Македонска фудбалска репрезентација

B

boki10messi

Гостин
Се сложувам со еден кој напиша дека ако ги тепавме Малта, со Словачка 1000% губиме. Вака, со нерешено со Малта, не се знае ништо.:)
Секогаш кога не очекува голем натпревар ќе се уфилмаме, па ќе не истресат и на крајот останеме со прстот во уста. Вака, кога не истресоа предвреме, се е можно.
 
B

boki10messi

Гостин
Се сложувам со еден кој напиша дека ако ги тепавме Малта, со Словачка 1000% губиме. Вака, со нерешено со Малта, не се знае ништо.:)
Секогаш кога не очекува голем натпревар ќе се уфилмаме, па ќе не истресат и на крајот останеме со прстот во уста. Вака, кога не истресоа предвреме, се е можно.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.804
Поени од реакции
6.798
Се кладам со кој сака по аватар за еден месец дека со Словачка таму НЕ ГУБИМЕ!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Ту ту, од 6 натпревари што сме ги одиграле иаме 5 победи и едно нерешено (овој натпревар сега), и ај сеа сме биле на исти ранг со Малта и Лихтенштајн...
Па ја тепавме и Романија, али нормално, тоа не е битно, битно не успеавме да ја победиме Малта на гости, тоа значи на нивни ранг сме сеа.
Само Романија беше поквалитетна од нас... Игравме пријателски со Малта, Катар, Канада, Иран, Црна Гора, Азербејџан, па фала богу дека ќе победуваме. Наместо да играме со селекции посилни од нас, ние бараме што поутепани репрезентации. Добро е ова што ни се случи, Јонуз намерно бара послаби противници само за да билда победи.
Патем и јас се надевам дека ќе останеме непоразени во Словачка, но мора нешто да се смени во играта.

--- надополнето ---

Абе имаме супер репрезентација оваа е само пријателска иначе квалификациите очекувам да ги играме со следниов состав че не биде за 4-то не се сеќирајте
Наумовски(оти помага у одбрана незадруго) Пандев Тричко
Гјуровски
Сулимани(Од А.Виена мислам дека веќе доби мак пасош)
Шумоликоски

Попов Новески Васоски(Митрески) Тодоровски(Д.Горгиевски од Шибеник
Наумовски со Малта од 2 метри ја погоди пречката :pos: На претходните пријателски го гледав Сулимани и воопшто не ме импресионира, а Ѓуровски беше надвор од форма, немаше сила да изигра цел меч. Тодоровски не верувам дека ќе добие шанса пред Лазаревски кој не знам од која причина сеуште е стандарден во репрезентацијата иако врска нема од фудбал.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ако ја гледаше некој утакмицата,дали можи да кажи како изиграа нашиве,според резултатон не сум задоволен но тоа е тоа.
 
Член од
2 јуни 2010
Мислења
42
Поени од реакции
8
Наумовски со Малта од 2 метри ја погоди пречката :pos: На претходните пријателски го гледав Сулимани и воопшто не ме импресионира, а Ѓуровски беше надвор од форма, немаше сила да изигра цел меч. Тодоровски не верувам дека ќе добие шанса пред Лазаревски кој не знам од која причина сеуште е стандарден во репрезентацијата иако врска нема од фудбал.
Aбе знам дека Наумовски е труп у напад ама ми се допаѓа тоа што се бори за секоја топка и помага во одбрана Сулимани сеуште нема настап за Македонија изгледа си го помешал со некој друг иначе лани беше стандарден во А.Виена , а Ѓуровски разбрав дека вчера бил нашиот најдобар играч во прво полувреме одлично соработувале со Пандев така да мислам дека подобар состав од овој немаме.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Жално е, при сосема солидни играчи кои ги имаме на располагање у моментов, да играме катастрофално заради идиотизмот на ФФМ.
Освен еден играч од средината и нов тренер, ништо не ни фали за да бидеме во борба и за ЕП. Со Јонуз сум огромен песимист!
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.731
Поени од реакции
979
Дали некој знае каде ги има головите да се видат ( ако ги има негде ) ?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.731
Поени од реакции
979
Еве :)

http://www.time.mk/read/29caef2dbd/4e5b3ecf5a/index.html

клипот не е за луѓе со срцеви проблеми , бидејќи ќе се изнагледат 100% шанси на малта за гол .
Аууу , абе ние и среќа сме имале што не сме изгубиле...од ова што го видов треба да бидеме задоволни со нерешениот резултат :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Aбе знам дека Наумовски е труп у напад ама ми се допаѓа тоа што се бори за секоја топка и помага во одбрана Сулимани сеуште нема настап за Македонија изгледа си го помешал со некој друг иначе лани беше стандарден во А.Виена , а Ѓуровски разбрав дека вчера бил нашиот најдобар играч во прво полувреме одлично соработувале со Пандев така да мислам дека подобар состав од овој немаме.
Мислам дека Сулимани играше веќе на некој од претходните пријателски, али не се покажа нешо посебно...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
јас кога ви викам дека ние со квлаитет сме со рамниште на малта луксембург и лихтенштајн вие се смеете епа гледајте го клипот :pos2:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
јас кога ви викам дека ние со квлаитет сме со рамниште на малта луксембург и лихтенштајн вие се смеете епа гледајте го клипот :pos2:
Aj, aj, не мора да повторуваш по 117 пати... По квалитет сме далеку подобри, но мислам дека е добар овој кикс за наместо да се избираат 562 пласирани репрезентации за да се билдаат победи, да се бараат квалитетни противници со кои ќе напредуваме во нашата игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom