Сонови, толкување на сонови

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Луси,сонував како ми паѓа предниот заб на долната вилица,така малце крв,незнам шо друго имаше....на точка пишува смрт или болест на близок,верно ли е воа?
-позз

Ако не те боли очигледно дека ќе е болест(ама тешка), а ако те болело смрт за жал..

sonuvav deka sum nasla 1000 den na ulica i se mislev dali da gi zemam i se vrativ gi zemav

Не си требала да ги земеш, ќе наседнеш на нечија замка, или ќе си добиеш нервози од муабетишта кои нема да ти се бендисаат.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
добро,до сеа ви се исполнувале претскажувањата од соновите?
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Последнава недела цело време сонувам значи како доцнам на час..Првите два пати мислев дека е нешто потсвесно или нешто слично...ама се провлекува цела недела значи...што би можело да значи?Енибоди?Фала однапред:wink:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Ноќеска сонував како ме каснало змија за горниот дел од шаката, ме болеше и брзо отидов на лекар да ми дадат некаков серум, но немале серум за змиин отров па ми дале нешто друго...

Аман заман-брзо, на мисла сум:uvo:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
1
Здраво Луси, гледам главна си за толкувањето. Ај за едно другарче да ми кажеш:
- сонувал како влегува у капела и имало ковчег качен на нешто така повисоко и мртовецот (непознат) како станува од ковчегот и му нудел јаболко, ама овој не земал.
- друга вечер сонувал пак како некој друг мртовец поминува покрај него и го одминува за малце, т.е. излегува пред него, вади мртовецот мало огледало и се гледаат преку огледалото и мртовецот почнува да му зборува на некој непознат јазик.
Фала Лус
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Ај бе мене нека ми каже некој да не мислам....
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Ноќеска сонував како ме каснало змија за горниот дел од шаката, ме болеше и брзо отидов на лекар да ми дадат некаков серум, но немале серум за змиин отров па ми дале нешто друго...

Аман заман-брзо, на мисла сум:uvo:
Лошо е змија да те касне на сон, штета некоја голема...

Здраво Луси, гледам главна си за толкувањето. Ај за едно другарче да ми кажеш:
- сонувал како влегува у капела и имало ковчег качен на нешто така повисоко и мртовецот (непознат) како станува од ковчегот и му нудел јаболко, ама овој не земал.
- друга вечер сонувал пак како некој друг мртовец поминува покрај него и го одминува за малце, т.е. излегува пред него, вади мртовецот мало огледало и се гледаат преку огледалото и мртовецот почнува да му зборува на некој непознат јазик.
Фала Лус

Ќе избегне голема незгода, пренесиму да внимава...

Последнава недела цело време сонувам значи како доцнам на час..Првите два пати мислев дека е нешто потсвесно или нешто слично...ама се провлекува цела недела значи...што би можело да значи?Енибоди?Фала однапред:wink:

Нешто те притиска, или таиш нешто па на друг начин ти произлегуваат сништата, опуштисе или отворисе и ќе помине сонот.:smir:

добро,до сеа ви се исполнувале претскажувањата од соновите?
Некои се остваруват некои не, немора да значи дека секој сон мора да се оствари, може да е и чиста психа, не кај секој исто делуваат ти ониромантски појави...

Друга работа сонови не остваруваат оние кои се сонуваат во недела и на празници:smir:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Ноќеска сонував како ме каснало змија за горниот дел од шаката, ме болеше и брзо отидов на лекар да ми дадат некаков серум, но немале серум за змиин отров па ми дале нешто друго...

Аман заман-брзо, на мисла сум:uvo:
Буквално душмани ништо повеќе...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Благодарност до Луси Лу и Колеее:smir:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Задоволството е наше :smir:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Денес владите на мокните држави располагаат со таква технологија за да можат да ги забележат,но до нас пристигнуваат контролирани информации.(за да бидам разбран прочитајта ги постовите мои во прашање за христијанството,каде ке се поврзам и со сонот)
Високоразвиена цивилизација денес би можела да врши контрола врз нас со помош на електромагнетна теле контрола,каде најголемите сомнежи ми се во репититорите.
Значи навечер си легнуваш да спиеш и те вклучуваат во оперативниот систем.
Знаејки дека ,,УМОТ Е БИОМАГНЕТИЗАМ,,
Па така ја искористуваат нашата потреба за спиење,или потреба ни е наметната токму од нив,за полесна обработка.Зошто мораме да спиеме,но без него се неможе и сите имаме потреба од спиење нели.
Зошто е тоа така.
Затоа што мозокот Голем наш е поделен на две хемисвери.
Десната - практична интелегенција.
Левата - духовна интелегенција.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Ај и за мене ако може. :)
Значи вака, сонував како сме биле дома со дечко ми и сме се скарале нешто и сум отишла во вц, сум била раскрвавена, како менструација ( :pos: ) Одма после тоа сонувам дека тој починал и го носеле како во ковчег, кај мене пред зграда, имало неколку луѓе и јас цело време плачам, дури не сакав ни да го видам и уште плачам. После тоа со мајка ми сме оделе негде, ме прашала дали ќе излегуваме со дечко ми и јас пак сум почнала да плачам и сум и’ кажала дека сонував како тој починал и ми рекла не се секирај, не е ништо страшно. И ко се разбудив сабајле ми текна на сонот и пак почнав да плачам. :(
Шо би значело ова? Некако многу неубо ми падна сабајле, ко стварно да се десило то. :toe:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Ај и за мене ако може. :)
Значи вака, сонував како сме биле дома со дечко ми и сме се скарале нешто и сум отишла во вц, сум била раскрвавена, како менструација ( :pos: ) Одма после тоа сонувам дека тој починал и го носеле како во ковчег, кај мене пред зграда, имало неколку луѓе и јас цело време плачам, дури не сакав ни да го видам и уште плачам. После тоа со мајка ми сме оделе негде, ме прашала дали ќе излегуваме со дечко ми и јас пак сум почнала да плачам и сум и’ кажала дека сонував како тој починал и ми рекла не се секирај, не е ништо страшно. И ко се разбудив сабајле ми текна на сонот и пак почнав да плачам. :(
Шо би значело ова? Некако многу неубо ми падна сабајле, ко стварно да се десило то. :toe:
Ако е навистна така сонот твој го прдвидел немилиот настан во нашиов главен град Скопје пред про - кредит банка,близу до Владата на Р.Македонија.
Доказ за она што претходно го пишував за соновите дека некој има контрола врз нас,и истиот ,,тој,,во шифри ви го доставил она што се деси денес.
Пак велам ако не се заебаваш со сонот што ни го достави до сите,ти брате си феномен и треба малку повеке да се посветич на себе и твојата духовна надградба,со кој подоцна можеш да бидеш пред нарачателите на црни активности.
Бидејки и врз нив ја има некој контролата.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Ај и за мене ако може. :)
Значи вака, сонував како сме биле дома со дечко ми и сме се скарале нешто и сум отишла во вц, сум била раскрвавена, како менструација ( :pos: ) Одма после тоа сонувам дека тој починал и го носеле како во ковчег, кај мене пред зграда, имало неколку луѓе и јас цело време плачам, дури не сакав ни да го видам и уште плачам. После тоа со мајка ми сме оделе негде, ме прашала дали ќе излегуваме со дечко ми и јас пак сум почнала да плачам и сум и’ кажала дека сонував како тој починал и ми рекла не се секирај, не е ништо страшно. И ко се разбудив сабајле ми текна на сонот и пак почнав да плачам. :(
Шо би значело ова? Некако многу неубо ми падна сабајле, ко стварно да се десило то. :toe:

На дечкоти си му го продолжила животот..

А ти очекувај некоја пријатна вест, или позитивен одговор:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.024
Бубамари?
Пуно мали бубамари од кои не мев да се откачам никако..
И едно детиште кое се обидував да го убијам зашо беше злобно и ги праеше малите бубамари..
А јас бев изгубена барајќи школо некое и ради тоа детето не моежв да си заминам,се лепеше за мене...
Претходниот дел од сонот..умм...автобус?!
Лижавче?!

Ако има значење нешо од овие главни работи..
Деталите не се битни:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom