Сонови, толкување на сонови

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Мене најчесто ми се случува да сонувам како паѓам и како некој ме брка.. сонот како некој ме брка го сонувам од малечoк и пред да ме фати тој што ме брка се будам . Многу често ми се случува да сонувам нешто на кое што мислам цел ден..да сонувам некој што ми недостига многу.. некој што не го имам видено одамна итн.. :smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
сабајлево сонував како сум станала рано околу 7 мислам беше,и сум се брзала да го фатам автобусот. само што излегов од дома, а веќе малку каснев за автобусот, ја среќавам братучетка ми која моментално е во Америка..и нормално, да беше некој др само здраво ќе сум кажела, ама неа ја немам видено две год а можда и подолго и застанав некоја минута да си позборуваме, и добро и реков дека се брзам и идам...........после се гледам на автобуска со патна торба во рака и чекам автобус.(ова не го сфаќам малку ама така беше)...........после се наоѓам у школо, а иначе сеа завршив средно,.и на нозете носев налани, нема везе тоа ама приметив дека нозете ми биле валкани, онака ко од прашина, веројатно зашо додека одев накај станица улицата беше каллива и влажна....после и други тоа го приметиле и ме зафркавале:kesa::pos2::pos2::pos2: и после одеднаш се наоѓам со сестра ми на голем одмор, којас инече е постара од мене и ензнам шо барала таму,:pos2:и идам одма у трафика купувам влажни марамчиња и си ги бришам нозете...и после убави ми беа :smir:.................после се наоѓам кај мене во населба, малце подалеку од дома и пак ја сонувам братучетка ми шо е у Америка,како се вратила, ама она е бремена и во реалноста само ја неам видено , па овојпат беше со стомак, а претходно не ми текнува али мислам дека немаше...........и ништо јас и еден братучед и една другарка бевме со велосипеди, а др. одеа пешки и се шетавме и си праевме муабет............................др не ми текнува..........леееееееле и најбитното да ви го кажам.мислам дека во школо беше, т.е. во дворот, иначе некое непознато место воопшто не ми личеше на моето бившо школо исто сум била со сестрами, веројатно било на одморот сум го изварала дечко ми со некој таму,, и не ми текнува после дали сум се каела или не, ама во реалноста никогаш не сум го направила тоа.....чудно иначе во реалноста вчера цел ден се каравме по тел. и мн ме нервираше.......
иначе ова повеќево случки се нешто ко други сонови но се во иста вечер сонував
значи...имаат ли соновиве или некои детали некое значење........а сигурно имаат..............првпат така се сеќавам на се, ,обично штом отворам очи одма го заборавам сонот:pipi::pipi::pipi::pipi:
па чекам ваша анализа:smir::smir::smir::smir::helou:
Највероватно имаш некои пробелми или некои одлуки треба да донесеш па не знаеш кај ти е главата,затоа и сонот ти е таков одкачи закачи.
Имаш некоја работа која треба да ја завршиш и ке ти треба голем труд околу тоа.Среди си ги работите во твојата глава и полека се ке се сврши, само полека.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Мене најчесто ми се случува да сонувам како паѓам и како некој ме брка.. сонот како некој ме брка го сонувам од малечoк и пред да ме фати тој што ме брка се будам . Многу често ми се случува да сонувам нешто на кое што мислам цел ден..да сонувам некој што ми недостига многу.. некој што не го имам видено одамна итн.. :smir:

Ахх таа љубов шо праа ц ц ц :pos2:ке ја видаш на 25ти шо си се кираш:baeh::baeh:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
а што значи тоа што пред некој ден сонував само убиства цела вечер..............мн беше страшнооооооооооооо:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
а што значи тоа што пред некој ден сонував само убиства цела вечер..............мн беше страшнооооооооооооо:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Според познатите соновници убиствата значат непријатели, непријателства.
 
С

Сатори

Гостин
Утрово сонував еден интересен сон или не ... не знам.:smir:

Дека еден мој пријател, дошол кај мене дома за да ми каже дека нашол работа?
Што би требало тоа да значи, вака, според стариве преданија, соновници и слично?
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
јас оваа вечер сонував дека метеор ја удрил земјата во атлантскиот океан близу јужна америка и дека преживеале само луѓето кои живееле источно од италија меѓу кој и ние македонците, а јужна и северна америка биле потопени од голем бран баш како на филмот ''длабок удар''. од дамна немам сонувано ваков интересен
сон ама важно си се наспав. :pos2:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Утрово сонував еден интересен сон или не ... не знам.:smir:

Дека еден мој пријател, дошол кај мене дома за да ми каже дека нашол работа?
Што би требало тоа да значи, вака, според стариве преданија, соновници и слично?
Радост.Ке славиш нешто.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
...јас многу пати ми се дешават да сонвам умрени луѓе дури еднаш и јас самата си се сонвев...незнам како:toe:.
Пред некој ден сонвев нешо во автобус сме оделе низ Мк,глупости некои сонови ми немаат врска ама секогаш кога ќе се разбудам одам на точка соновник и таму гледам шо значат...повеќето се оствариле
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Lele da ne znaete sto znaci da mu kazes na nekoj deka go sakas i da taguvas po nego a toj da te ignorira:nesvest: pls ako znaete pisete
odnapred blagodarna:smir: i OCAJNA po odgovor:toe:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Lele da ne znaete sto znaci da mu kazes na nekoj deka go sakas i da taguvas po nego a toj da te ignorira:nesvest: pls ako znaete pisete
odnapred blagodarna:smir: i OCAJNA po odgovor:toe:
Обично тагата на сон значи дека ќе бидеш среќена во реалноста.
Така да твојот сон всушност значи радост, убави денови,но и срам од нешто.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
...јас многу пати ми се дешават да сонвам умрени луѓе дури еднаш и јас самата си се сонвев...незнам како:toe:.
јас знам кога сонуваш дека некој умрира или ако ти умираш тоа значи дека на некого или на тебе си го продолжуваш животот !!!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
1 недела сонвам едно момиче шо врска неам кое е ама јако е .... :uvo:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Синоќа сонував како излегов од школо и малце се лизнав и кога гледам земјата беше мраз... Знае некој што би значело ова?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Синоќа сонував како излегов од школо и малце се лизнав и кога гледам земјата беше мраз... Знае некој што би значело ова?
Околу тебе се случуваат различни работи,светот се движи, а тебе се ти изгледа како да стои во место.И ништо не превземаш. Изгледаш како нем посматрач на животот.Разбуди се и разгледај наоколу не е се замрзнато. Реагирај.Превземи ги работите во свои раце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom