Сонови, толкување на сонови

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Напишано од The Goddess
А јас секогаш сонувам дека идам со некое машко или се собирам или тој многу ме сака и треба да се фатиме (не е истиот тој т.е. не е битно кој е, битно непознат е)и убаво се чувствувам во сонот како се рамно да ми е ама на крај на сонот секогаш ми текнува на бившиот и криво ми е зашто тоа новото што го имам со тој новиот не е со бившиот и на крај се разочарувам и се будам. Секогаш е така.

Што значи ова? :helou:

Сонце ќе ти го кажам она што ти веројатно веќе многу добро го знаеш.
Во твојата потсвест веќе предлабоко се врежала идејата за тебе и за твојот бивши како пар и љубовта сеуште не исчезнала комплетно од тебе и токму затоа нема да можеш да продолжиш понатаму се додека не го средиш тој психолошки момент во себе.
:smir:
Не се согласувам со Лејди Сатори 100%. Точно дека тоа ти е врежано во паметот, но да бидеме јасно, тоа не значи дека љубовта уште трае. Исто ти е тоа како сендвич... Убаво беше но од него остана само сеќавање на вкусот и некоја трошка... всушност нешто минато што ако се навратиш големи се шансите дека ќе добиеш само остатоци од тоа што било, додека кога ќе ти се пријаде пак ќе мора нов да си најдеш(капиш). Остатокот на вкусот во устата не е гарант дека ќе бидеш најадена.
:smir:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
А јас секогаш сонувам дека идам со некое машко или се собирам или тој многу ме сака и треба да се фатиме (не е истиот тој т.е. не е битно кој е, битно непознат е)и убаво се чувствувам во сонот како се рамно да ми е ама на крај на сонот секогаш ми текнува на бившиот и криво ми е зашто тоа новото што го имам со тој новиот не е со бившиот и на крај се разочарувам и се будам. Секогаш е така.

Што значи ова? :helou:
Според психолошка анализа, соновите се типичен психолошки процес.

Во нив се изразуваат потиснатите, несвесни желби кои во будна состојба не можат да продрат во свеста, бидејќи тоа не им го дозволува сопственото ЈАС т.е. цензорот, кој не сосема, но сепак попушта, во текот на спиењето.

Значи, нешто слично како што Сатори кажа, значењето на сонот е во твојата психа, иако можеби свесно го потиснуваш тоа.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ви благодарам на сите... :smir::smir::smir:

Искрено навистина ми помогнавте затоа што долго ме измачуваше тој сон а не можев да го сфатам... и навистина фала што ми помогнавте да ја разберам мојата психа на некој начин... :)))
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Може некој да ми објасни што значи овој сон:Сонував како одам со некој другар по булеварот во Струмица и сум го видел вујко ми истрижен гола глава на мотор (а тој има долга коса и за мотор не сака да слушне),и се секавам дека во џебот сум имал цигари и тој ги видел :):) Може некој да го дешифрира ова?
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Може некој да ми објасни што значи овој сон:Сонував како одам со некој другар по булеварот во Струмица и сум го видел вујко ми истрижен гола глава на мотор (а тој има долга коса и за мотор не сака да слушне),и се секавам дека во џебот сум имал цигари и тој ги видел :):) Може некој да го дешифрира ова?
Тоа што вујко ти во сонот бил ќелав, а си има долга коса, значи скратување на некои маки и грижи, се ослободил од нешто што го измачувало подолго време, без разлика дали во врска со тебе или поради некои лични причини
Цигарите во џебот, значат дека си имал или ќе имаш некое разочарување, било од некоја конкретна личност или ситуација, за кое ќе сакаш да прикриеш од другите.
Возењето на мотор се сомневам дека има некое посебно значење.

Се надевам дека од ова колку толку ќе си ја дознаеш вистинската симболика. Сепак ова се само знаци, а основата на значењето на сонот е кај тебе.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ај на мене некој да ми протолкува ....

Во неделата секако по 2-3 пати сонувам слични сонови со едно девојче што многу го сакам и се сме заедно, одиме фатени за рака, се бакнуваме .........

Некој да има некој објаснение за тоа ?

Девојчето е од мојот клас, заедно учиме.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ај на мене некој да ми протолкува ....

Во неделата секако по 2-3 пати сонувам слични сонови со едно девојче што многу го сакам и се сме заедно, одиме фатени за рака, се бакнуваме .........

Некој да има некој објаснение за тоа ?

Девојчето е од мојот клас, заедно учиме.
Некој да ми протолкува сонот ?
 
С

Сатори

Гостин
Ај на мене некој да ми протолкува ....

Во неделата секако по 2-3 пати сонувам слични сонови со едно девојче што многу го сакам и се сме заедно, одиме фатени за рака, се бакнуваме .........

Некој да има некој објаснение за тоа ?

Девојчето е од мојот клас, заедно учиме.
Соновник би ти рекол дека сакаш повеќе внимание и нежност, дека се чуствуваш запоставена.
Јас би ти рекла, сигурна си во сексуалната ориентација?:smir:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Соновник би ти рекол дека сакаш повеќе внимание и нежност, дека се чуствуваш запоставена.
Јас би ти рекла, сигурна си во сексуалната ориентација?:smir:
Машко е, според постовите.:helou:
Мислам дека само повеке време поминуваш со девојчево, па ти е влезено во памет, и затоа ја сонуваш.А можеби и сега не ја гледаш толку често, ама во потсвеста уште си во училиште, па затоа ти е во паметот. А можеш и да помисиш, дека можеби ти се допаѓа девојчево ама не си размислувал на тоа, или пак ти е потребна девојка, а со оваа си поблизок, па во сонииштата потребата од девојка ја потполнуваш со најблиската женска личност?
Инаку, старски кажано, баба ми вика дека кога сонуваш дека се бакнуваш и гушкаш со некој, ке настинеш, во случај да бараше вакво објаснување.:baeh:
 
V

Viktoranius

Гостин
Фала на сите на одговорите, ми требаше некое логично објаснување.

Соновник би ти рекол дека сакаш повеќе внимание и нежност, дека се чуствуваш запоставена.
Јас би ти рекла, сигурна си во сексуалната ориентација?:smir:
Машко сум. :smir:

НЕ СОНУВАШ, НАВИСТИНА ЈА САКАШ. :smir:
Знам. И затоа што ја сакам ја сонувам секоја вечер.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
сабајлево сонував како сум станала рано околу 7 мислам беше,и сум се брзала да го фатам автобусот. само што излегов од дома, а веќе малку каснев за автобусот, ја среќавам братучетка ми која моментално е во Америка..и нормално, да беше некој др само здраво ќе сум кажела, ама неа ја немам видено две год а можда и подолго и застанав некоја минута да си позборуваме, и добро и реков дека се брзам и идам...........после се гледам на автобуска со патна торба во рака и чекам автобус.(ова не го сфаќам малку ама така беше)...........после се наоѓам у школо, а иначе сеа завршив средно,.и на нозете носев налани, нема везе тоа ама приметив дека нозете ми биле валкани, онака ко од прашина, веројатно зашо додека одев накај станица улицата беше каллива и влажна....после и други тоа го приметиле и ме зафркавале:kesa::pos2::pos2::pos2: и после одеднаш се наоѓам со сестра ми на голем одмор, којас инече е постара од мене и ензнам шо барала таму,:pos2:и идам одма у трафика купувам влажни марамчиња и си ги бришам нозете...и после убави ми беа :smir:.................после се наоѓам кај мене во населба, малце подалеку од дома и пак ја сонувам братучетка ми шо е у Америка,како се вратила, ама она е бремена и во реалноста само ја неам видено , па овојпат беше со стомак, а претходно не ми текнува али мислам дека немаше...........и ништо јас и еден братучед и една другарка бевме со велосипеди, а др. одеа пешки и се шетавме и си праевме муабет............................др не ми текнува..........леееееееле и најбитното да ви го кажам.мислам дека во школо беше, т.е. во дворот, иначе некое непознато место воопшто не ми личеше на моето бившо школо исто сум била со сестрами, веројатно било на одморот сум го изварала дечко ми со некој таму,, и не ми текнува после дали сум се каела или не, ама во реалноста никогаш не сум го направила тоа.....чудно иначе во реалноста вчера цел ден се каравме по тел. и мн ме нервираше.......
иначе ова повеќево случки се нешто ко други сонови но се во иста вечер сонував
значи...имаат ли соновиве или некои детали некое значење........а сигурно имаат..............првпат така се сеќавам на се, ,обично штом отворам очи одма го заборавам сонот:pipi::pipi::pipi::pipi:
па чекам ваша анализа:smir::smir::smir::smir::helou:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Одеднаш се најдов на факултет,само по гаќи,без маица и одам кај професорката да го одложам испитот од септемвриска сесија,со точни дати на испитите во сонот и во реалноста хаха
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
сабајлево сонував како сум станала рано околу 7 мислам беше,и сум се брзала да го фатам автобусот. само што излегов од дома, а веќе малку каснев за автобусот, ја среќавам братучетка ми која моментално е во Америка..и нормално, да беше некој др само здраво ќе сум кажела, ама неа ја немам видено две год а можда и подолго и застанав некоја минута да си позборуваме, и добро и реков дека се брзам и идам...........после се гледам на автобуска со патна торба во рака и чекам автобус.(ова не го сфаќам малку ама така беше)...........после се наоѓам у школо, а иначе сеа завршив средно,.и на нозете носев налани, нема везе тоа ама приметив дека нозете ми биле валкани, онака ко од прашина, веројатно зашо додека одев накај станица улицата беше каллива и влажна....после и други тоа го приметиле и ме зафркавале:kesa::pos2::pos2::pos2: и после одеднаш се наоѓам со сестра ми на голем одмор, којас инече е постара од мене и ензнам шо барала таму,:pos2:и идам одма у трафика купувам влажни марамчиња и си ги бришам нозете...и после убави ми беа :smir:.................после се наоѓам кај мене во населба, малце подалеку од дома и пак ја сонувам братучетка ми шо е у Америка,како се вратила, ама она е бремена и во реалноста само ја неам видено , па овојпат беше со стомак, а претходно не ми текнува али мислам дека немаше...........и ништо јас и еден братучед и една другарка бевме со велосипеди, а др. одеа пешки и се шетавме и си праевме муабет............................др не ми текнува..........леееееееле и најбитното да ви го кажам.мислам дека во школо беше, т.е. во дворот, иначе некое непознато место воопшто не ми личеше на моето бившо школо исто сум била со сестрами, веројатно било на одморот сум го изварала дечко ми со некој таму,, и не ми текнува после дали сум се каела или не, ама во реалноста никогаш не сум го направила тоа.....чудно иначе во реалноста вчера цел ден се каравме по тел. и мн ме нервираше.......
иначе ова повеќево случки се нешто ко други сонови но се во иста вечер сонував
значи...имаат ли соновиве или некои детали некое значење........а сигурно имаат..............првпат така се сеќавам на се, ,обично штом отворам очи одма го заборавам сонот:pipi::pipi::pipi::pipi:
па чекам ваша анализа:smir::smir::smir::smir::helou:
Woww... Цел филм :smir: Колку време го сонува ова хехе :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom