Сонови, толкување на сонови

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Inace mnogu zafrknata rabota se sonovite. Primer: ako sonuvas deka te boli zab ke zagubis nekoj blizok.Ako e bolkata golema togas licnosta so ke ja zagubis ti e pobliska. Ednas sonuvav deka me boli zab ama nebese silna bolkata i koga istiot den posle rucek negde mi javija na telefon deka nekoja podalecna baba pocinala. Epa aj sea videte dali sonot nekad ne ti kazuva nekoi raboti...!!!! :jaj:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Абе за сон да протолкуваш или да ти протолкуваат треба ептен самиот да се знаеш или пак тој што ти толкува да те знае и тоа предобро..а не оние на телевизија бабини деветини ми кажуваат ако сонуваш ова ќе ти се деси она..:nenene:.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Inace mnogu zafrknata rabota se sonovite. Primer: ako sonuvas deka te boli zab ke zagubis nekoj blizok.Ako e bolkata golema togas licnosta so ke ja zagubis ti e pobliska. Ednas sonuvav deka me boli zab ama nebese silna bolkata i koga istiot den posle rucek negde mi javija na telefon deka nekoja podalecna baba pocinala. Epa aj sea videte dali sonot nekad ne ti kazuva nekoi raboti...!!!! :jaj:
И мене ме има болено заб во сонот...многу!
И кога се разбудив уште ме болеше...многу!
Отидов на забар и ми го извадија живецот,па сега не ме боли.:helou:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Сонував три кучиња...кај мене во двор, едното беше онаа мојана домашна џукела, такво какво што си е, второто ми е во многу бледо сеќавање, не го ни рачунам, а третото ми обрна внимание, беше црно и беше мртво...лежеше кај мене мртво во двор...Веле(лингурот мој) подлафнуваше по малку...и базично е тоа сонот...ќе ми каже некој нешто за црното мртво куче?
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Кучињата у принцип значат верност, пријателство.. бело или светло куче е добро а црно куче е лажно пријателство, е сеа куче што лае ( незнам какво ти е кучето ) ќе слушнеш нешто или добро или лошо во зависност дали било црно или светло кучето.. а тоа што било мртво црното.. веројатно завршило тоа лажно пријателство.. :helou:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Го сонував бившиот, носеше фустанче :vozbud: Исто бевме облечени, бев кај него тука беа и неговите другари. Јас бегав од него, јасно се гледаше дека не одиме ама типот напнуваше многу, дури и страв ми беше. Најчудно ми беше што беше во фустан... Што значи ова бре??
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Го сонував бившиот, носеше фустанче :vozbud: Исто бевме облечени, бев кај него тука беа и неговите другари. Јас бегав од него, јасно се гледаше дека не одиме ама типот напнуваше многу, дури и страв ми беше. Најчудно ми беше што беше во фустан... Што значи ова бре??
Тоа значи дека е обратен...:pos:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
сањав тешки глупости
сонував дека сум во кафуле каде што не ме познаваат и си седам и иде келнерот и ми носи личната карта од бившиот...
беди ме маваат од кај ме знааат и заш ми ја дале..
подоцна дознавам дека умрел.. и одам на екскурзија негде појма неам каде во друга држава мислам и во автобусот беше и крејзи ин лав ( последица од она: јас сум марија) и некаде попат се качува еден човек два на два и очите му светеа црвени и мене онака ептен страв ми беше.. подоцна стигаме во еден хотел и јас собирам алиштата низ автобус, а сите сме носеле и постелнина. и во хотелот ги средувам креветите и мојот и од сестрами .. и си седиме се ок само што требалод а влеземе во другиот хотел а не во овој.. и као пцуење ова она и собирам стварите, во меѓувреме сестрами никаде ја нема. и и собирам и нејзе постелнината кога над перницата гледам некој ги оставил парите со кои сме плаќале екскурзија... и почнувам да собирам партали 6-7 пара чевли постелнина ова она и им викам на некои девојчиња да поседат тука да ги привардат парите.. и одам јас да ги однесам стварите во другиот хотел сфаќам дека сум во друга држава и дека парите што ги имам во мене се денари.. е тогаш ме фаќа паника и се разбудив.
само што е најтрагишно бившиот го видов денес после 6-7 месеци а вечерта тоа го сонував.. и низ цел сон мислев на него и со неговта лична карта мислев што да правам и огромниот човек со црвени очи некако све низ мисли ми се појавуваше
некое нормално толкување?
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Тоа значи дека е обратен...:pos:
хахах :pos2: не.! тоа значи веројатно дека кога сте биле заедно се преправал пред тебе, т.е. не бил тоа што е, зборел работи што не ги мисли etc,.. такви ми ти работи:helou:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А јас секогаш сонувам дека идам со некое машко или се собирам или тој многу ме сака и треба да се фатиме (не е истиот тој т.е. не е битно кој е, битно непознат е)и убаво се чувствувам во сонот како се рамно да ми е ама на крај на сонот секогаш ми текнува на бившиот и криво ми е зашто тоа новото што го имам со тој новиот не е со бившиот и на крај се разочарувам и се будам. Секогаш е така.

Што значи ова? :helou:
 
С

Сатори

Гостин
А јас секогаш сонувам дека идам со некое машко или се собирам или тој многу ме сака и треба да се фатиме (не е истиот тој т.е. не е битно кој е, битно непознат е)и убаво се чувствувам во сонот како се рамно да ми е ама на крај на сонот секогаш ми текнува на бившиот и криво ми е зашто тоа новото што го имам со тој новиот не е со бившиот и на крај се разочарувам и се будам. Секогаш е така.

Што значи ова? :helou:
Сонце ќе ти го кажам она што ти веројатно веќе многу добро го знаеш.
Во твојата потсвест веќе предлабоко се врежала идејата за тебе и за твојот бивши како пар и љубовта сеуште не исчезнала комплетно од тебе и токму затоа нема да можеш да продолжиш понатаму се додека не го средиш тој психолошки момент во себе.
:smir:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Inace mnogu zafrknata rabota se sonovite. Primer: ako sonuvas deka te boli zab ke zagubis nekoj blizok.Ako e bolkata golema togas licnosta so ke ja zagubis ti e pobliska. Ednas sonuvav deka me boli zab ama nebese silna bolkata i koga istiot den posle rucek negde mi javija na telefon deka nekoja podalecna baba pocinala. Epa aj sea videte dali sonot nekad ne ti kazuva nekoi raboti...!!!! :jaj:
Секој сон си има свое знацење,иако немора да знаци секогаш,но најцесто соновите се исполнуваат!!!!!!!!!!!
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Еден забеган од синоќа.

Ништо посебно... само моја соба. Јас седам на кревет, некој куца на компјутерот а трет чука надвор на влезната и ѕирка низ прозор во мојата соба. Јас како сакам да му отворам но по некоја причина се кријам. Одам позади бирото и кога едно време се осеќам лесен. Се држам за сабвуферот но тоа леснилото ного ме потфати, ме репна од таван и почна да ме мава низ цела соба и така како ме мава почнав да повратувам (не од лошо што ми стана туку нешто ме натера) и повраќам нон-стоп, ме фрла од тој ѕид на тој, овој што седеше на компјутерот бега во ормарот се крие, кога едно фреме ме тресна од компјутерскиот стол а јас лежам се исповратено и неможам да станам, свесен но сокршан. Толки. :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom