Сонови, толкување на сонови

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Бубамари?
Пуно мали бубамари од кои не мев да се откачам никако..
И едно детиште кое се обидував да го убијам зашо беше злобно и ги праеше малите бубамари..
А јас бев изгубена барајќи школо некое и ради тоа детето не моежв да си заминам,се лепеше за мене...
Претходниот дел од сонот..умм...автобус?!
Лижавче?!

Ако има значење нешо од овие главни работи..
Деталите не се битни:pipi:
Бубамари = некои луѓе ке ти се влезат во твоја околина(Бубамаро, бубамаро донеси ми гости)
Злобно дете - некоја глупост налик на детска глупост

Целосно - некои нови луѓе во твојата блиска околина ке бидат омаловажени со некоја глупост која ти ке ја направиш али после ке сакаш да ја исправиш. Ке сакаш али ке неможеш зашто сите ке ти ја памтат глупоста.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
А што значи тоа што сонував како со дечко(сега бивш веќе 3 месеци) ми сме имале машко бебе, сме го остаиле дома и сме си отишле на одмор негде па после тоа другарите негови ни го донесоа и јас како да се изненадив кога го видов го земав враце итн...
Луси Лу ако можеш да протолкуваш плеасееееееееееееее:pipi:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Авторитет од некој?, - баш ме заентирисира овој сон и би сакал да помогнам па вака за авторитет од некој не би се сложел бидејки касрната со војници,или полицајци на сон се ,,светци,,значи привелигирани и чивана од светци.
Сигурно имате некој значаен дух.кој космичката сила го чува,
Треба да си посвети внимание на се себе да го истражува нејзиниот внатрешен дух,


Чуден сон.Никогаш посакувана професија.Се сонував како војник, командантка поточно.Сум била во касарна со други војници, тие само чекале мои наредби.На почетокот бев збунета кога се најдов таму, а потоа почнав да давам наредби, да ги праќам војниците на разни места, да им кажувам што да прават и притоа сум се издеравала.Што може ова да значи?
Ситуацииве не да не се поврзани ама ај.
Сонував како демек владата и општо власта во МК. се откажала од нас и нешто цел народ ќе сме биле оставени сами на себе, сме мислеле дека лесно можат да не нападнат другите народи, па сме почнале јас и моето семејство да се пакуваме т.е.да ги ставаме најбитните работи што ќе ни користат во торба.
После се најдов со цело семејство на Партизанска(убаво се сеќавам и каде) и заедно со уште други две семејства сме чекале нешто во стил огномет, сме се зезале дека од таму ќе го пуштаат и слично.Сме решиле да идеме потоа во друга населба(Кисела Вода) кај што демек ќе имало уште еден огномет.Се пикнавме во едно комбе трите семејства и на пат натака јас и сестра ми зиркаме од прозорот, поминуваме од населби кои прв пат ги гледам, што воопшто не се слични на структурата на Ск. и и' викам на сестра ми, чекај сега ќе го видиме на улица оној, што се допишувавме со него.Некој од позади од тие другите дечки почна да се смее ради нешто, се свртев јас додека сестра ми уште гледаше низ прозор... и толку:uvo:.
Некое толкување за ова има?

п.с.не е за смеење сонов иако можда изгледа смешно:)
Ги анализирам твоите сонови,иако она што го разбрав и пишав за војниците се потврува и во овој сон.
Сонот не е добар за сите нас,бидејки смеењето не е добро да се сонува,но и огнометите,
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
А вака, еве го последниот мој сон на што се сеќавам:

Седам во училница со другариве од средно, училницата е делумно затемнета и е толку тивко што дури ни мува кога ќе прелета не се слуша. Сите стоиме како да сме на час, единствено што нема професор да предава. Светлата е згаснати и само бледа светлина однадвор ја осветлува училницава.
Наеднаш, слушаме громогласен длабок глас (бас) кај што пее од другата училница и некој свири на клавир. (*Не се сеќавам на песната*). И еден другар ме прашува: ,, Абе кој е овој?“ и јас му викам: ,, Професоров по музичко пејт во другана училница.“.
И после тоа, се будам...
 
B

black angel

Гостин
sonuvav kako stojam na nekoj avtopat i eden poznanik moj ceka so mene avtobus a jas sum bila trgnata kaj decko mi,no sum se kacila vo dr avtobus da izbegam od poznanikot.nekoe znacenje?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Се наоѓам на едно ритче. А под него едно мало гратче. Насекаде паѓа/врне пепел, а гледам во гратчето нема ни луѓе ни коли да се движат. Се обидувам да се тргнам, да се сокријам, но никако не можам да се подмрднам од тоа место. И слушам како длабоко дишам и срцето забрзено ми чука, друго ништо не можам да слушнам, едноставно тишина...:uvo: Anyone?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.740
Поени од реакции
19.920
А што значи тоа што сонував како со дечко(сега бивш веќе 3 месеци) ми сме имале машко бебе, сме го остаиле дома и сме си отишле на одмор негде па после тоа другарите негови ни го донесоа и јас како да се изненадив кога го видов го земав враце итн...
Луси Лу ако можеш да протолкуваш плеасееееееееееееее:pipi:


Бегај подалеку од бившиот некоја сплетка ти спрема.

Се наоѓам на едно ритче. А под него едно мало гратче. Насекаде паѓа/врне пепел, а гледам во гратчето нема ни луѓе ни коли да се движат. Се обидувам да се тргнам, да се сокријам, но никако не можам да се подмрднам од тоа место. И слушам како длабоко дишам и срцето забрзено ми чука, друго ништо не можам да слушнам, едноставно тишина...:uvo: Anyone?

Горчина некоја, те огорчил некој/ја? Ако сеуште не очекувај непријатно изненадување...
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Сонував во една соба имаше гола девојка и бргу зедов маица и и ја облеков... :)

Само тоа памтам што сум сонуел у последниов месец може и више ... :S
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сонував дека едни мои другари се капеле во матна вода и кога излегувале од неа се качувале по еден мост и јас нешо сум ги прашала :Шо прајте? и тие биле целите изморени и со кал на нив и ми рекле: Бегаме од смртта,а треба и ти зошто кај и да е и тебе ќе те земи...

(ок знам дека кошмар,ама да се надевам дека ќе има некое друго значење, освен ако не е то шо јас мислам..:nesvest:)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.740
Поени од реакции
19.920
Сонував дека едни мои другари се капеле во матна вода и кога излегувале од неа се качувале по еден мост и јас нешо сум ги прашала :Шо прајте? и тие биле целите изморени и со кал на нив и ми рекле: Бегаме од смртта,а треба и ти зошто кај и да е и тебе ќе те земи...

(ок знам дека кошмар,ама да се надевам дека ќе има некое друго значење, освен ако не е то шо јас мислам..:nesvest:)

Голема среќа ги очекува убав сон ВЕС :)


Некои промени те очекуваат во врската..
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Идам накај школо и наенаш бомби на сите страни 20 минути бомби фрлат на школото.И си викам ја дали уште ќе учиме.Ме фаќа некоја паника после и наредниот ден во школо сите гледаат што како и идам на скали само една дупка имаше,ѕдовите ги немаше и како некоја магија некои чудни бои имаше нешто чудно беше.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Дај бе протолкувајте ми го сонов стварно ме интересира што значи...видете погоре и протолкувајте плс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom