Сонови, толкување на сонови

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Вчера сонував како трчам по една девојка и не можам да ја стигнам. И кога она помина улица, се упали црвено светло, но јас решив да поминам и една кола за малце ќе ме згазеше но ме избегна и се удри во семафорот . Јас одма избегав на спротивната страна , ме фати паника.
Е интересното е што цело време додека се случуваше ова позади мене идеше едно мало, бело рунтаво куче. Не беше мое, ама цело време ме следеше. Толкување некој??/
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Вчера сонував како трчам по една девојка и не можам да ја стигнам. И кога она помина улица, се упали црвено светло, но јас решив да поминам и една кола за малце ќе ме згазеше но ме избегна и се удри во семафорот . Јас одма избегав на спротивната страна , ме фати паника.
Е интересното е што цело време додека се случуваше ова позади мене идеше едно мало, бело рунтаво куче. Не беше мое, ама цело време ме следеше. Толкување некој??/
a ja stigna devojkata togas koga ja premina ulicata? i zavisi od toa dali se raboti za devojka sto e od voja okolina i daliti znaci?
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
a ja stigna devojkata togas koga ja premina ulicata? i zavisi od toa dali se raboti za devojka sto e od voja okolina i daliti znaci?
не ја стигнав девојката , кола ми се испречи пред мене а она избега, а дали ми значи....дискутабилно ама да речеме ДА!!!!!!!
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
не ја стигнав девојката , кола ми се испречи пред мене а она избега, а дали ми значи....дискутабилно ама да речеме ДА!!!!!!!

toa znaci nekoja kavga ke te spreci da dojdes do nea! kola e kavga posebno ako e crvena!

runatavo belo kuce vernost veren prijatel, moze doticnata devojka i itn!

preminuvanje ulica me asocira na preminuvane od edna sostojba vo druga ili prodolzuvanje na pravecot...

toa so beloto kuce mene mi deluva celo vreme dodeka se trudis da i se doblizis na devojkata do tebe stoi, te sledi veren prijatel nekoja plava osoba ili drugarka!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера ми се искинаа 8 бемки.Срцево ми излезе викам готов сум.И тоа се на рацете ми беа.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
ме бркаше ротфајлерот на комшијата,100% сум сигурен дека беше тоа куче...ама поентата е дека кучето е умрено околу 5 години:toe:ме бркаше кучево се до влезната врата кај мене...додека бегав/застанував од него го пцуев многу...еднаш и го удрив со клоца...многу мутав сон...
anyone?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Вчера ми се искинаа 8 бемки.Срцево ми излезе викам готов сум.И тоа се на рацете ми беа.
уфффф ме наези! бррррр!
бемки мене тоа ме асоцира на отстранување на некои ситни маки или проблеми! евентуално некои дамки од твојата личност!

ме бркаше ротфајлерот на комшијата,100% сум сигурен дека беше тоа куче...ама поентата е дека кучето е умрено околу 5 години:toe:ме бркаше кучево се до влезната врата кај мене...додека бегав/застанував од него го пцуев многу...еднаш и го удрив со клоца...многу мутав сон...
anyone?

:pos2: ме насмеа!
куче секогас асоцирало на верност, бојата на кучето би требала да ја означува личноста која ти е верна!
е сега мртво куце незнам со би мозело да значи но мозе сонот да е резултат на потиснат страв најверојатно си се плашел од неговото куче па затоа го сонуваш како и да е мене твојов сон ми личи на кошмар. поздрав!
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Сонував како се лапам со девојче што не го познавам?
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Се лапав со симпатијата! Што значи тоа?
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Што значи да седиш со личноста што ја сакаш на клупа, а во меѓувреме се сретнуваш со роднини?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Што значи да седиш со личноста што ја сакаш на клупа, а во меѓувреме се сретнуваш со роднини?

некаде велат да ја сонуваш личноста што ја сакаш значи возвратена љубов! а најсигурно дека ја сакаш, ти е потребна и ти недостига! среќавање со роднини велат поволен период или гости! :smir:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Што значи да возиш кола и да направиш материјална штета на колата?
 

vales

master beginner
Член од
29 април 2009
Мислења
53
Поени од реакции
3
А што значи да збориш додека спиеш и пцуеш на глас некој ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom