборуваше нешто, а позадината се вртеше (да потенцирам од целата жена е гледаше само главата!). Нека пише некој на мојот профил толкување
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
сонував како се шетам боса.. ми течело мн крв од носот и сум била трудна :Ѕ
се осеќав ужасно после тоа... :Ѕ
знае некој што би можело да значи????
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
сонував како се шетам боса.. ми течело мн крв од носот и сум била трудна :Ѕ
се осеќав ужасно после тоа... :Ѕ
знае некој што би можело да значи????
босонога велат некој финанскиски проблем барем јас така имам слушнато, или некоја особа недостасува во твојот живот,

за крв велат некој глас, а некаде се толкува како финансика добивка...

тоа што си била трудна многу јасно имаш некоја тегоба, нешто те мачи! некој проблем!


тоа се значењата на симболите што си ги сонувала, а ти бидејќи најдобро си го познаваш животот и се што се случува околу тебе, пробај да ги сложиш коцките!
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Често помнам што сум сонувал последната ноќ. Обично се тоа соништа од секојдневниот мој живот, но секогаш има нешто по кое се разликуваат еден од друг, некоја случка која неочекувано ќе се случи во сонот... А што е најинтересно, толку лесен сон имам што кога сонувам нешто лошо, секогаш во самиот сон си кажувам дека се' ќе биде во ред и дека сето тоа е само сон и ќе се разбудам... За веќе следниот момент да се разбудам =). Чудно!:uvo:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Често помнам што сум сонувал последната ноќ. Обично се тоа соништа од секојдневниот мој живот, но секогаш има нешто по кое се разликуваат еден од друг, некоја случка која неочекувано ќе се случи во сонот... А што е најинтересно, толку лесен сон имам што кога сонувам нешто лошо, секогаш во самиот сон си кажувам дека се' ќе биде во ред и дека сето тоа е само сон и ќе се разбудам... За веќе следниот момент да се разбудам =). Чудно!:uvo:


тоа значи дека си цврста и свесна личност! барем мене така ми делува!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
најчесто сонувам глупости.
Но пред околлу еден месес се случи интересна работа.
Сонував како кај мене дома сме со едно 4упе со кое излегов пред неколку дена и имавме секс но не знам кој беше не прекиина..

По неколку дена 4упето ми пиши на мсн сонувала како се бакнуваме, јас сум ја бакнал а таа прифатила.

И шо значи тоа или баш нишо? :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Пушки! Сонував пушки. Сум се спремал за некаква борба. Сум бил како во некој подрум и сум барал пушки. Ги најдов и едната ја пикнав во футрола а другата ја носев врака. Имав и другар до мене на кого неможам да се сетам кој беше и дали воопшто го познавав. Незнам за што ке се борев дали имаше војна незнам стварно. Но бев доста храбар додека се спремав. И мислам дека во подрумот беше темно па носев фенер.
И толку, борбата не ја видов!
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Пушки! Сонував пушки. Сум се спремал за некаква борба. Сум бил како во некој подрум и сум барал пушки. Ги најдов и едната ја пикнав во футрола а другата ја носев врака. Имав и другар до мене на кого неможам да се сетам кој беше и дали воопшто го познавав. Незнам за што ке се борев дали имаше војна незнам стварно. Но бев доста храбар додека се спремав. И мислам дека во подрумот беше темно па носев фенер.
И толку, борбата не ја видов!
Ако носиш пушка значи дека ти е потребна некоја заштита и помош.
Фенер -пази се од некои тајни непријатели.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ако носиш пушка значи дека ти е потребна некоја заштита и помош.
Фенер -пази се од некои тајни непријатели.
А јас му дадов пушка и на тој што беше со мене, игра некоја улога тоа?
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
сонував како имам секс со професорката и со некои пи*ки од клас ама партали правење и растурање до даска може некој да толкува што значи ова :vozbud:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
сонував како имам секс со професорката и со некои пи*ки од клас ама партали правење и растурање до даска може некој да толкува што значи ова :vozbud:
Многу често сонувам секс ама обично тоа е кога сум попалена за време на сушни периоди, свршувам во сон стискам нозе:kesa::vozbud: криза што да правиш, мислам дека нема некое посебно значење влажниов ти сон:smir:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Некоја другарка сонувала како се породува и раѓа машко дете. Што значи?

:helou::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom