Сонови, толкување на сонови

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.738
Поени од реакции
9.729
Сонуав како се сретнував со еден човек во една куќа, човекот имаше многу убаво куче, коа го прашав од кај му е, ми рече дека е редок вид, многу скапо го платил. Јас трчав да го погалам но никако да го погалам... Што значи?
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
jas mnogu cesto sonuvam deka letam ne visoko ama izgleda kako realnost
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Вчера сонував дека дечкоми на спортска зел 10илјади евра...Сабајлево ми се јави и ми кажа дека ке ме носи со него во Англија(животен сон му е да одиме заедно таму) Стварно фатил 10 000евра !!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Вчера сонував дека дечкоми на спортска зел 10илјади евра...Сабајлево ми се јави и ми кажа дека ке ме носи со него во Англија(животен сон му е да одиме заедно таму) Стварно фатил 10 000евра !!!:vozbud::vozbud::vozbud:
Море ти среќа со соништата.:)

Инаку јас. Многу често веќе времиња уназад сонувам многу храна. Значи all i see is food, софри и многу се јаде. Да беше само еднаш можеби немаше да ми биде чудно ама многу често сонувам храна, многу храна...:pos:
А, не сум ни на диета, напротив, as a matter of fact никогаш не легнувaм гладна :)pos:) па затоа не можам да си го објаснам ова големо присуство на храна во потсвеста.

Pearl, убаво ги толкуваше овие сонишчава ама каде е? :)
Anyone?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
знае ли некој што значи да сонуваш куче. јас пред некое време сонував куче како иде по мене цело време и кога останавме сами јас и кучето тоа се претвори во еден што го познавам, а кога почнаа да доаѓаат други луѓе, пак се претвори во куче и се галеше од моите нозе???????????????????????
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
знае ли некој што значи да сонуваш куче. јас пред некое време сонував куче како иде по мене цело време и кога останавме сами јас и кучето тоа се претвори во еден што го познавам, а кога почнаа да доаѓаат други луѓе, пак се претвори во куче и се галеше од моите нозе???????????????????????
kuceto znaci vernost!...znam po toa sto primer koa shmekam nekoe piche so fintata da i gledam na kafe...i ako nalewtam na figura kuce i kazuvam toa e vernost!..:)...taka toa so go sonuvash znaci nekoi ti e veren!:):salut:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Вака сонував чуден сон.

Сонував дека сите викаат дека сум трудна. Човекот шо ми е дечко во сонот, не го знам лично. Сите велат дека сум трудна, а јас не сум исплашена, ама така ми е незгодно, неубаво и се трудам во сонот да укапирам дали стварно сум трудна. И знам баш се двоумев дали сум имала односи за да останам трудна или сум сонувала нешто.

Некој да не знае шо би значело ова?
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Сонував мртвечки сандак, што значи тоа?
 
Г

Гоццццце

Гостин
Вака сонував чуден сон.

Сонував дека сите викаат дека сум трудна.Човекот шо ми е дечко во сонот,не го знам лично.Сите велат дека сум трудна,а јас не сум исплашена,ама така ми е незгодно, неубаво и се трудам во сонот да укапирам дали стварно сум трудна.И знам баш се двоумев дали сум имала односи за да останам трудна или сум сонувала нешто.

Некој да не знае шо би значело ова?
Во врска со дечкото од сонот , не знам.
Но сонување дека си трудна значи несреќа, болест. :nesvest:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Сонував мртвечки сандак, што значи тоа?
brat toa znaci sreka mrtovecki sandak ili nekoj ako umre u sonot znaci sreka...
ako si po sportot idi uste sega uplati nesho...eve denes imas kvalifikacii za azijski kup...:)..mozete tvojata sreka e tokmu denes...:vozbud:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Вака сонував чуден сон.

Сонував дека сите викаат дека сум трудна.Човекот шо ми е дечко во сонот,не го знам лично.Сите велат дека сум трудна,а јас не сум исплашена,ама така ми е незгодно, неубаво и се трудам во сонот да укапирам дали стварно сум трудна.И знам баш се двоумев дали сум имала односи за да останам трудна или сум сонувала нешто.

Некој да не знае шо би значело ова?
кај нема да сонуваш само на тема за абортус си:smir::pos:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Вака сонував чуден сон.

Сонував дека сите викаат дека сум трудна.Човекот шо ми е дечко во сонот,не го знам лично.Сите велат дека сум трудна,а јас не сум исплашена,ама така ми е незгодно, неубаво и се трудам во сонот да укапирам дали стварно сум трудна.И знам баш се двоумев дали сум имала односи за да останам трудна или сум сонувала нешто.

Некој да не знае шо би значело ова?
Јас колку што се разбирам од сонови(шо ми останало од баба ми, таа многу убаво ги толкуваше) Трудна значи некоја, мака, тежина на душата, и глеј породисе во следниот сон да ти се олесни:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom