Сонови, толкување на сонови

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Вчера сонував како ми се скрши заб, тројката горе оној вампирскиот :) ама не цел само пола, но не ме болеше..
Па после сонував крв, ама од месечен циклус....
:toe:
Za zab velat deka ako vadis vo son zab e smrt.Ako te boli na nekoja pobliska licnost ako ne na nekoj podalecen.Ama jas ne vervam vo takvi gluposti, posto sto pati imam takov son sonuvao pa nisto ne se slucilo.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Вчера сонував како ми се скрши заб, тројката горе оној вампирскиот :) ама не цел само пола, но не ме болеше..
Па после сонував крв, ама од месечен циклус....
:toe:
This could be a long shot.... али ај да се обидам.
Да не си (или си била во скоро време) во дилема дека си бремена? Вампир значи потреба за крв, но штом ти се скршил врвот, не можеш да касаш повеќе, односно не можеш да се храниш, секнува изворот, односно месечниот циклус.

Во секој случај не паничи, можеби не е тоа. Погоре кажаново е само мое видување од страна. :)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Инаку знам дека е смешно и глупаво ама што значи во сон да носиш коњ во аптека :pos: Од смеење се разбудив :D
:pos:
Понекогаш соновите немаат некое посебно значење. Потсвеста само сакала да те насмее и да ти тргне денот со смеење. :)

Чуден сон кој честопати го сонувам. Одам на едно место (секое лето инаку летувам таму) и гледам накај морето... (во реалноста морето е бескарајно) но тука го гледам спротивниот брег како да е до мене и на него гледам цркви. Морето е мирно. What`s the meaning of this?
Интересен сон, би сакала да го протолкувам, ама не тука, по ПП.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Многу често сонувам дека ме опседнува демон или таков се убидува да ме задуши. Страшно е што кога ќе се разбудам едвај земам воздух и имам болки во пределот на градниот кош.
Последниот пат рака ми продре низ гради и ми го компресираше срцето. Очајно се обидував да видам кој е тоа, но успеав само да ја допрам раката.
Бисерче? :)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Ништо страшно нема во сонот, никакви демони ниту ѓаволи не те прогонуваат, не се плаши.
Твоето срцето не е твое, припаѓа на друг, си му го поклонила. Можеби си несреќно заљубена, не ти е возвратена љубовта, па затоа сонуваш како другиот ти го стиска срцето. Дотичната личност не ти е блиску, далечна е, па затоа не можеш да ја видиш целосно, туку само раката ја допираш, односно еден мал дел од него.
Ова вака од прва рака, можеби грешам. :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
LETANJE
Ako dolgo letate: ubavi denovi. Ako letate mn visoko:ke bidete kritikuvani od svoeto rasipnistvo. Ako letate od visoko na nisko: patuvanje. Ako padnete letajki: neocekuvani problemi.
VOZ
Treba da ja iskoritite vistinskata prilika' bidejki druga nema da vi se ukaze.
KRV
Sonot so krv e obicno vo vrska so pari. Ako krvta kape vrz zemjata: zadovolstvo. Ako tece od rana: Steta. Ako tece od nosot: radosen nastan. Ako plukate krv: lutina, zaguba, bolest, sram. Ako vidite svoja krv: dobar znak za se sto ke prevzemete. Tuga krv: smrt vo semejstvo, opasnost. Ako vi se krvavi racete: ne se mesajte vo tugi raboti! Ako ste iskrvarile : steta.
ZAb- ako skrsis: lutina, bolest.

Od sonovnik gi vadev, povrzete si :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
I ne mora sekogas da e tocno, se e do toa kolku veruvas. Ako sakas da ti se sluci ubavoto, ke ti se sluci. Zatoa ne obrnuvajte vnimanie na losite raboti. Nekogas i sonuvame nesto povrzano so sluckite vo denot. Uzivajte! Peace, love & harmony :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
hahaha

Abe jas gi sonuvam najapsurdnite nesta sto postojat...Ednas sonuvav kako mojata soba e baza na UFO hahaha:pos2:
Nekogas znam i polosi raboti da sonuvam na pr.jas sum rastenie i cekam da mi frli nekoj vodicka bidejki nemam od kade da ja primam.....itn
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.738
Поени од реакции
9.729
Сонував како ме гризе куче за вратот. Ама не ме нападна тоа, туку јас се наведнав и му дозволив да ме касне, не болеше. Што значи?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Сонував како ме гризе куче за вратот. Ама не ме нападна тоа, туку јас се наведнав и му дозволив да ме касне, не болеше. Што значи?
Ako kuce te kasne znaci deka treba da ocekubas vo brzo vreme kavga.No so ogled na toa sto ti sam si se navednal i si dozvolil da te kasne najverovatno ti ke ja pocnes kavgata.No nisto strasno bidejki ne ma da te boli,nema da bide opasna kavgata najverovatno posle toa zaedno ke se smeete.Ili pak tlicnosta ne ti znaci voopsto.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
ноќва сонував како сум на зимување некаде, како на пелистер да беше, со мама и тато. И како нагоре накај шумичката покрај скијачкиот терен сум видела некое девојче кое држеше 3 ножа и како да сакаше да ме прободи со едниот, а се плашев да се бранам оти нејзините беа некаде зад неа но ја удрив онака како на филм со ногата во вис како Брус Ли и и ги тргнав ножевите. И си отидов дома, во бунгаловиот ги видов моите како се пакуваат и си отидовме дома. И то е то ај кажете ми за ножевите и таа зимската идила па ќе ви кажам еден лош сон од минатата недела.:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom